Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Διαφορετικά Pc Διαφορετικά I tunes...


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
1 reply to this topic

#1   Mallias87

Mallias87

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2009 - 12:46

Καλησπέρα παιδιά είχα πάρει πριν λίγο καιρό το καινούργιο I phone 3gs μου και αμέσως έφυγα για διακοπές με την κοπέλα μου… Το θέμα είναι πως είχα μαζί το Lap top της και ότι έχει μέσα το I phone έχουν περαστεί από το I tunes αυτού του lap top και σκέπτομαι πως τώρα αν το συγχρονίσω με το I tunes στο σπίτι μου θα χάσω όλες τις εφαρμογές μου… Για την μουσική και τις εικόνες δεν ανησυχώ καθόλου γιατί θα τα πάρω σε στικάκι μαζί μου και τα ξαναπερνάω… Τι θα κάνω ώστε όταν το συγχρονίσω να μην χαθεί ότι έχω κάνει μέχρι στιγμής ;;;;; Δεν έχω κάνει jaill break αλλά θα κάνω μόλις επιστρέψω με την πρώτη ευκαιρία…. Κάτι ακόμα τελευταίο είναι πως γίνετε να περάσω τα video τις foto και τις ηχογραφίσεις που έχω κάνει απο το κηνητό στο pc???? Απο το pc στο κινητό ok απο το κινητο στο pc εχω ένα πρόβλημα....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1,440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 28/09/2009 - 13:58

Καλησπέρα παιδιά είχα πάρει πριν λίγο καιρό το καινούργιο I phone 3gs μου και αμέσως έφυγα για διακοπές με την κοπέλα μου… Το θέμα είναι πως είχα μαζί το Lap top της και ότι έχει μέσα το I phone έχουν περαστεί από το I tunes αυτού του lap top και σκέπτομαι πως τώρα αν το συγχρονίσω με το I tunes στο σπίτι μου θα χάσω όλες τις εφαρμογές μου… Για την μουσική και τις εικόνες δεν ανησυχώ καθόλου γιατί θα τα πάρω σε στικάκι μαζί μου και τα ξαναπερνάω… Τι θα κάνω ώστε όταν το συγχρονίσω να μην χαθεί ότι έχω κάνει μέχρι στιγμής ;;;;; Δεν έχω κάνει jaill break αλλά θα κάνω μόλις επιστρέψω με την πρώτη ευκαιρία…. Κάτι ακόμα τελευταίο είναι πως γίνετε να περάσω τα video τις foto και τις ηχογραφίσεις που έχω κάνει απο το κηνητό στο pc???? Απο το pc στο κινητό ok απο το κινητο στο pc εχω ένα πρόβλημα....


Πρεπει να προσεξεις οταν κανεις synch .. οχι πολλα διαφορετικα pc ... εγω προσωπικα κανω back up τις εικονες σε διαφορετικο φακελο για να μην σβηστουν και μετα κανω τις αλλαγες ... προφανως οταν τον συνδεσεις στο παλιο σου pc θα σου πει οτι παραπανω απο το 5% του κινητου περιεχει αλλαγες .. αφου κανεις back up απο το λαπ τοπ της κοπελας σου κανε το synch με το δικο σου pc και μετα απλα περνα τον φακελο που εκανες back up με flashακι στο itunes του pc Σου !!!

οσον αφορα τα video + ηχογραφησεις : Στο itunes στην καρτελα music πατα synch music και μετα πατα include Video clips, include Voice Memos




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες