Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Κυκλοφόρησε: iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1681   martiniskiss

martiniskiss

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/01/2012 - 23:56

Ok μολις το κανα!!! ολα jet!!! Thanks!!!
Moυ χει κανει απλα αλλο κουλο!!! Εχει μεινει το Κιοσκι στην TaskBar kai δεν λεει να φυγει!
Δε βγαζει το Χ... ουτε αν το πατησω και τρεμει το βγαζει!! Aπο πριν μαλλον κι αυτο..

Να πω οτι εχω το tweak SwitcherMod το οποιο βολευει απειρα.. ( δε νομιζω να φταιει τπτ παντως αλλα λεω μπας και.. )
Παντως το συστηνω σε οποιον δε το χει μιας και το πα!! Τα σπαει!

Τελευταία επεξεργασία από: martiniskiss, 18/01/2012 - 23:58


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1682   kalfleo

kalfleo

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2012 - 00:04

Καλησπερα παιδια! εχω 4αρι G σε jailbreak 5.0.1 και βλεπω οτι πηγαινοντας απο το cydia να κατεβασω την εφαρμογη iCareer για να μου δειχνει το ονομα του WiFi στο Task Bar μετα το download κολλαει το κινητο με αποτελεσμα να ξεκολλαει μονο με Restore!!! Γνωριζει κανεις κατι???

#1683   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/01/2012 - 00:13

Καλησπερα παιδια! εχω 4αρι G σε jailbreak 5.0.1 και βλεπω οτι πηγαινοντας απο το cydia να κατεβασω την εφαρμογη iCareer για να μου δειχνει το ονομα του WiFi στο Task Bar μετα το download κολλαει το κινητο με αποτελεσμα να ξεκολλαει μονο με Restore!!! Γνωριζει κανεις κατι???

Καλησπερα φιλε μου..
Προφανως θα εννοεις το Wicarrier ετσι;
Μαλλον δεν ειναι συμβατο ακομα με iOS5 αφου το ειχα εγκαταστησει και εγω και ειχα δει κατι κολληματα οποτε και το εβγαλα..

#1684   kalfleo

kalfleo

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2012 - 00:30

Καλησπερα φιλε μου..
Προφανως θα εννοεις το Wicarrier ετσι;
Μαλλον δεν ειναι συμβατο ακομα με iOS5 αφου το ειχα εγκαταστησει και εγω και ειχα δει κατι κολληματα οποτε και το εβγαλα..

ναι αυτο εννοω!!! το θεμα ειναι οτι με κολλησε το κινητο οποτε αναγκαστηκα να το κανω Restore!!! μηπως ειναι καλυτερο να γραφω στο ψαχτηρι του cydia παντα το ios 5???

#1685   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/01/2012 - 00:34

ναι αυτο εννοω!!! το θεμα ειναι οτι με κολλησε το κινητο οποτε αναγκαστηκα να το κανω Restore!!! μηπως ειναι καλυτερο να γραφω στο ψαχτηρι του cydia παντα το ios 5???

Οχι, απλα να κοιτας τι λενε στις πληροφοριες να δεις αν εχει αναβαθμιστει για iOS5, και στα recent changes που γραφει. Βεβαια υπαρχουν και πολλα που δεν εχουν αναβαθμιστει υποτιθεται αλλα λειτουργουν κανονικα στο iOS5.
Επισης εδω ειναι ενας καταλογος αρκετα ενημερωμενος, θα σου χρειαστει.
https://docs.google....many=true#gid=0

#1686   kalfleo

kalfleo

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2012 - 00:43

Οχι, απλα να κοιτας τι λενε στις πληροφοριες να δεις αν εχει αναβαθμιστει για iOS5, και στα recent changes που γραφει. Βεβαια υπαρχουν και πολλα που δεν εχουν αναβαθμιστει υποτιθεται αλλα λειτουργουν κανονικα στο iOS5.
Επισης εδω ειναι ενας καταλογος αρκετα ενημερωμενος, θα σου χρειαστει.
https://docs.google....many=true#gid=0

εισαι αδερφος!!! 100000000000000000000000 ευχαριστω!!!

#1687   nioniospap

nioniospap

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2012 - 00:51

παιδιά εγώ έβαλα σήμερα το corona από cydia και μου δουλεύει κανονικά το ibooks απλά αργεί λίγο να φορτώσει. έχει κάποια διαφορά από το να πάω σε αναβάθμιση jailbreak σε b4? είμαι σε b1 τώρα...

#1688   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 19/01/2012 - 01:01

παιδιά εγώ έβαλα σήμερα το corona από cydia και μου δουλεύει κανονικά το ibooks απλά αργεί λίγο να φορτώσει. έχει κάποια διαφορά από το να πάω σε αναβάθμιση jailbreak σε b4? είμαι σε b1 τώρα...



Όχι, δεν υπάρχει διαφορά! Το Corona βγήκε γι αυτούς που δεν θέλουν να τρέξουν το redsn0w.

#1689   nioniospap

nioniospap

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2012 - 01:03

Όχι, δεν υπάρχει διαφορά! Το Corona βγήκε γι αυτούς που δεν θέλουν να τρέξουν το redsn0w.



ευχαριστώ!

#1690   dexter7880

dexter7880

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2012 - 01:50

έχω βάλει το corona apo cydia ολα καλα με το iBook αλλα εχω πρόβλημα με το kioski. κάνει επανεκκίνηση και μετά πρέπει να το κάνω restar για να έρθει στα κανονικά του.
ξέρει κανείς κάτι? ευχαριστώ!!!

#1691   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/01/2012 - 02:04

Χάλια κι η beta 4.

Την έβαλα και το radio baseband του iPhone τρελάθηκε. Όλο στην αναζήτηση δικτύου ήταν και στο "Καμία Υπηρεσία".

Δεύτερο συνεχόμενο restore σε non-jB (το πρώτο ήταν με την beta 3).

#1692   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 19/01/2012 - 02:10

Όχι με το iFiles αλλά με το iFile(από Cydia).

ειχα βαλει το "αλλο" ibooks με τον τροπο εδω http://www.iphonehel...ημα-του-ibooks/ και τωρα το εικονιδιο παροτι εσβησα ολο το φακελλο ibooks απο το iphone
δε φυεγει με τιποτα, καμμια ιδεα?

#1693   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/01/2012 - 04:06

ειχα βαλει το "αλλο" ibooks με τον τροπο εδω http://www.iphonehel...ημα-του-ibooks/ και τωρα το εικονιδιο παροτι εσβησα ολο το φακελλο ibooks απο το iphone
δε φυεγει με τιποτα, καμμια ιδεα?

Πηγαινε στις διαδρομες var/stash/applications και var/mobile/applications και οτι δεις σχετικο με ibooks διεγραψε το..

#1694   martiniskiss

martiniskiss

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2012 - 04:35

Ok μολις το κανα!!! ολα jet!!! Thanks!!!
Moυ χει κανει απλα αλλο κουλο!!! Εχει μεινει το Κιοσκι στην TaskBar kai δεν λεει να φυγει!
Δε βγαζει το Χ... ουτε αν το πατησω και τρεμει το βγαζει!! Aπο πριν μαλλον κι αυτο..


Καμιά λυση???
Το iBooks το εκανα με το iFile οπως ειπατε οκ, αλλα το Κιοσκι δε φευγει με τίποτα απο την taskbar!
Bασικα δεν τρεμει καν αν το πατησω παρατεταμενα!! Πως θα το κλεισω?

#1695   Stamos14

Stamos14

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2012 - 12:02

μια ερώτηση γιατι εχω σκαλώσει....αν κάνω jailbreak οπως λέμε...μετα απο ολα αυτα αν ολα πανε καλα,
θα εχω την δυνατοτητα να κανω restore στην 5.0.1 επίσημα απο την apple ή ακόμα την 5.0.2 αν βγεί?
Σε ενα βήμα του redsn0w εκει που τσέκαρα το cydia και το για το baseband Μου πέταξε ενα μνμ οτι και
καλα δεν θα ξαναμπορέσω να κανω restore ή κατι τέτοιο....ισχύει αυτό το πράγμα?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες