Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τι ειναι το Apple Tv


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
35 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   kostas63

kostas63

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/01/2012 - 20:28

παιδια μηπως θα βαλει στο apple tv nfl???μηπως μπορω να βαλω μεσω jb??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   KOSTOLANI

KOSTOLANI

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/01/2012 - 23:54

Καλησπέρα όπως σας είπα το πήρα σήμερα και έχω μια απορία ελληνικο πληκτρολόγιο δεν έχει ?


όχι, έχει Ελληνικό μενού αλλά όχι Ελληνικό πληκτρολόγιο
η μόνη λύση για να μην φύγει από τον τέταρτο, είναι το jailbreak...

#33   martini

martini

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:mart!ni

Δημοσίευση 09/01/2012 - 00:11

Παιδιά το Apple Tv είναι καταπληκτική συσκευή και δεν καταλαβαίνω γιατί το θάβετε έτσι... Ένα j/b που είναι γελείο και κάνει παπάδες! Το μόνο ίσος αρνητικό είναι ότι δεν δέχεται εξωτερικό σκληρό το οποίο βέβαια με το xbmc και ένα κοινόχρηστο σκληρό ξεπερνιέται!

#34   emmker

emmker

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2012 - 00:20

Να πω και εγω την άποψη μου.

Το έχω εδώ και 2 εβδομάδες. Είχα παλαιότερα WDTV LIVE HD, PC, MACMINI, μέχρι και τρύπα στον τοίχο για παίζει απο το main Pc του σπιτιού.

WTV LIVE: μια χαρα, παίζει τα πάντα, βλέπει τα πάντα, παίζει και απο USB flash, έχει μια χαρα εικόνα αν το συνδέσεις με ένα hdmi της προκοπής ΑΛΛΑ..... το μενού είναι τρισασχημο ανεμπνευστο και χωρίς πληροφορίες για ταινίες σειρές κτλ. Σαν να ψάχνεις στον σκληρό σου με μαύρο φόντο.

Pc. Μια χαρα αλλα το ανεμιστηρακι του και τον όγκο του δεν τον αντέχει το σαλόνι.

Mac mini: η καλύτερη λύση, αθόρυβο μικρό και τούμπανο. Αλλα είναι κρίμα να κάθεται ένα Macακι στο σαλόνι για να παίζει μόνο ταινίες. Αν τον παίρνει κάποιον να θυσιάσει ένα Mac στο σαλόνι ΧΑΛΑΡΟΤΑΤΑ.

Πήρα και εγω λοιπόν διστακτικα to ATV2 και βρήκα την υγεία μου. Προφανώς με jailbreak, το μηχάνημα έχει τις δυνατότητες των άλλων ( ναι οκ δεν παίζει 1080) και ούτε κάν φαίνεται, συνεργάζεται με iPhone iPad σαν οικογένεια, δεν καίει τίποτα, και με το xbmc είναι χαρα οφθαλμών.

Αυτά.Προς το παρόν. Δεν έχω βρει τίποτα που να με έχει χαλάσει και ελπίζω να μην μου διαφεύγει τίποτα και το μετατρέψω σε σουβερ σε κανένα μήνα. 8)

#35   Goj

Goj

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2012 - 01:15

Συγνώμη αλλά αν δεν παίζει 1080p δεν είναι και μικρό μειονέκτημα σήμερα με τον υπάρχον ανταγωνισμό.. Αντικειμενικά τουλάχιστον.
Υποκειμενικά κάποιος μπορεί να το παραβλέψει... Ειδικά αν δεν ασχολείται με Full HD ή αν δεν παίζει σε μεγάλες ίντσες. Γιατί η διαφορά είναι παραπάνω από εμφανής.

#36   emmker

emmker

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2012 - 22:13

Μιλαμε παντα για ενα setup που εχει για main player μια συσκευη που κοστιζει 100 ευρω. Προφανως αν εχεις μια tv των 8000 ευρω καλο ειναι να δωσεις κατι παραπανω για το player/media hub σου. Αλλα πιστεψε με μεχρι τις 50" στα 4 μετρα ακομα και αυτοι που λενε οτι "ασχολουνται" με το HD τα εχουν φαει ανετα τα 720 για full 1080 και δεν εχουν πει και κουβεντα (καρατσεκαρισμενο).

Τελευταία επεξεργασία από: emmker, 09/01/2012 - 22:13





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες