Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Hipstamatic Disposable


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/12/2011 - 12:02

Η Hipstamatic κυκλοφόρησε σήμερα μια νέα εφαρμογή για group photo sharing που σκοπό έχει να βοηθήσει να ...θυμηθείς τι έγινε την προηγούμενη νύχτα.

Αναρτημένη εικόνα


Η Hipstamatic D-Series προσφέρει τη δυνατότητα να ορίσεις την παρέα που θα μπορεί να τραβήξει μέχρι 24 φωτογραφίες. Ο αριθμός αυτός είναι επιτηδευμένος για να θυμίζει τις παλιές αναλογικές μέρες με τις φθηνές αναλώσιμες φωτογραφικές.

The new Hipstamatic Disposable-series camera makes it a snap to create and share a camera with your friends. From the first snap to the last, everyone shoots to one album, and at the end photos are magically exchanged to all of the camera's contributors. You'll never have to swap doubles or email from your friend's phone again. Sharing a roll of film has never been this much fun.

Όταν τελειώσει το 'φιλμ' μπορείτε να δείτε τις φωτογραφίες που τράβηξε η παρέα (μέχρι στιγμής υποστηρίζεται η πρόσκληση φίλων μέσω Facebook). Η εφαρμογή διατίθεται δωρεάν αλλά μέσω in-app purchase έχετε τη δυνατότητα να τροποποιήσετε περισσότερο τις λήψεις σας.

Μπορείτε να κατεβάσετε το Hipstamatic Disposable δωρεάν στο App Store [link]

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/12/2011 - 12:18

Μπαρουφα αν εχεις την Hipstamatic. Και απο την αλλη να τραβηξεις 24 ποζες για να δεις το αποτελεσμα ? Σιγα μην βγαλω απο το συρταρι και καμια μηχανη με φιλμ και κανω και εμφανιση στο χερι. :blink:

#3   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/12/2011 - 13:45

Άμα είχα καμιά Leica M7 (άντε και M6 :P !), να περιμένω να εμφανιστούν και 20 και 40 φωτογραφίες... Όχι όμως και γιά τό Hipstamatic...! :P

#4   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/12/2011 - 13:54

Άμα είχα καμιά Leica M7 (άντε και M6 :P !), να περιμένω να εμφανιστούν και 20 και 40 φωτογραφίες... Όχι όμως και γιά τό Hipstamatic...! :P


Σωστο σε βρισκω.Αν και εχει γενικα καλη ποιοτητα η Hipstamatic δεν μπορει να συγκριθει με SLR μηχανη.Ωραια φιλτρα δεν λεω αλλα εγω ειμαι κατα της αναμονης.Ο κοσμος παει μπροστα σιγα μην περιμενω την χαζοεφαρμογη να μου δειξει τι εβγαλα.Αλλη μια αχρηστη εφαρμογη μαζι με τις χιλιαδες αλλες.

#5   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/12/2011 - 14:26

Έ, εντάξει τί σύγκριση με τίς SLR καί τίς Rangefinder, καμία σχέση...!

Η κλασική Hipstamatic μου αρέσει (έχω πάρει καί όλα τα πακέτα), μερικά δίνουν ωραία εφέ με ένα κλίκ (π.χ. μου αρέσει πολύ ο φακός John S με φίλμ BlackKeys SuperGrain, ή οι φακοί Chunky καί Helga, γενικά χαμός! :P ).
Επίσης έχει ωραίο interface και πολλούς συνδυασμούς να ψαχτείς, μπορείς άνετα να φάς ώρες δοκιμάζοντας τούς!
Και σάν bonus, οι φωτογραφίες είναι τετράγωνες, ότι πρέπει γιά Instagram!

#6   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/12/2011 - 14:32

Δεν τιθεται θεμα συγκρισης... ΑΣε που υπαρχουν εφαρμογες που μπορουν να σου μετατρεψουν τη photo και καλα σε λιγο πιο αναπαλαιωμενη.. Δεν καταλαβα καθολου το νοημα της εφαρμογης..

#7   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/12/2011 - 16:07

Τού Hipstamatic?
Βασικά ψιλοέχει νόημα, γιατί προσφέρει πολλά φίλτρα, ευκολία, και ωραίο περιβάλλον χρήσης.

Γενικά είμαι κατά τής χρήσης φίλτρων και γενικά οποιασδήποτε destructive επεξεργασίας, ειδικά σέ .jpeg .
Γιατί πληροφορία που χάνεται, δέν επανακτάται.
Άν κάποιος θέλει φίλτρα, ή άλλα "παιχνίδια", κράτάει τά raw, και παίζει με τα .jpeg .

Αλλά για περιστασιακή, χαλαρή χρήση (όπως δηλαδή πρέπει να χρησιμοποιείται η κάμερα τού iPhone), τέτοιες εφαρμογές (Hipstamatic, Snapseed, κτλ.), έχουν τήν πλάκα τούς!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες