Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

προβλημα wifi imac


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   xristos636

xristos636

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2012 - 15:30

καλησπερα παιδια


χθες πηρα εναν imac.και εχω προλβημα με το wifi...
δηλαδη...
εχω εχει φουλ σημα δεν μπαινει καθολου στο ιντερνετ.ενω με ενα αλλο πισι που εχω και με καλοδιο και ασυρματα μπαινει.ομως με τον imac δεν μπαινει.πρεπει να κλεισω το wifi και να το ξαναανοιξω.τοτε ολα καλα.ομως μετα απο καποια ωρα παλι τα ιδια...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   SCORPHIE29

SCORPHIE29

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 16:58

εβγαλες ακρη??

#3   xristos636

xristos636

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 21:03

Καλησπερα

ειχα παρει τηλεφωνο την apple.εκανα μια επαναφορα ρυθμισεων δικτυου η καπως ετσι το ειπε η κοπελα.τελος παντων εκει τα παει καλα.μετα απο μια μερα παλι τα ιδια μπαινω σε διαφορα φορουμ και βλεπω πως οι imac (δεν ξερω αμα ισχυει και για τα υπολοιπα μοντελα) χρησημοποιουν σαν dns του ρουτερ με αποτελεσμα να γινεται αυτο το προβλημα.

#4   dimarider

dimarider

    iPH Member

  • 271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 21:25

καλησπερα παιδια


χθες πηρα εναν imac.και εχω προλβημα με το wifi...
δηλαδη...
εχω εχει φουλ σημα δεν μπαινει καθολου στο ιντερνετ.ενω με ενα αλλο πισι που εχω και με καλοδιο και ασυρματα μπαινει.ομως με τον imac δεν μπαινει.πρεπει να κλεισω το wifi και να το ξαναανοιξω.τοτε ολα καλα.ομως μετα απο καποια ωρα παλι τα ιδια...

Ιδιο προβλημα φιλος εχω παρατηρησει και εγω στον δικο μου τις τελευταιες μερες αλλα οχι τοσο συχνα οσο εσυ και κυριως το βραδυ που χρησιμοποιω τον imac. Το ιδιο κανω και εγω δλδ κλεινω το wifi και να το ξανα-ανοιγω. Καμια φορα τραβαω ενα restart να ξεκολλησει. Διπλα ακριβως εχω ενα απλο νετβοοκ 10.1" και δεν αντιμετωπιζει τετοιο προβλημα την ιδια στιγμη.

#5   lyberis

lyberis

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Twitter:@lyberis1979
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:iBrobdignagian

Δημοσίευση 25/01/2012 - 22:43

Αν έχεις lion σύνδεσε το ethernet και πήγαινε utilities>java preferences και τικάρισε enable applet plugin

κάνε τικ και στα 2 java μόλις τελειώεις την εγκατάσταση κάνε REBOOT και είσαι κομπλέ :lol:

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: lyberis, 25/01/2012 - 22:44





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες