Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ο Jonathan Ive 'χρίστηκε' ιππότης


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
36 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ChristosIP4

ChristosIP4

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ChristosIP4

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:50

Ισως....? Αυτα είναι!!!!!!!!!!!!

Δηλαδή αν γνώριζες από πριν τα κριτήρια σύμφωνα με το οποία τον έχρισαν Ιππότη γιατί δεν μας τα είπες, παρά εκπλήσσεσαι με το "ίσως"... Σιγά την προσωπικότητα ο Jonathan Ive, ή μήπως τον ήξερες και προηγουμένως;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:55

Δηλαδή αν γνώριζες από πριν τα κριτήρια σύμφωνα με το οποία τον έχρισαν Ιππότη γιατί δεν μας τα είπες, παρά εκπλήσσεσαι με το "ίσως"... Σιγά την προσωπικότητα ο Jonathan Ive, ή μήπως τον ήξερες και προηγουμένως;

Απο το 2003 τον γνωρίζω που ασχολήθηκα με την τεχνολογία και τους υπολογιστές. Φοβερή πρόσωπικότητα, πολύ καλο μυαλό και όλα αυτά πιστεύω ότι είναι λίγα για έναν τέτοιο άνθρωπο!!!


Οπως τόνισες και παραπάνω δεν μπορούμε να κρίνουμε με αυτά τα αρνητικα κριτηρια κάποιους ανθρώπους όπως τον Elton αλλα και ο Jonathan, αν δεν γνωρίζουμε το παρόν τους!

#18   ChristosIP4

ChristosIP4

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ChristosIP4

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:56

Χρίστηκε ιππότης, δεν είναι δεσπότης να χεροτονηθεί.

Το ρήμα χειροτονώ [χείρα τείνειν = τεντώνω το χέρι] είχε κατ' αρχήν την έννοια της ψήφου δι' ανατάσεως των χεριών και έλαβε την γενικότερη σημασία του διορισμού/τοποθέτησης σε αξίωμα.

[Λεξικό της Νέας Ελληνικής Γ. Μπαμπινιώτη]

#19   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:56

Απο το 2003 τον γνώρισα που ασχολιθηκα με την τεχνολογία και τους υπολογιστές. φοβερή πρόσωπικοτητα, πολύ καλο μυαλό και όλα αυτά πιστεύω ότι είναι λίγο για έναν τέτοιο άνθρωπο!!!


Οπως τόνισες και παραπάνω δεν μπορούμε να κρίνουμε με αυτά κάποια αρνιτικα κρητηρια κάποιους ανθρώπου όπως ο Elton αλλα και ο Jonathan, αν δεν γνωρίζουμε το παρόν τους!
<<Από που ν' αρχίσω να διαφωνώ και που να τελειώσω...
Το τι επιλογές έχει κάνει στην προσωπική του ζωή ένας άνθρωπος, κατ' αρχήν δεν μας αφορά και κατά δεύτερον, δε θα έπρεπε να μας αφορά.
Επίσης η προσφορά του στις Τέχνες (στη μουσική, ίσως και αλλού) δεν μπορεί να παραμεριστεί εξαιτίας της ταμπέλας που του έβαλες...
Φιλικά πάντα... Ας είμαστε πιο ανοιχτόμυαλοι, γιατί αλλιώς δεν θα πάμε ποτέ μπροστά...>>



#20   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:56

Δηλαδή αν γνώριζες από πριν τα κριτήρια σύμφωνα με το οποία τον έχρισαν Ιππότη γιατί δεν μας τα είπες, παρά εκπλήσσεσαι με το "ίσως"... Σιγά την προσωπικότητα ο Jonathan Ive, ή μήπως τον ήξερες και προηγουμένως;


+1000 ειπα να μην το ανοιξω εγω το ρημαδι μου μερες που ειναι και με καλυψες....


@milofonakia απο τη μια δεν εχεις ιδεα τι ειναι ο ιπποτης απο την αλλη κρινεις με οτι νανε κρητιρια....δε πας να κοψεις καμια βασιλοπιτα λεω γω...

#21   ChristosIP4

ChristosIP4

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ChristosIP4

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:59

Απο το 2003 τον γνώρισα που ασχολιθηκα με την τεχνολογία και τους υπολογιστές. φοβερή πρόσωπικοτητα, πολύ καλο μυαλό και όλα αυτά πιστεύω ότι είναι λίγο για έναν τέτοιο άνθρωπο!!!


Οπως τόνισες και παραπάνω δεν μπορούμε να κρίνουμε με αυτά κάποια αρνιτικα κρητηρια κάποιους ανθρώπου όπως ο Elton αλλα και ο Jonathan, αν δεν γνωρίζουμε το παρόν τους!

Με καλή διάθεση πάντα, αυτό που θέλω να πω είναι πως κάποια "αρνητικά" δεν μας αφορούν (π.χ. σεξουαλικές προτιμήσεις). Όμως όταν προσφέρουν στο κοινωνικό σύνολο, ορθώς και τιμώνται! Μην χάνουμε την ουσία βάζοντας ταμπέλες.

#22   kofths

kofths

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:59

εδώ ο κόσμος καίγεται..

#23   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 31/12/2011 - 18:00

Να στε καλά ρε παιδιά, πέθανα στα γέλια...... ;)

#24   ChristosIP4

ChristosIP4

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ChristosIP4

Δημοσίευση 31/12/2011 - 18:02

εδώ ο κόσμος καίγεται..

Σήμερα έχω όρεξη και θα απαντώ σε όλους... Το να συζητάς (έστω και ηλεκτρονικά), μόνο ΩΦΕΛΙΜΟ μπορεί να είναι... Ακόμα κι αν (φαινομενικά) η συζήτηση δεν οδηγεί πουθενά, αυτά που κερδίζουν οι συνομιλητές είναι πολλά... Μην το ξεχνάτε και μη βιάζεστε να σχολιάσετε...

#25   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 31/12/2011 - 18:03

Μάλλον ο φίλος το σχόλιο δεν το έκανε για σένα αλλά για το ότι ο Ive έγινε ιππότης...

#26   ChristosIP4

ChristosIP4

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ChristosIP4

Δημοσίευση 31/12/2011 - 18:04

Προς θεού, μην παρεξηγηθώ... Γενικά μίλησα... Σόρυ αν φάνηκε έντονο το ύφος...

#27   kofths

kofths

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 18:06

δεν σχολίασα την συζήτηση...
Απλά μου φαίνεται περίεγο που οι μισοί από εμάς δεν ξέρουμε χωρίς να googl-αρουμε ποιός είναι ο Υπουργός Εθνικής Άμυνας πχ (ουτε κ εγώ θυμάμαι)
και ξέρουμε όλοι ποιός είναι ο Jonathan Ive...
Κάνοντας αυτοκριτική στον εαυτό μου πρώτα απ όλα...κάπου έχω και πιστεύω ότι έχω-έχουμε χάσει την μπάλα..

Τελευταία επεξεργασία από: kofths, 31/12/2011 - 18:07


#28   ChristosIP4

ChristosIP4

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ChristosIP4

Δημοσίευση 31/12/2011 - 18:10

Μαζί σου! +1

#29   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:22

+1000 ειπα να μην το ανοιξω εγω το ρημαδι μου μερες που ειναι και με καλυψες....


@milofonakia απο τη μια δεν εχεις ιδεα τι ειναι ο ιπποτης απο την αλλη κρινεις με οτι νανε κρητιρια....δε πας να κοψεις καμια βασιλοπιτα λεω γω...

Εγώ δεν έκρινα με κρητηρια αντίθετος ο κύριος ChristosIP4, κι εγώ συμφωνισα. Οποτε δεν αντιλαμβάνεσαι σωστά μου φενεται το γραπτω λόγο!!! ;)

Τελευταία επεξεργασία από: milofonakias, 31/12/2011 - 20:22


#30   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:23

δεν σχολίασα την συζήτηση...
Απλά μου φαίνεται περίεγο που οι μισοί από εμάς δεν ξέρουμε χωρίς να googl-αρουμε ποιός είναι ο Υπουργός Εθνικής Άμυνας πχ (ουτε κ εγώ θυμάμαι)
και ξέρουμε όλοι ποιός είναι ο Jonathan Ive...
Κάνοντας αυτοκριτική στον εαυτό μου πρώτα απ όλα...κάπου έχω και πιστεύω ότι έχω-έχουμε χάσει την μπάλα..

Ναι απλα διάβαζα εφημεριδες, αυτό σου λέει κάτι........?

Τελευταία επεξεργασία από: milofonakias, 31/12/2011 - 20:24


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες