Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με WiFi


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Galatis

Galatis

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2009 - 18:27

Καλησπέρα,

Αρχικά συγνώμη αν εχω κάνει κάποιο λάθος αλλα είναι πρώτη φορά που ασχολούμαι με forums.

Εχω ένα πρόβλημα με το wifi ενός iphone 3G (Υπόψιν γνωρίζω ελάχιστα και για iphone ακόμα) με το που έκανα αναβάθμιση του λογισμικού OS3.0 πάπαλα το wifi δεν βρίσκει ούτε ενα δίκτυο! Κάνω αναβάθμιση στο OS3.0.1 πάλι τίποτα, οπότε το στέλνω για service και μου λεν ότι έχει υγράσια η πλακέτα και θέλει 195€ (χαμός έγινε εκεί αλλά...) έκανα και restore αλλα τίποτα.
Εψαξα στο forum να βρω κάποια λύση αλλά δεν βρήκα τίποτα, ξέρει κανείς να μου πεί κάποια λύση εκτός του να πληρώσω τα 195€

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2009 - 18:31

Η αλληλουχια των γεγονοτων μου φαινεται καπως περιεργη για να μεσολαβησε κατι να πηρε υγρασια το iPhone και να μην δουλευει το wifi. Αν πας settings->general ->about σου δειχνει wifi adress?

#3   Galatis

Galatis

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2009 - 18:43

To wifi σταμάτησε να λειτουργεί με το που έκανα αναβάθμιση, απλά όταν το έστειλα για service το μόνο που μου είπαν είναι ότι βρέθηκε υγρασία στην πλακέτα και δεν το φτιάχνουν όχι οτι φταίει η υγρασία για το wifi.

Πάραυτα σε αφτό που με ρώτησες μου γράφει το εξής: 00:23:6C:40:E7:ED

#4   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2009 - 18:46

Να φανταστω δεν θες να κανεις update στην 3.1...αν σε ενδιαφερει το jailbreak κανε το με το pwnage tool και ετσι παραλληλα με το jailbreak θα γινει και το update...

#5   Galatis

Galatis

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2009 - 18:55

Να φανταστω δεν θες να κανεις update στην 3.1...αν σε ενδιαφερει το jailbreak κανε το με το pwnage tool και ετσι παραλληλα με το jailbreak θα γινει και το update...


Δεν είναι ότι δεν θέλω απλά διάβασα ότι δημιούργησε και αυτό κάποια προβλήματα και μόνο αυτό μου έλειπε να έχω και νέα προβλήματα.
Αν νομίζεις ότι υπάρχει πιθανότητα να φτίαξει να το κάνω, το jailbreak δεν μου χρειάζεται μιας και δεν έχω wifi αφού δεν θα μπόρω να κατεβάσω τίποτα.

#6   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2009 - 19:02

Απλως σκεφτομαι οτι σε περιπτωση που με την αναβαθμιση φτιαξει το wifi (και με την προυποθεση οτι σε ενδιαφερει να εχεις το iPhone jailbroken) τοτε να κανεις το update με το pwnagetool και ετσι θα χεις και το cydia που θα λειτουργει!

#7   Galatis

Galatis

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2009 - 19:08

Απλως σκεφτομαι οτι σε περιπτωση που με την αναβαθμιση φτιαξει το wifi (και με την προυποθεση οτι σε ενδιαφερει να εχεις το iPhone jailbroken) τοτε να κανεις το update με το pwnagetool και ετσι θα χεις και το cydia που θα λειτουργει!


Ας το δοκιμάσω δεν χάνω και τίποτα παραπάνω,σου είναι εύκολο να μου πείς πως γίνεται αύτο που λες ή που να βρώ οδηγίες για να το κάνω?

#8   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2009 - 19:10

εχεις windows ή mac? και το iphone ειναι απο ελλαδα ε??

Τελευταία επεξεργασία από: united_iFone, 24/09/2009 - 19:15.


#9   Galatis

Galatis

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2009 - 19:43

εχεις windows ή mac? και το iphone ειναι απο ελλαδα ε??


Εχω windows vista και ναί το iphone είναι απο ελλάδα (vodafon)

#10   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2009 - 19:50

Θα ακολουθησεις αυτο και θα κατεβασεις και αυτα ειναι parts ενος custom firmware που σου ζηταει ο οδηγος http://rapidshare.co...ivated.ipsw.001
http://rapidshare.co...ivated.ipsw.002

#11   Galatis

Galatis

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2009 - 20:04

Θα ακολουθησεις αυτο και θα κατεβασεις και αυτα ειναι parts ενος custom firmware που σου ζηταει ο οδηγος http://rapidshare.co...ivated.ipsw.001
http://rapidshare.co...ivated.ipsw.002


Σ' ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου και για την βοήθεια.
Αν εχω κάποιο πρόβλημα στην διαδικασία μπόρω να σου στείλω pm γιατί θα το κάνω αυριο?

#12   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2009 - 20:06

Ναι αμέ κανενα προβλημα! δεν κανει τιποτα!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες