Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

το iphone 4s μου τρώει ΜΒ χωρίς να κάνω τίποτα-any help?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
51 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   mikepaltri

mikepaltri

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2012 - 20:20

τα 3-4ΜΒ είναι την ημέρα!!!
σήμερα έπεσε και πήγε στα 0,25ΜΒ και με χρέωσαν 1 ευρώ...
κάθε μέρα μου έρχεται μήνυμα από τη wind αναλυτικό... χωρίς να τους το ζητήσω!!!
σκέφτομαι μήπως το κάνουν έτσι ώστε μετά να μου πουν ότι με ενημέρωσαν κιόλας!!!

λοιπόν απενεργοποίησα και το wifi και όντως δεν έχω σύνδεση!!!
μου έβγαλε και μήνυμα:
"τα δεδομένα είναι απενεργοποιημένα. για πρόσβαση σε δεδομένα, ενεργοποιήστε τα δεδομένα κινητού ή χρησιμοποιήστε wifi"

τι στον π***τσο τρέχει??? *()*&(*&(*&&&^* (βρισιές είναι αυτές αλλά σέβομαι το forum)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 31/05/2012 - 20:25

Ε τοτε δεν παιζει μαλλον ουτε κ η περιπτωση να εχει φαει καποιο κολλημα το iphone και να μενουν ενεργοποιημενα τα δεδομενα (πραγμα απιθανο, αλλα ολα τα εχουμε δει..), απο την στιγμη που δεν μπαινει στο ιντερνετ..
Καποιος πρεπει να τα καταναλωνει αυτα τα mb, αλλα ποιος αφου εσυ δεν μπορεις κ να θες;
Σιγουρα το πιθανοτερο ειναι να εχει σχεση με την wind. Δεν εξηγειται αλλιως.
Αν εχεις χρονο κ διαθεση κανε και ενα restore και set up as new, αλλα ουσιαστικα δε νομιζω να αλλαξει κ κατι.
Πηγαινε λοιπον κ βρες τα με την wind, γιατι κριμα ειναι να πληρωνεις τζαμπα. Τα γνωστα απειλησε τους οτι θα φυγεις, οτι θα κοψεις την συνδεση κτλ και θα βρεθει η ακρη γρηγορα..

#48   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2012 - 20:42

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετώπιζω με το κινητό του γαμπρού μου.iPhone 4 ήταν j/b δεν θυμάμαι σε ποια έκδοση.μου το φέρνει το ψάχνω δεν βλέπω κάτι.του λέω κάποια εφαρμογή εχει κολλήσει πρεπει να το πάω στην 5.1 καθαρό για να το παρακολουθήσω.κανω restore,set up as new και του περνάω τις εφαρμογές που ήθελε.παλι τα ίδια.καταναλωνε τα mb σαν kb.πλάι πλάι με το δικό μου 4ς,άνοιξα ακριβώς τις ίδιες σελίδες το δικό μου κανονικά το δικο του έφτανε τα 3-4 mb σε 2 λεπτά.ξανα απο την αρχή restore -set up as new.καμία εφαρμογή μέσα στο δικο του και άνοιγμα σελίδας.τιποτα.καμια διάφορα.
Πηρα 3-4 φορές την Vodafone δεν ήξεραν τι να μου πουν,δεν είχαν καμία λύση.στο τέλος μου είπαν το κλασικό να το πάω σε κάποιο Σερβις για να το παρακολουθήσουν. Πράγμα το οποίο δεν έκανε ο γαμπρός μου.το αστείο είναι ότι το Κατάλαβε επειδή του έστειλε μην η βόντα επειδή είχε υπερβη το 1,5 γιγα που εχει στο πάγιο του,και του χρεώσαν 5 ευρω αν δεν κανω λάθος για 150 mb.
Και έπαθε ένα σοκ γιατι ποτε του δεν εχει πλησιάσει τα 500mb/μήνα.πόσο μάλλον το 1,5 γιγα.τι να πω,μακάρι να βρεθεί μια λύση...

Τελευταία επεξεργασία από: hlias77, 31/05/2012 - 20:43


#49   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2012 - 21:21

Τίποτα φίλε μου.
Απλα του είπα να ανοίγω κλείνει τα δεδομένα και να παρακολουθεί μέσω του myvodafone την καταναλώσει για να μην περάσει το όριο του.εμενα παει το μυαλό μου σε κάποιο κόλλημα στην γραμμή.επισης όταν τον ξαναδώ θα βάλω την δικιά μου κάρτα στο δικο του κινητο για να δω τι και πως.

Τελευταία επεξεργασία από: hlias77, 31/05/2012 - 21:21


#50   mikepaltri

mikepaltri

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2012 - 09:50

από ότι βλέπω δεν είμαι ο μόνος που το έπαθα!!!
για κάποιο κόλπο των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας μου μυρίζει... ;)

μόλις μου ήρθε και νέο μήνυμα : έχω κάνει χρήση ιντερνετ 0,02ΜΒ και χρεώνομαι με 1 ευρώ!!!
τα 0,02 ΜΒ είναι ένα τιποτα!!! στα δεδομένα κινητού δικτύου έχω καταναλώσει 0 bytes... άρα κάτι άλλο κάνουν και με χρεώνουν!!!

#51   mikepaltri

mikepaltri

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/06/2012 - 13:14

μετά το χτεσινό βρίσιμο με υπεύθυνο της wind Ω ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ... σήμερα δεν ήρθε μήνυμα για καμία χρέωση!!!
ότι έκανα τις προηγούμενες μέρες έκανα και χτες με το κινητό... δηλαδή τη συνηθισμένη χρήση!!!

μάλλον λίγο τσαμπουκά παραπάνω χρειάζονται οι κ@λοεταιρείες για να μην μας θεωρούν κορόιδα!!!

συμβουλέυω όσους έχουν παρόμοιο πρόβλημα, να πάνε κατευθείαν σε κατάστημα της εταιρείας που ανήκουν και να αρχίσουν απειλές ότι θα φύγουν και ότι θα τους καταγγείλετε για παράνομες χρεώσεις!!! ΕΤΣΙ ΘΕΛΟΥΝ!!!

#52   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2012 - 09:19

Ωραίος!!!εννοειτε ότι έτσι θέλουν!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες