Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 2 ψήφοι

Καλη προσφορά της Wind στο mobile Internet!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
225 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2012 - 16:13

Αν ξεπεράσεις τα 30GB σε κόβει. μειώνει ταχύτητα, απλά συνεχίζεις να κατεβάζεις ή χρεώνεσαι?!
Γενικά όλες οι εταιρίες θα έπρεπε να έχουν ένα πακετο απεριόριστο. Να έχουμε επιτέλους internet απο το κινητό, παντού και πάντα!


Αν το προσέξεις το γράφει στο τέλος της σελίδας που αναφέρεται η προσφορά. Και ναι, σταματάει να σε χρεώνει, οπότε δεν κινδυνεύεις να υπέρ-χρεωθείς ;)

Μετά τη λήξη των δωρεάν MBs ενσωματωμένης μηνιαίας χρήσης και αν δεν ενεργοποιήσεις κανένα Πακέτο επέκτασης χρήσης, θα διακόπτεται αυτόματα οποιαδήποτε κίνηση δεδομένων μέσω του 3G δικτύου της WIND, καθώς και χρήση χρεώσιμων SMS και MMS (εκτός των δωρεάν SMS για την επέκταση χρήσης ή την πληροφορία υπολοίπου, καθώς και κίνηση προς Αριθμούς Έκτακτης Ανάγκης ή προς αριθμούς ατελούς χρέωσης) μετά από σχετική ενημέρωση μέσω SMS, με πιθανότητα να απωλεσθούν δεδομένα των οποίων δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία download και αποθήκευσης.

Τελευταία επεξεργασία από: Atom, 23/01/2012 - 16:13


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/01/2012 - 16:20

Εγω που έκανα speedtest η ταχύτητα download είναι 5.5 Mbps :) Νομίζω είναι καλα!!πως μπορω να ποσταρω τη φωτο του test;;;;

#78   Diablo

Diablo

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 01:22

Εγω που έκανα speedtest η ταχύτητα download είναι 5.5 Mbps :) Νομίζω είναι καλα!!πως μπορω να ποσταρω τη φωτο του test;;;;


Νομίζω ότι είναι πολύ καλά σε αυτή την τιμή. Με ένα screenshot :)

Τελευταία επεξεργασία από: Diablo, 24/01/2012 - 01:23


#79   watChlaR

watChlaR

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 01:31

Εγω που έκανα speedtest η ταχύτητα download είναι 5.5 Mbps :) Νομίζω είναι καλα!!πως μπορω να ποσταρω τη φωτο του test;;;;


Δεν είναι απλά καλά ειναι πολύ καλα .

#80   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/01/2012 - 15:27

Νομίζω ότι είναι πολύ καλά σε αυτή την τιμή. Με ένα screenshot :)

Ναι αλλα πως βγάζουμε screenshot απο το Mac??? :blush:

#81   domino

domino

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/01/2012 - 15:33

Ναι αλλα πως βγάζουμε screenshot απο το Mac??? :blush:



ευαγγελία να σε ευχαριστησω για το ολο feedback που σηκωνεις ... ετσι για να τ ακουνε καποιοι που πριν απο λιγο καιρο ελεγαν οτι ειναι για τον ....

#82   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/01/2012 - 15:43

Και άλλοι έμειναν ευχαριστημένοι με το σήμα :) Απλα εγω είμαι τυχερή κ υπαρχει κεραία της Wind κοντά στο σπίτι μου κ γι αυτο πιανω τόσο καλη ταχύτητα :P

#83   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/01/2012 - 21:18

Νομίζω -συγχωρεστε με εάν κάνω λάθος :blush: -ότι η προσφορα πήρε παράταση μέχρι τις 29-2-12 B) Το λέω για όσους ενδιαφέρονται αλλα δεν ειχαν χρόνο να ενημερωθούν για τη σύνδεση :D

#84   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 26/01/2012 - 21:28

Το οικογενειακό πρόγραμμα το έχω απο το 2005 στην WIND 3 τηλεφων συνολικα,όμως Μπορω να πω ότι έχω δοκιμάσει και τις 3 εταιρίες στις δικές μου περιοχές που βρίσκομαι ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ-ΛΑΥΡΙΟ αλλα και στα πάτρια εδάφη ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ και ΔΡΑΜΑ με συμβόλαιο στικάκι για το ασύρματο δίκτυο και το καλύτερο σήμα το έχει η COSMOTE.

#85   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/01/2012 - 21:48

Ναι παίζει ρόλο η περιοχή μου μένει κανείς :) μπορει εκει που έχει καλο σήμα η cosmote να μην έχει η wind ή το αντίστροφο!! Πχ :εγω μένω σε ρετιρέ ,έχω πολυ καλο σήμα σε ενα όμως συγκεκριμένο σημείο του σπιτιού το χάνει τελείως :blink: Η κολλητη μου που μένει σε διπλανή πολυκατοικία-σε ρετιρέ κ αυτη-Vodafone δεν πιάνει καθόλου κ πολυ καλα cosmote!! :rolleyes:

#86   Diablo

Diablo

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2012 - 23:42

Και άλλοι έμειναν ευχαριστημένοι με το σήμα :) Απλα εγω είμαι τυχερή κ υπαρχει κεραία της Wind κοντά στο σπίτι μου κ γι αυτο πιανω τόσο καλη ταχύτητα :P


Το θέμα είναι ότι με αυτή τη λογική, μόνο όσοι βρίσκονται δίπλα σε κεραίες, ανεξαρτήτως παρόχου, έχουν καλό σήμα. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η αντίληψη για τη Wind αφορά μάλλον σε παρωπιδικούς ανθρώπους και όχι σε υπαρκτό πρόβλημα. Η εμπειρία μου από την Cosmote είναι τραγική αλλά για κάποιον περίεργο λόγο στο iphonehellas δεν αναφέρεται κανείς στο συγκεκριμένο δίκτυο. Δύσκολο να είναι απλά η ιδέα μου όταν βλέπω αντίστοιχες παρατηρήσεις σε άλλα forum.

#87   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 31/01/2012 - 03:16

Ναι αλλα πως βγάζουμε screenshot απο το Mac??? :blush:

command - shift - 3 (αν έχεις lion.. δεν ξέρω αν δουλεύει και σε snow leopard)

#88   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/01/2012 - 09:40

Το θέμα είναι ότι με αυτή τη λογική, μόνο όσοι βρίσκονται δίπλα σε κεραίες, ανεξαρτήτως παρόχου, έχουν καλό σήμα. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η αντίληψη για τη Wind αφορά μάλλον σε παρωπιδικούς ανθρώπους και όχι σε υπαρκτό πρόβλημα. Η εμπειρία μου από την Cosmote είναι τραγική αλλά για κάποιον περίεργο λόγο στο iphonehellas δεν αναφέρεται κανείς στο συγκεκριμένο δίκτυο. Δύσκολο να είναι απλά η ιδέα μου όταν βλέπω αντίστοιχες παρατηρήσεις σε άλλα forum.



Μα γενικα δεν έχω πρόβλημα στο 3G σήμα της wind ! Κ στο iPhone όπου πηγαίνω κ χρειαστω μπορει να μην είναι full σήμα παντού αλλα έχω 3G!!!απλα είπα ότι επειδη-όπως μου είπε κ η υπάλληλος στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση της wind- ότι επειδη είναι κάπως κοντά η κεραία της γι αυτο μάλλον έχω αυτη ταχύτητα :)

Τελευταία επεξεργασία από: Evangelia, 31/01/2012 - 09:41


#89   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/01/2012 - 10:27

Να ξεκαθαρίσω κάτι παιδια για να υπάρξει καμία παρεξήγηση 8) Δεν έχω καμία σχέση με Wind -ουτε υπάλληλος είμαι εκει ουτε μέτοχος :P !! Απλη πελατισσα είμαι άλλοτε ευχαριστημένη κ άλλοτε οχι :lol: έψαχνα για να κάνω σύνδεση σε κάποια εταιρια για mobile ιντερνετ κ η wind έτυχε να έχει τη καλύτερη προσφορα γι αυτο κ τη ποσταρα εδω για ενημερώσω και άλλους συμφουρητες που μπορει να ψαχνοντουσαν όπως εγω :lol:

#90   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 01/02/2012 - 14:48

evangelia busted !! :lol:

πες μας πόσα παίρνεις για το promotion ? :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες