Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] sos! το iphone απενεργοποιηθηκε!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/07/2015 - 17:18

Φίλε μου, αλλού που είδα σε βιντεάκι πως βάζεις σε DFU το iphone, ακολούθησα τις οδηγίες, αλλά δεν έγινε κάτι...

Για DFU η οθόνη να είναι μαύρη. Σύνδεσε το σε άλλη θύρα USB και θα το δεί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   mitsostar

mitsostar

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 29/07/2015 - 19:53

Συνδέεις το τηλέφωνο

Πατάς το κεντρικό κουμπί και το power μέχρι να κλείσει, περιμένεις 1 δευτερόλεπτο ακόμα και μετά αφήνεις το power, κρατάς το home και περιμένεις να το αναγνωρίσει το iTunes.

Σ' ευχαριστώ γιώργο! Είδα ένα βιντεάκι και το έκανα... αλλά μου βγάζει οτι πρέπει να κάνω update. Αφού επιλέξω, λοιπόν, να κάνει το update και μου βγάζει ένα εξωφρενικό νούμερο 23 ωρών να κάνει download (ok είχα να κάνω update καιρό...:P) μετά από κανά μισάωρο μου πετάει κάποιο error και σταματάει. Παίζει να γίνει το restore χωρίς update; ή ακόμα καλύτερα να κάνω με κάποιο τρόπο ένα reset να λειτουργήσει το κινητό κι ας μην κάνω restore! έτσι κι αλλιώς το τελευταίο restore είχε δικά μου δεδομένα και το κινητό θα το χρησιμοποιεί ο αδερφός μου.. δεν με ενδιαφέρει να περαστούν τα παλιά δεδομένα..

 

Sorry για την καθυστέρηση της απάντησής μου, αλλά ήμουν διακοπές!



#18   mitsostar

mitsostar

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 29/07/2015 - 20:21

Για να σας προλάβω... μου έβγαλε το σφάλμα 9006. Ξανάκανα τη διαδικασία συνδέοντας το κινητό σε άλλη θύρα usb, πατώντας restore κολλάει στο "contacting the iphone software update server"...



#19   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/07/2015 - 21:41

Για να σας προλάβω... μου έβγαλε το σφάλμα 9006. Ξανάκανα τη διαδικασία συνδέοντας το κινητό σε άλλη θύρα usb, πατώντας restore κολλάει στο "contacting the iphone software update server"...

Πρέπει να κάνεις restore, όχι update :)



#20   mitsostar

mitsostar

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 29/07/2015 - 22:10

Πρέπει να κάνεις restore, όχι update :)

ρε συ, αφού μου λέει οτι πρέπει να κάνω restore, και μόλις πατήσω, μου λέει οτι πρέπει να κάνω update πρώτα και μετά restore!



#21   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 29/07/2015 - 22:14

Επαναφορα οχι ελενχω για ενημερωσεις!!!!κι οταν τελειωσει απο το τηλεφωνο σου μετα setup as new

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 29/07/2015 - 22:16

Rafael Nadal

#22   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/07/2015 - 23:30

ρε συ, αφού μου λέει οτι πρέπει να κάνω restore, και μόλις πατήσω, μου λέει οτι πρέπει να κάνω update πρώτα και μετά restore!

Μάλλον το κάνεις λάθος με το DFU. Δοκίμασε πάλι. Αυτό που λες μου το βγάζει σε πολύ διαφορετικές περιπτώσεις. Με DFU πρέπει να λέει «iTunes has detected an iPhone in recovery mode» και να σε αφήνει μόνο restore.



#23   mitsostar

mitsostar

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/07/2015 - 02:14

Τα κατάφερα!! Επιτέλους!

Παιδιά χίλια ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις συμβουλές!

Η αλήθεια είναι πως το προσπάθησα ξανά και ξανά με τον ίδιο τρόπο που σας έγραψα και πιο πάνω..

Τον παραθέτω, μήπως βοηθήσω και κανέναν άλλο... Αρχικά DFU mode, restore, update and install, κατέβαζε για να κάνει το update και δούλεψε...

Απλώς το πρόβλημα πέραν του ότι μου έβγαλε 6-7 φορές διάφορα error (9006, 4013 κλπ), κολλούσε, είναι οτι μου έβγαζε και για το update να κάνει downloading για 24 ώρες!!! Τελικά την τελευταία φορά το έκανε σε κάνα 20λεπτο και δούλεψε (πάλι με κάποια error, και επιπλέον προσπάθειες κλπ)... Δεν ξέρω γιατί... αλλά δούλεψε.. Αν ξέρει κάποιος να δικαιολογήσει όλη αυτή την παράλογη συμπεριφορά, ας το κάνει.. εγώ απλά μεταφέρω την εμπειρία μου..

Ευχαριστώ και πάλι! Καλή συνέχεια παιδιά!!






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες