Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

TinyUmbrella 5.10.4 update for iPhone 4s / iOS 5.0.1 (9A406)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
127 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   vagelakis8

vagelakis8

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 04/01/2012 - 21:43

Μια βοήθεια αν μπορει κάποιος..έχω κατεβάσει το τελευταίο tiny umbrella το iPhone είναι στην 5.0.1. Το βάζω στο pc ανοίγω το tiny αλλα δεν το αναγνωρίζει το iPhone. Ο υπολογιστής το βλέπει κανονικά το ίδιο και το iTunes. Έχω windows 7 ultimate 64 bit. Δοκίμασα να τρεξω το tiny σαν administrator αλλα πάλι τίποτα. Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορει να φταίει;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   vagelakis8

vagelakis8

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 05/01/2012 - 02:01

Μια βοήθεια αν μπορει κάποιος..έχω κατεβάσει το τελευταίο tiny umbrella το iPhone είναι στην 5.0.1. Το βάζω στο pc ανοίγω το tiny αλλα δεν το αναγνωρίζει το iPhone. Ο υπολογιστής το βλέπει κανονικά το ίδιο και το iTunes. Έχω windows 7 ultimate 64 bit. Δοκίμασα να τρεξω το tiny σαν administrator αλλα πάλι τίποτα. Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορει να φταίει;


Η λύση βρέθηκε, σας την παραθέτω μήπως αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα. Solution to 4S not being recognized by TinyUmbrella,

Copy the Sq3lite.dll file from /program files/Common files/apple
Or start from program files x86/common files/apple

There may be one more file to go in to to find it but I'm most positive it's in one of those locations

Put Sq3lite.dll folder in the same location as TinyUmbrella and iPhone 4S should now show up in the list to the left in TU,

This should help many make sure yous try this solution on Windows, as for Osx it may help.

πηγή: Solution to 4S not being recognized by TinyUmbrella, .

#48   Kostas_GR

Kostas_GR

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2012 - 06:02

Να ρωτησω κατι? Αυτη τη διαδικασια στο 4S μου που απο μαμα εχει εκδοση 5.0 να την κανω τωρα με την 5 ή να αναβαθμισω σε 5.0.1 και να την κανω μετα τι συμφερει? Ευχαριστω!

#49   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 05/01/2012 - 06:08

Να ρωτησω κατι? Αυτη τη διαδικασια στο 4S μου που απο μαμα εχει εκδοση 5.0 να την κανω τωρα με την 5 ή να αναβαθμισω σε 5.0.1 και να την κανω μετα τι συμφερει? Ευχαριστω!

οπου και να την κανεις τις 5.0.1 θα σου κρατήσει αλλα απο οτι ειπε ο podg2 το jb θα βγει στην 5.0.1 οποτε πρεπει να αναβαθμισεις νομιζω

Τελευταία επεξεργασία από: boukoto, 05/01/2012 - 06:08


#50   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 05/01/2012 - 15:46

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΛΗ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ iphone4σ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΙΣΟΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ

ΛΑΘΟΣ "ΤΟΠΙΚ" ΣΟΡΟΙ


:lol: :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 05/01/2012 - 15:46

Whatsapp doc?

#51   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2012 - 17:36

Τον φάκελο hosts.umbrella τον διαγράφεις εντελώς από το Path etc του υπολογιστή σου.Έπειτα κάνεις δεξί κλικ πάνω στο .Host και το "τρέχεις σαν Administrator" αν είσαι με Windows 7 (Τα Xp είναι default ως Administrator) και στην συνέχεια το ανοίγεις με το Notepad και διαγράφεις την iP που θα βρεις τέρμα κάτω στο αρχείο.

Θανάση το αρχείο hosts.umbrella το σβηνουμε τελείως απο τον υπολογιστή με shift+delete;
Έχω vista αν κάνω δεξί κλικ δεν μου βγάζει run as administrator και πως το ανοίγω με notepad φιλαρακι;
Συγγνώμη αν ρώτησα βλακεία παιδια αλλα μην κάνω καμμιά βλακεία

#52   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2012 - 17:43

Ιδιότητες-ασφάλεια-αλλάζω σε administrator και μετα λογικά θα μου ανοίγει ως notepad;

#53   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2012 - 17:54

Παιδια το hosts.umbrella το σβηνουμε τελείως απο τον υπολογιστή;
Ξέρει κάποιος φίλος η φίλη;

#54   jimiss

jimiss

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2012 - 22:43

μενα παιδες δεν το βλεπει η tinyumbrella,εχω 4 jb στην 5.0.1 Καμια ιδεα;

#55   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2012 - 22:47

Συνημμένο αρχείο  umbrella.jpg   105,64KB   16 λήψεις

παιδια , τα shsh ετσι πρεπει να εμφανίζονται?Ρωτάω για να σιγουρευτώ αν εκανα σωστά την διαδικασία..

#56   gismoduck1978

gismoduck1978

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/01/2012 - 08:25

Παιδια εμενα σε ενα 3gs που εχει κρατημενα απο 4.2.1 και μετα και σε ενα 4αρι που εμφανιζει στο cydia μονο τα της 5.0.1 βγαζει στο tiny το μηνυμα TinyUmbrella's TTS server is not running
Ασε που δεν βλεπω να βγαζει shsh στο tiny οταν συνδεσα το 3gs.Ξερει κανεις να βοηθησει για να τα σωσω και στα δυο τηλ?

#57   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 06/01/2012 - 08:32

Συνημμένο αρχείο  umbrella.jpg   105,64KB   16 λήψεις

παιδια , τα shsh ετσι πρεπει να εμφανίζονται?Ρωτάω για να σιγουρευτώ αν εκανα σωστά την διαδικασία..


Μια χαρά είναι. ετσι ειναι και σε εμένα.

Άσχετο βγήκε το TinyUmbrella 5.10.5 μου έβγαλε τώρα την ιδιοποίηση.

Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 06/01/2012 - 08:32

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#58   Konstantinosdj

Konstantinosdj

    iPH Addict

  • 851 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Konstantinosdj

Δημοσίευση 06/01/2012 - 09:02

Αναρτημένη εικόνα



Ο Developer Notcom αναβάθμισε την εφαρμογή Tiny Umprella και πλέον υποστηρίζει το iPhone 4s με το νεώτερο build της iOS 5.0.1 (9A406) που κυκλοφόρησε πρόσφατα ,ώστε να μπορέσουν οι κάτοχοι αυτών των συσκευών να κρατήσουν τα SHSH blods της συσκευής τους για μελλοντική χρήση..


Αναρτημένη εικόνα


Για να αποθηκεύσετε τα SHSH Blods της συσκευής σας πηγαίνετε στην σελίδα http://thefirmwareum...la.blogspot.com και κατεβάζεται το Tiny Umprella.

Εφόσον το κατεβάσετε στον υπολογιστή σας τότε συνδέεται το iPhone και "τρέχετε" το πρόγραμμα.Εν συνεχεία πάτε απο το μενού του προγράμματος στην ενότητα Advanced και "ξετικάρετε" την επιλογή Request SHSH from Cydia.

Αναρτημένη εικόνα


Στη συνέχεια στο πάνω αριστερό μέρος της εφαρμογής επιλέγετε την συσκευή σας και πατάτε Save SHSH.

Αναρτημένη εικόνα


To Tiny umprella θα αποθηκεύσει τα SHSH σας στην διαδρομή : C:\Documents and Settings\User\.shsh


Προσοχή : Θυμηθείτε όταν ολοκληρώσετε την διαδικασία να σβήσετε έπειτα την iP που προσθέτει το Tiny Umprella στα Host σας για να μην έχετε προβλήματα.

Enjoy.. :)

Thanks to Kdelios για μια επισήμανση
που αφορά το παραπάνω κείμενο..















Γεια σου φιλε μου.Εκανα ακριβώς οτι ειπε αλλα δεν πιανει σε μενα.Στο general δεν μου δειχνει αυτα που βλεπω στην εικονα σου.Στον φακελο που δημιουργηθει με ονομα .shsh εχει μεσα 2 φακελους caxhe και known devices

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  1.JPG   55,8KB   4 λήψεις
  • Συνημμένο αρχείο  2.JPG   48,4KB   4 λήψεις
  • Συνημμένο αρχείο  3.JPG   51,86KB   3 λήψεις
  • Συνημμένο αρχείο  4.JPG   95,94KB   3 λήψεις


#59   eftijis

eftijis

    iPH Member

  • 268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2012 - 10:05

καλημερα χρονια πολλα.... αντε πλησιαζουμε σιγα σιγα........αντε να δουμε τι ....θα δουμε..

#60   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/01/2012 - 10:31

Παιδια το hosts.umbrella το σβηνουμε τελείως απο τον υπολογιστή;
Ξέρει κάποιος φίλος η φίλη;

Καλημέρα,ξέρει τελικά κάποιος φιλος τι κάνουμε με αυτο το αρχείο;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες