Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΚΑΙ ΕΓΕΝΕΤΩ ΦΩ(ΡΟΥΜ) - Χιουμοριστικό Μαγκαζίνο Τεύχος 8G


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
34 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/12/2011 - 10:20

Καααααααλημέρες στους συμφορουμίτες και συμφορουμίτισες, καλή εβδομάδα και καλές γιορτές με υγεία, αγάπη, μπαταρία και προπάντων, σήμα! (όχι του αυτοκινήτου, αυτό κοντεύει να κοστίζει περισσότερο κι από το 4s όπως πάμε).

Broadcasting live σήμερα από ένα μαγαζί ελαστικών κι ενώ περιμένω να μου αλλάξουν λάστιχα στο 4άρι...εμ...εννοώ στο αμάξι.


Ας ανακεφαλαιώσουμε λοιπόν τα νέα της προηγούμενης εβδομάδας:

Το πολυσυζητημένο untethered jailbreak έχει αντικαταστήσει πλέον τα εξής: 1. Πρωινό κουλουράκι με τον καφέ, 2. Προσευχή βραδινή στον καλό Θεούλη (κάνε να είμαστε καλά, να μη μας λείπει τίποτα και να αποκτήσουμε σύντομα ένα μωράκι κι ενα untethered 5.0.1), και 3. Την τιμωρία στο σχολείο (Σήκω παιδί μου στον πίνακα και γράψε 50 φορές "Είμαι βλάκας που προσπάθησα να κάνω untethered απο ψεύτικη ιστοσελίδα και μπαχαλοποίησα το κινητό μου και τώρα ο μπαμπάς τρέχει να βρει τον Restoreman μες τα άγρια χαράματα").

Εν πάσει περιπτώσει, μόλις ακούσαμε οτι τελείωσε η κατασκευή Ναού προς τιμήν του Pod2g ο οποίος υπόσχεται λαγούς με untethered πετραχείλια. Ο ναός είναι πλήρως εξοπλισμένος με την τελευταία λέξη της τεχνολογίας, η κάθε idevice έχει το δικό της δωμάτιο και τηρείται το εξής αυστηρό πρόγραμμα καθημερινά:

7 πμ: πρωινό ξύπνημα του pod2g από το 4s και την νέα εφαρμογή ξυπνητηριού με τίτλο "Wake yo ass up, time to untether me". (4.99 στο Αμερικάνικο AppStore)

7.30 πμ: Μισή ώρα διάδρομος (εναλλαγή τρέξιμο και περπάτημα) παρέα με το καινούριο ipod 4G.

8 πμ: πρωινό και ανάγνωση ειδήσεων απο το ipad 2.

9 πμ-12 πμ: Twitter και συζήτηση για το πόσο σκληρά δουλεύει ο pod2g για το jailbreak και το οτι το έχει ήδη κάνει, και "Ωωωω", "ααα" και τριπλοτούμπες από τους followers.

12-3 μμ: κολατσιό και gaming σε ολες τις idevices, για να έρθει έμπνευση για τις τρύπες που άφησε η Apple ανοιχτές.

3-3.20: Δουλειά πάνω στο untethered. Πρόοδος: 0.000001% (0.2 δευτερόλεπτα παραπάνω σήμερα πρόοδος στο boot πριν κολλήσει και θέλει redsn0w).

3.22 μμ: ενημέρωση οπαδών στο twitter σχετικά με το προαναφερθέν "testing" και αναφορές για "πρόοδο" (χωρίς βέβαια διαφωτιστικές λεπτομέρειες).

3.25 μμ: μεσημεριανός ύπνος και όνειρο για ένα αιώνιο jailbreak σε όλες τις συσκευές της Apple μέχρι το έτος 2123.

Η υπόλοιπη μέρα ξεκούραση, γιατί αυτό το πρόγραμμα είναι βάρβαρο, πως να το κάνουμε δηλαδή!



Αυτά σχετικά με τον pod2g.


Ας κάνουμε τώρα μια βόλτα στα μαγαζιά, για να δούμε τί συμβαίνει με το θέμα της διαθεσιμότητας των μηλόφωνων.

Το μαγκαζίνο μας επισκέφτηκε ένα μεγάλο κατάστημα της κάθε αλυσίδας, ποζάροντας ως αγοραστές, για να δούμε τί ακριβώς γίνεται.

Παραθέτω τα αποτελέσματα:

1. ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ WIND:

Μπαίνω μέσα, πάω σε μια χαμογελαστή κοπέλα που μου εύχεται καλημέρα, καλές γιορτές και όλα τα σχετικά. Ανταποδίδω, και εκφράζω ενδιαφέρον για αγορά iphone 4s (σκέτη συσκευή).

Η κοπέλα μου λέει: "Κοιτάξτε, αυτή τη στιγμή είναι εξαντλημένο, και μάλλον δε θα φέρουμε άλλα γιατί μας είπε προχτές ο κύριος Νίκος (ο υπεύθυνος καταστήματος) οτι διάβασε στο ΒΗΜΑ οτι θα κυκλοφορήσει το iphone 5 μετά τις γιορτές και προσπαθούμε ήδη να κανουμε προπαραγγελία στην Apple ώστε η WIND να είναι η πρώτη στην Ελλάδα που θα το φέρει! Θέλετε να μου αφήσετε όνομα και να σας ενημερώσουμε μόλις έρθει;"



Εεεεεεεεεεεε..........;; Αυτά απο WIND.



Φεύγω παραπατώντας και πάω σε μαγαζί vodafone. Ρωτάω για διαθεσιμότητα και ο υπάλληλος ονόματι Πάκης μου λέει:

"Κοίταξε κούκλα, δεν ψευτάω εγώ (ψευτάω;; Τι λέξη ειναι πάλι αυτή;). Έχω κομμάτια στο πίσω δωμάτιο (μου κλείνει και το μάτι με νόημα στρίβοντας και τη μουστάκα), αλλα μόνο με "σύνδεση" (άλλο ματόκλεισμα με νόημα).


Και εκεί εληξε η συζήτηση γιατί δεν είχα καμιά όρεξη να συνδεθώ με τίποτα διαθέσιμο του κυρίου Πάκη.



Και μια τελευταία προσπάθεια στο κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

"Καλημέγα σας", μου λέει ένας ξανθός υπάλληλος ονόματι Χανς. (Ωραία, καταλλήλου καταγωγής για να δουλέψει σε Γερμανό).

Τον ρωτάω για το 4s, μου λέει "Κοιτάξτε, δεν έχουμε αυτή τη στιγκμή, αλλά θα μπογούσα να κάνω κάτι, πεγιμένω καποια ντεμο κομμάτια, μπογώ να σας δώσω ένα σε λογκική τιμούλα, αλλιώς με τη νέα χγονιά.".


Περιττό να πω οτι ο Χανς κατευθύνεται αυτή τη στιγμή που μιλάμε προς Γερμανία μεριά. One way ticket.


Οπότε, όποιος πρόλαβε τον i-Βασίλη είδε.


Αυτά για σήμερα γιατί το αμάξι μου είναι έτοιμο κι έχω και δουλειές!


Τα ξαναλέμε συντομα!

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 19/12/2011 - 13:37

Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 19/12/2011 - 10:26

Την καλημέρα μου και καλή εβδομάδα.Δεν τις τα είπαν καλά τις κοπέλας από την wind το iPhone 6 περιμένουν. Το 5 πάλιωσε ήδη.


Sent from my iPhone4s using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 19/12/2011 - 10:28


#3   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/12/2011 - 10:28

Δεν τις τα είπαν καλά τις κοπέλας από την wind το iPhone 6 περιμένουν. Το 5 πάλιωσε ήδη.


Sent from my iPhone4s using Tapatalk


Ειπαμε, WIND ειναι αυτή. Πήγε να μου πουλήσει iphone 3γίγα 3G στο τηλέφωνο η υπάλληλος για να κανω φορητότητα.
Whatsapp doc?

#4   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 19/12/2011 - 10:29

:) :)

#5   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/12/2011 - 10:30

:) :)

;)
Whatsapp doc?

#6   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/12/2011 - 10:33

Don't do it fadooooooon ! Ούτε καφε δεν έχουμε πιει .. Πρωί πγωι... :lol:

#7   batjump

batjump

    iPH Contributor

  • 1.467 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/12/2011 - 10:34

Γεια σου ρε Μαριλινα...
εισαι

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: batjump, 19/12/2011 - 10:36


#8   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/12/2011 - 10:34

Don't do it fadooooooon ! Ούτε καφε δεν έχουμε πιει .. Πρωί πγωι... :lol:


Καλά εγώ τελειώνω τον πρώτο, θα επακολουθήσουν αλλοι δυο σίγουρα!

@batjump: ΛΕΩΝΙΔΑΑΑΑΑΑ! Καλημέρα καμάρι!

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 19/12/2011 - 10:35

Whatsapp doc?

#9   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 19/12/2011 - 11:58

Χαχαχαχαχαχ...Πάταγος...Ειδικά με το Γερμανό είναι must...αν και θα έπαιρνες demo χωρίς να στο πει ο Χάνς.
Ιδέα για το επόμενο ζεστό από αγγελίες : "ωστόσο αξιζει να πω οτι πλέον δεν εχει διαφορα αν είναι αμερικανικο η ελληνικο γιατι είτε με unlock είτε με μια gevey card λυνονται όλα.η καρτα αυτη στοιχιζει 6δολαρια, την βαζεις μαζι με την καρτα την ελληνικη και δεχεται την ελληνικη σαν αμερικανικη. Αρα δεν χρειαζεται ξεκλειδωμα.το λεω για να ξεκαθαρισω αυτο τον μυθο που επικρατει για τα αμερικανικα. "

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 19/12/2011 - 11:58

Αναρτημένη εικόνα


#10   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/12/2011 - 12:39

Χαχαχαχαχαχ...Πάταγος...Ειδικά με το Γερμανό είναι must...αν και θα έπαιρνες demo χωρίς να στο πει ο Χάνς.
Ιδέα για το επόμενο ζεστό από αγγελίες : "ωστόσο αξιζει να πω οτι πλέον δεν εχει διαφορα αν είναι αμερικανικο η ελληνικο γιατι είτε με unlock είτε με μια gevey card λυνονται όλα.η καρτα αυτη στοιχιζει 6δολαρια, την βαζεις μαζι με την καρτα την ελληνικη και δεχεται την ελληνικη σαν αμερικανικη. Αρα δεν χρειαζεται ξεκλειδωμα.το λεω για να ξεκαθαρισω αυτο τον μυθο που επικρατει για τα αμερικανικα. "



Σε παρακαλώ, λίγα με το Χανς! ;)

Εν τω μεταξύ, ο Χανς αραγε θα μας την εκοβε τη σιμ ή θα έλεγε να πάρουμε "κλάινε σιμ";

(φαντάζομαι τη συζήτηση Χανς με Πάκη:

Χανς: "Καλύτεγα να πάγει ο πελάτης κλέινε σιμ!"

Πάκης: "Τί λε ρε φίλε, η σιμ δεν κάνει ήχους!"

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 19/12/2011 - 12:43

Whatsapp doc?

#11   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 19/12/2011 - 13:11

Πλάκα πλάκα αυτό με το untethered μου θυμίζει Τσακα κ Παναθηναϊκό!ρε μπας κ αυτός ο Pod2g είναι ο τσακας;η μήπως ξέρει τι παίζει στην Ελλάδα κ είπε μιας κ πιάνει δεν το κάνω κ εγώ;;


Απεστάλη απο το μέλλον με το νέο iPhone 8s

#12   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 19/12/2011 - 13:18

ημαγτον γε :lol: :lol:

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#13   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/12/2011 - 13:42

ημαγτον γε :lol: :lol:

:lol:
Whatsapp doc?

#14   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 19/12/2011 - 13:50

Απίστευτη για άλλη μια φορά όσο και απολαυστική !!!! Μήπως να έγραφες και κανένα σενάριο για σειρά στην τηλεόραση ?

Θα έκανε πάταγο !!!!

#15   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/12/2011 - 14:53

Αναρτημένη εικόνα

Καλοοοοο ειδικά με τον Χανς!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες