Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved]3Gs και κλεισιμο εφαρμογων


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   kominis

kominis

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2009 - 14:36

αντιμετωπιζω το εξης προβλημα...
εχω αγορασει το 3Gs 2 βδομαδεσ τωρα...και του εκανα τισ φορτισεις οπως επρεπε...
εχω 3μερες τωρα που περασα εφαρμογες και η μπαταρια δεν πολυ κραταει οσο πρεπει...
εχω διαβασει και εχω κανει τα παντα για αποδοση μπαταριας κλπ...
το θεμα ειναι οτι μαλλον καποιες εφαρμογες τρεχουν στο background...και για να τις κλεινω εντελως παταω παρατεταμενα το home button αλλα στα 3 δευτερολεπτα μου βγαζει η οθονη voice control και ετσι δεν γινεται η διαδικασια του να κλεισουν οι εφαρμογεσ οταν βγαινω με 30 δευτερολεπτα παρατεταμενο το home button οπως εχω διαβασει...
μπορει να βοηθησει καποιος???
υγ. εχω παει ρυθμισεις-γενικα-προσβασημοτητα-voice over-οχι και ολα στο μενου απενεργοποιημενα...
να δω κατι αλλο ακομα?
Ευχαριστώ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gs74

gs74

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2009 - 15:02

Τι εννοείς σωστός τρόπος φόρτισης ? Και εγώ μόλις πριν λίγες μέρες το πήρα και μου είπαν να το αφήσω να εκφορτιστεί τελείως και μετά να το φορτίσω για 6 ώρες περίπου.. Το άφησα να εκφορτιστεί (αν και ενδιάμεσα φορτιζόταν λόγω σύνδεσης με itunes) και μετά το άφησα 4 ώρες να φορτίσει (ανοιχτό όμως). Δεν άντεξα παραπάνω. Νομίζω ότι αυτά που λένε για την μπαταρία δεν στέκουν. Αν κάποιος ξέρει ας μας πει. Πάντως και εγώ είδα ότι η μπαταρία δεν κρατάει πολύ και σε μένα.

#3   SPB

SPB

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2009 - 15:16

Η εμπειρία μου σε μπαταρίες ιόντων λιθίου από τον μοντελισμό λέει να μην τις αφήνουμε να αδειάζουν τελείως. Τουλάχιστον αυτές οι μπαταρίες για μοντελιστική χρήση καταστρέφονται όταν αδειάζουν τελείως εν αντιθέση με τις μπαταρίες Νικελίου Καδμίου που επιβάλεται να αποφορτίζονται εντελώς πριν από την επόμενη φόρτιση για να αποφύγουμε το φαινόμενο μνήμης.

Δεν μπορώ να πω ότι είμαι 100% σίγουρος ότι κάτι τέτοιο ισχύει και για τις μπαταρίες των κινητών αλλά εφ'όσον η τεχνολογία είναι η ίδια υποθέτω πως και οι ίδιοι κανόνες φόρτισης/εκφόρτισης πρέπει να ισχύουν.

#4   kominis

kominis

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2009 - 15:17

gs74 εισαι και οχι λιγο αλλα πολυυυυυ offtopic........
αν εκανες και ενα search δε θα εβλαπτε...
εδω αλλο προβλημα συζηταμε....
το δικο σου δες εδω να ενημερωθεις...
http://www.iphonehel...__fromsearch__1
και εδω...
http://www.iphonehel...__fromsearch__1

φιλε SPB δεν το αφηνω να ξεφορτιζει εντελως στο 10 τοις εκατο το ξαναφορτιζω...
αλλα ο τιτλος μου λεει οτι εχω προβλημα σε ολοκληροτικο κλεισιμο εφαρμογων...δεν ψαχνω να μαθω πως θα εχω καλυτερη αποδοση στη μπαταρια...αλλο προβλημα θελω να λυσω...
ευχαριστω...

Τελευταία επεξεργασία από: kominis, 21/09/2009 - 15:22


#5   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2009 - 15:46

Φίλε μου το παρατεταμένο πάτημα του home button ήταν μέχρι την 2.2.1!!! Μετά την 3.0 για να κλείσεις τελείως μια εφαρμογή, πατάς το power button μέχρι να εμφανιστεί το slide to power off κ μετά το αφήνεις κα πατάς παρατεταμενα το home button μέχρι να κλείσει η εφαρμογή... Αν είναι jailbroaken το τηλέφωνο σου όμως υπάρχει το sbsettings κ το memtool από cydia που κάνουν αυτή τη δουλειά κ όχι μόνο...

#6   kominis

kominis

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2009 - 15:51

να εισαι παντα καλα ρε φιλε........
σε ευχαριστω πολύ!!!!!!

#7   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2009 - 15:54

Κ εσυ να σαι καλά δεν κάνει τπτ!!!

#8   grim_gr

grim_gr

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2009 - 15:58

αντιμετωπιζω το εξης προβλημα...
εχω αγορασει το 3Gs 2 βδομαδεσ τωρα...και του εκανα τισ φορτισεις οπως επρεπε...
εχω 3μερες τωρα που περασα εφαρμογες και η μπαταρια δεν πολυ κραταει οσο πρεπει...
εχω διαβασει και εχω κανει τα παντα για αποδοση μπαταριας κλπ...
το θεμα ειναι οτι μαλλον καποιες εφαρμογες τρεχουν στο background...και για να τις κλεινω εντελως παταω παρατεταμενα το home button αλλα στα 3 δευτερολεπτα μου βγαζει η οθονη voice control και ετσι δεν γινεται η διαδικασια του να κλεισουν οι εφαρμογεσ οταν βγαινω με 30 δευτερολεπτα παρατεταμενο το home button οπως εχω διαβασει...
μπορει να βοηθησει καποιος???
υγ. εχω παει ρυθμισεις-γενικα-προσβασημοτητα-voice over-οχι και ολα στο μενου απενεργοποιημενα...
να δω κατι αλλο ακομα?
Ευχαριστώ...


Η apple δεν επιτρέπει 3rd party applications να τρέχουν στο background και αυτός ο περιορισμός υπήρχε από το day zero της δημοσίευσης του iphone SDK. Για να κλσεις οποιοδήποτε app σε firmware 3.x, πρέπει πρώτα να πατήσεις παρατεταμένα το sleep/wake button μέχρι να εμφανιστεί το lay over menu του power off και μετά να κρατήσεις παρατεταμένα το home button.

#9   grim_gr

grim_gr

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2009 - 16:01

Η apple δεν επιτρέπει 3rd party applications να τρέχουν στο background και αυτός ο περιορισμός υπήρχε από το day zero της δημοσίευσης του iphone SDK. Για να κλσεις οποιοδήποτε app σε firmware 3.x, πρέπει πρώτα να πατήσεις παρατεταμένα το sleep/wake button μέχρι να εμφανιστεί το lay over menu του power off και μετά να κρατήσεις παρατεταμένα το home button.


REPEAT...
Δεν είχε εμφανιστεί η απάντηση του michaelkrtikos μέχρι να postαρω το δικό μου

#10   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2009 - 16:04

Χαχαχα δεν πειράζει ρε φίλε δεν πήρα κανένα δώρο που απάντησα πρώτος!!!

#11   kominis

kominis

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2009 - 01:02

αδερφια σας ευχαριστω πολυ και τους δυο...
για την αμμεση απαντηση και λυση....μην μαλωνετε σας παρακαλω για παρτυ μου....
χεχε...δεν ειμαι gay... :lol:

#12   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2009 - 02:36

χαχαχαχαχαχαχα δεν μαλωνουμε ρε συ!!! το θέμα ειναι οτι ελυσες το προβλημα σου και αυτο θελαμε και οι δυο!!! Αλλωστε για αυτο ειμαστε εδω!!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες