Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μπορω να παρω ενα ipod touch και να το εχω σαν Organizer;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ps3addict

ps3addict

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2009 - 00:21

Ο πατερας μου ειχε ενα παλιο Sharp organizer το οποιο φυσικα μετα απο 15 χρονια και, τα εφτυσε. Σκεφτηκα να του πω να παρει ενα ipod touch 8gb και να αγορασει μια εφαρμογη τετοια ωστε να περναει τηλεφωνα να γραφει σημειωσεις και γενικα να ειναι ενα πληρες organizer.

Παιζει κατι τετοιο σαν εφαρμογη; Αρκετα καλο ομως και ψιλοευκολο γιατι ειναι 60+ και ισως δυσκολευτει λιγο. Επισης αν βλεπετε καλη την ιδεα του ipod σαν organizer μονο.

Ευχαριστω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8,236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/09/2009 - 00:29

τα πάντα όλα υπάρχουν αλλά τσάμπα τα λεφτά. Καλύτερα να πάρει κάτι πιο απλό και με hardware keyboard γιατί με το soft keyboard θα δυσκολευτεί σίγουρα να γράφει

Follow me on twitter


#3   ps3addict

ps3addict

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2009 - 00:36

Μπορεις να μου πεις μια για να την κατεβασω στο iphone να του την δειξω και αν του αρεσει να το παρει το ipod. Να δω τι παιζει και αν μπορει.

Παντως σαν ιδεα καλη φαινεται. Βεβαια η αληθεια ειναι οτι ισως ενα με κανονικο πληκ. να ηταν πιο ευκολο δεν ξερω. Πες μου αν ειναι καποια εφαρμογη που ξερεις και αν ειναι καλη και του αρεσει και μπορει να γραψει να αγοραστει αμεσα γιατι ειχε μεσα τα παντα και τωρα δεν μπορει να κανει τιποτα.

Τωρα πως θα περασει τα δεδομενα στο ipod (αν τελικα το παρει) αυτο ειναι μια αλλη ιστορια. :)

#4   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8,236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/09/2009 - 00:52

H εφαρμογή contacts υπάρχει και στο iPod (για τις επαφές/mail/διεθύνσεις)

Για organizer, εκτός του Notes μπορεί να βρει εκατοντάδες εφαρμογές στο AppStore. Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ κάποια γιατί μένω ικανοποιημένος τόσο από το calendar όσο και από το Notes. Yπάρχουν και τα Voice Memos τώρα που είναι cool ;p

Κατα τ'άλλα διάλεξε http://appshopper.co...earch=organizer

Follow me on twitter


#5   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2009 - 01:49

Αν χρειαζεται ενα organizer ο πατερας σου χωρις να θελει να μπαινει internet mail και γενικα ουτε απαιτει internet μουσικη ταινιες νομιζω ειναι περιττο...κατα τα αλλα οι εφαρμογες που ηδη διαθετει ειναι θεωρω επαρκεστατες.

#6   ps3addict

ps3addict

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2009 - 02:09

Εχετε δικιο. Αλλα και παλι δεν βλεπω να υπαρχει κατι. Τα καταργησαν αυτα;

Αν υπαρχει καποιο λινκ...

Ευχαριστω.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες