Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Οδηγός]Πως να διορθώσετε τα λευκά iCons μετά από το Respring..


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
37 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   instyle

instyle

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 02/01/2012 - 09:15

Ναι αλλα θα θέλει την διαδικασία μετα να ξαναπερασω τα apps Apo iTunes ? ή να κάνω το iphone set as new ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Zres

Zres

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2012 - 11:14

Δεν αλλάζει τίποτα απο άποψη εφαρμογών και ρυθμίσεων δεν κάνεις κάποιο restore.
Το iDevice σου θα ανοίξει και θα ήταν όπως πριν,δεν χρειάζεται να ξαναπεράσεις τίποτα.

#18   niav

niav

    iPH Elite Poster

  • 2.997 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:GioAth

Δημοσίευση 02/01/2012 - 11:21

Ναι αλλα θα θέλει την διαδικασία μετα να ξαναπερασω τα apps Apo iTunes ? ή να κάνω το iphone set as new ?



αφου εισαι ηδη jb δεν επηρεαζει σε τιποτα.

Nα κανεις αυτο που λεει ο φιλος >. Το δοκιμασα και δεν εχω πια λευκα εικονιδια οταν παω να διαγραψω καποια εφαρμογη κλπ κλπ....Μπραβο +1

Τελευταία επεξεργασία από: niav, 02/01/2012 - 11:23


#19   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/01/2012 - 22:21

παιδια κλεινωντας το lbhide μεσα απο το Mobile Substrate Addons χανονται τα ασπρα εικονιδια φαντασματα αλλα εμφανιζονται ολες εκεινες οι εφαρμογες που εχετε κανει hide μεσα απο το sbsettings (αυτη ειναι δουλεια του lbhide προφανως, κλεινωντας τον διακοπτη χανεται και η δυνατοτητα να κρυβεις εικονιδια απο το springboard) εγω προσωπικα εκανα το εξης και επιασε απενεργοποιησα το lbhide και μολις καταλαβα οτι ετσι δεν εχω δυνατοτητα να εχω κρυφα εικονιδια (πρωτα ανοιγοκλησα τους διακοπτες απο το hide icons και εκανα και καμποσα respring) πιγα και ξαναενεργοποιησα το lbhide, απο εκεινη την στιγμη οσες εγκαταστασεις/απεγκαταστασεις απο cydia tweak και αλλα, μετα απο συγχρονισμους με το pc αρκετα reboot της συσκευης και απειρα respring τα εικονιδια δεν τα ξαναειδα! δοκιμαστετο νομιζω οτι δεν εχετε κατι να χασετε σε εμενα αν και καταλαθος επιασε.

#20   maronbil

maronbil

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2012 - 19:02

Κατεβάστε το νεο redsn0w έκδοση b3 και επαναλάβετε την διαδικασία ξετσεκάρωντας αυτήν την φορά το Install Cydia.
Προσωπικά μόνο έτσι μου διορθώθηκε το πρόβλημα με τα εικονίδια.


Έκανα και εγώ ότι λέει ο φίλος και όλα καλά με τα εικονίδια. 8)

#21   tito

tito

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2012 - 22:16

εμενα παιδια μετα απο jb με redsnowb3 ειχα ολα αυτα μ τ λευκα αλλα το πιο σπαστικο ιταν ενα carbon x hd ειναι συνεχωσ μπροστα μου κ μετα apo hide..... :/ μαλλον παω για jb χωρισ to cydia αυτη τη φορα

#22   pavlitosgr5

pavlitosgr5

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/01/2012 - 22:28

μολισ το απενεργοποιω εμφανιζονται οσα εικονιδια εχω εξαφανησει με poof πχ!κ εμφανιζει κατι λευκα εικονιδια με ονομασια page1-page 9!κ οτι αλλο εχω εξαφανησει!

#23   kle

kle

    iPH Addict

  • 764 μηνύματα
  • Twitter:@akiskle
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/01/2012 - 22:30

Και γω μόλις το απενεργοποιω μου ανοίγει κάτι κρυμμένα οπότε κάνω ένα respring και είμαι οκ


Από το κινητό…

#24   mantushai

mantushai

    iPH Enthousiast

  • 366 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 23/01/2012 - 22:41

Οι περισσότεροι jailbreakers έπειτα από την εγκατάσταση του Cydia στην συσκευή τους άρχισαν να εγκαθιστούν τα Tweaks / Apps που εξυπηρετούν τις ανάγκες τους.Η απογοήτευση όμως δεν άργησε να έρθει όταν η πρώτη εφαρμογή που ζήτησε Respring τους εμφάνισε στο Springboard της συσκευής 4 εικονίδια "φαντάσματα"..

Αναρτημένη εικόνα


Παρακάτω θα δούμε το πως να απαλλαχτούμε από αυτό..

Σε πρώτη φάση πρέπει να έχουμε στην συσκευή μας εγκατεστημένο το SbSettings.Έπειτα το ανοίγουμε και μεταφερόμαστε στην "λειτουργία" More του προγράμματος :

Αναρτημένη εικόνα


Έπειτα μέσα απο τις διαθέσιμες επιλογές θα μεταφερθούμε στην ενότητα Mobile Substrate Addons και θα απενεργοποιήσουμε το Addon με την ονομασία libhide.

Αναρτημένη εικόνα


*Προσοχή: Θα απενεργοποιήσετε ΜΟΝΟ την επιλογή libhide και ΤΙΠΟΤΑ άλλο..

Στην συνέχεια θα κάνετε ένα Respring στην συσκευή σας και αν όλα έχουν πάει σωστά θα ξεχάσετε τα εικονίδια "φαντάσματα" απο το SpringBoard σας..!

Καλή επιτυχία..!

μετα απο αυτο τα λευκα εικονιδια δεν ξαναεμφανιζονται ποτε η απλα φευγουν μεχρι να ξαναεγκαταστησεισ καποιο αλλο tweak??

#25   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/01/2012 - 22:55

μετα απο αυτο τα λευκα εικονιδια δεν ξαναεμφανιζονται ποτε η απλα φευγουν μεχρι να ξαναεγκαταστησεισ καποιο αλλο tweak??

Αυτο γινεται με respring, αν εμφανιστουν τα λευκα εικονιδια και κανεις.. Θα εμφανιστουν λογικα ξανα καποια στιγμη.
Αλλα με το συγκεκριμενο δεν θα εμφανιστουν ξανα..

#26   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/01/2012 - 09:44

Τα ασπρα εικονιδια δηλαδη ειναι μονο στο ματι ... νομιζω οτι δεν πρεπει να μπω στον κοπο να ξανακανω JB εκανα αυτο με το libhide το εκλεισα respring το ανοιξα εκανε παλι respring και ολα καλα ... τωρα δεν ξερω αν ξαναβγουνε...

#27   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/01/2012 - 09:48

Τα ασπρα εικονιδια δηλαδη ειναι μονο στο ματι ... νομιζω οτι δεν πρεπει να μπω στον κοπο να ξανακανω JB εκανα αυτο με το libhide το εκλεισα respring το ανοιξα εκανε παλι respring και ολα καλα ... τωρα δεν ξερω αν ξαναβγουνε...

θα εμφανιστουν ξανα το εχω κανει

#28   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/01/2012 - 09:49

Εμένα μου γίνονται άσπρα, καμιά φορά, εικονίδια εφαρμογών... Με αυτό, υπάρχει περίπτωση να μην μου ξαναγίνου?

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#29   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 24/01/2012 - 09:59

Εμένα μου γίνονται άσπρα, καμιά φορά, εικονίδια εφαρμογών... Με αυτό, υπάρχει περίπτωση να μην μου ξαναγίνου?



Για τα εικονίδια των εφαρμογών που γίνονται άσπρα θα κάνεις Respring! Αν δεν επανέλθουν τότε πήγαινε SBSettings-More-Dock Applications και πάτα Fix Blanks!

Αυτός ο οδηγός είναι για συγκεκριμένα λευκά εικονίδια! Μπορείς να δεις στο πρώτο post ποια εικονίδια είναι αυτά!

#30   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/01/2012 - 10:04

Οταν λες συγκεκριμενα..? Εμενα μου εγιναν οι Φωτογραφιες ... Ασπρο το εικονιδιο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες