Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Unlock iPhone 3GS iOS 4.2.1 bb 05.15.04


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
33 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/01/2012 - 22:36

Εγώ πάλι. Προσπάθησα να κάνω j/b me redsn0w win 0.9.10b2 και βγήκε 'USB communication problem'. Έψαξα για λύσεις στο google χωρίς αποτέλεσμα. Μετά δοκίμασα παλιότερες εκδόσεις redsn0w π.χ. 0.9.6b5, 0.9.6rc19, κτλ. όπου κόλλησε στο 'Waiting for reboot'. Δοκίμασα να αποσυνδέσω το καλώδιο USB, να το συνδέσω σε άλλο USB θύρα, πάλι χωρίς αποτέλεσμα. Έψαξα το greenpoison άλλα έγραψε πως δεν κάνει για unlock του 3GS απο εξωτερικό.

Πάλι υπόχρεος για οτιδήποτε βοήθεια...


Πες σε τι ιος εισαι κλπ γιατι εχω χασει επεισοδιο

edit: τωρα ειδα. 0.9.6b4 δοκιμασε

Δεν θα πας σε ipad baseband τελικα και 5.0.1;

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 10/01/2012 - 22:39

Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/01/2012 - 22:49

Εγώ πάλι. Προσπάθησα να κάνω j/b me redsn0w win 0.9.10b2 και βγήκε 'USB communication problem'. Έψαξα για λύσεις στο google χωρίς αποτέλεσμα. Μετά δοκίμασα παλιότερες εκδόσεις redsn0w π.χ. 0.9.6b5, 0.9.6rc19, κτλ. όπου κόλλησε στο 'Waiting for reboot'. Δοκίμασα να αποσυνδέσω το καλώδιο USB, να το συνδέσω σε άλλο USB θύρα, πάλι χωρίς αποτέλεσμα. Έψαξα το greenpoison άλλα έγραψε πως δεν κάνει για unlock του 3GS απο εξωτερικό.

Πάλι υπόχρεος για οτιδήποτε βοήθεια...

Μην δοκιμάζεις εργαλεία παλαιότερα από redsn0w 0.9.10, δεν είναι συμβατά με iOS 5.0.1
Πρώτα θα πας στην 5.0.1 κανονικά με stock fw, και μετά θα κάνεις j/b. Μην ξεχάσεις να τικάρεις την επιλογή "install IPad baseband". Μετά θα κάνεις install το ultrasn0w από cydia για το unlock.
Δοκίμασε το redsn0w 0.9.10b3 που είναι η τελευταία έκδοση, και τρεξτο σαν administrator (δεξί κλικ, run as administrator)
Επίσης δοκίμασε σε διαφορετική θύρα USB, κατευθείαν επάνω στην motherboard χωρίς επέκταση καλωδίου.
Σε τι έκδοση λειτουργικού το τρέχεις?

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 10/01/2012 - 22:55


#18   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/01/2012 - 23:59

Μην δοκιμάζεις εργαλεία παλαιότερα από redsn0w 0.9.10, δεν είναι συμβατά με iOS 5.0.1
Πρώτα θα πας στην 5.0.1 κανονικά με stock fw, και μετά θα κάνεις j/b. Μην ξεχάσεις να τικάρεις την επιλογή "install IPad baseband". Μετά θα κάνεις install το ultrasn0w από cydia για το unlock.
Δοκίμασε το redsn0w 0.9.10b3 που είναι η τελευταία έκδοση, και τρεξτο σαν administrator (δεξί κλικ, run as administrator)
Επίσης δοκίμασε σε διαφορετική θύρα USB, κατευθείαν επάνω στην motherboard χωρίς επέκταση καλωδίου.
Σε τι έκδοση λειτουργικού το τρέχεις?

αφου προσπαθει να κανει jb 4.2.1;
Whatsapp doc?

#19   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/01/2012 - 00:26

αφου προσπαθει να κανει jb 4.2.1;

Και εγώ τον συμβουλεύω να πάει στην 5.0.1

#20   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 11/01/2012 - 00:29

Και εγώ τον συμβουλεύω να πάει στην 5.0.1

και σωστα τον συμβουλευεις να παει, απλα τα παλιοτερα που χρησιμοποιουσε λεω οτι τα ειχε λογω παλαιοτερης εκδοσης (επειδη ειπες για συμβατοτητα κλπ των εργαλειων)
Whatsapp doc?

#21   charmioc

charmioc

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2012 - 09:57

Καλημέρα σας. Είχα τσεκάρει 'install iPad baseband' (στις εκδόσεις που το είχαν επιλογή), είχα τρέξει Redsn0w σε compatibility mode (με δεξί click, είμαι σε PC με Windows XP και είμαι, όσο ξέρω, administrator, δεν θυμάμαι να είχα δει επιλογή run as administrator στο δεξί click...) και είχα δοκιμάσει USB θύρες κατευθείαν στο motherboard.
Ωμός δεν είχα κάνει update σε iOS 5.01 (είχα κατεβάσει iPhone1,2_4.2.1_8C148_Restore.ipsw) οπότε μάλλον αυτό είναι το πρώτο βήμα μόλις πάω σπίτι, και θα επανέρθω με τα αποτελέσματα.
Σας ευχαριστώ θερμά (σε μια πολύ κρύο ημέρα εδώ στην Αθήνα).

#22   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 11/01/2012 - 10:31

Καλημέρα σας. Είχα τσεκάρει 'install iPad baseband' (στις εκδόσεις που το είχαν επιλογή), είχα τρέξει Redsn0w σε compatibility mode (με δεξί click, είμαι σε PC με Windows XP και είμαι, όσο ξέρω, administrator, δεν θυμάμαι να είχα δει επιλογή run as administrator στο δεξί click...) και είχα δοκιμάσει USB θύρες κατευθείαν στο motherboard.
Ωμός δεν είχα κάνει update σε iOS 5.01 (είχα κατεβάσει iPhone1,2_4.2.1_8C148_Restore.ipsw) οπότε μάλλον αυτό είναι το πρώτο βήμα μόλις πάω σπίτι, και θα επανέρθω με τα αποτελέσματα.
Σας ευχαριστώ θερμά (σε μια πολύ κρύο ημέρα εδώ στην Αθήνα).


Αντε κι οτι θες εδώ είμαστε.
Whatsapp doc?

#23   charmioc

charmioc

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2012 - 23:20

Καλησπέρα. Προσπάθησα να κάνω update σε 5.0.1 στο iTunes άλλα δεν με άφησε, ακόμα με shift + restore. Με την βοήθεια του link του ifrit κατάλαβα ότι έχω iPhone 3G και όχι iPhone 3GS! Στην συνέχεια διάβασα πως δεν γίνεται update του iPhone 3G στο iOS 5.0.1, άρα καλά μου έκανε το iTunes, και γενικώς δεν μπορώ να κάνω update πέρα απο 4.2.1 που είμαι. Οπότε κατέβασα το σωστό ipsw αρχείο για το 3G και έτρεξα το redsn0w_win_0.9.10b3 ως administrator και διέλεξα install iPad baseband και ... μόλις πέρασα τον οθόνη με οδιγίες να μπω στο DFU mode ... έσβησε το redsn0w! Δοκίμασα πολλές φορές επιλέγοντας διάφορα (π.χ. να μην κάνω install iPad baseband) χώρις αποτέλεσμα. Δεν ξέρω, hacker δεν είμαι (προφανώς), άλλα κάτι δεν μου παει καλά...

#24   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 11/01/2012 - 23:24

Καλησπέρα. Προσπάθησα να κάνω update σε 5.0.1 στο iTunes άλλα δεν με άφησε, ακόμα με shift + restore. Με την βοήθεια του link του ifrit κατάλαβα ότι έχω iPhone 3G και όχι iPhone 3GS! Στην συνέχεια διάβασα πως δεν γίνεται update του iPhone 3G στο iOS 5.0.1, άρα καλά μου έκανε το iTunes, και γενικώς δεν μπορώ να κάνω update πέρα απο 4.2.1 που είμαι. Οπότε κατέβασα το σωστό ipsw αρχείο για το 3G και έτρεξα το redsn0w_win_0.9.10b3 ως administrator και διέλεξα install iPad baseband και ... μόλις πέρασα τον οθόνη με οδιγίες να μπω στο DFU mode ... έσβησε το redsn0w! Δοκίμασα πολλές φορές επιλέγοντας διάφορα (π.χ. να μην κάνω install iPad baseband) χώρις αποτέλεσμα. Δεν ξέρω, hacker δεν είμαι (προφανώς), άλλα κάτι δεν μου παει καλά...


Τι λες τωρα.....το 3G μεχρι 4.2.1 παει.....τι σχεση εχει η ipad baseband, αυτα ειναι για 3gs....θα μας τρελλανεις,,,,


Πηγαινε κατεβασε www.whited00r.com/download
Διαλεξε 3g, κατεβασε την STABLE UNLOCKER που λεει
Βαλε DFU το τηλεφωνο και περασε αυτην με shift restore
Και θα στο κανει restore/jailbreak/unlock ολα σε ενα.
Whatsapp doc?

#25   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 11/01/2012 - 23:54

Χαλλοου? σε τι κατασταση ειναι τωρα? εσκασε η ακομα?
Whatsapp doc?

#26   panosfx

panosfx

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2012 - 00:03

Θα προσπαθει να το ανοιξει κι αντι για μηλο του βγαζει μια μπανανα.Τωρα ψαχνει τροπο να φαινεται δαγκωμενη. :lol:
Χιουμορ...

#27   charmioc

charmioc

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2012 - 00:10

Μόλις τελίωσε το download (!), πάω να το τρέχω - stay tuned

#28   charmioc

charmioc

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2012 - 00:16

The iPhone could not be restored. An unknown error occurred (1600).

#29   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 12/01/2012 - 00:19

The iPhone could not be restored. An unknown error occurred (1600).

κατεβασε το iReb και βαλτο σε PWNED DFU το τηλεφωνο πριν το κανεις ρεστορε

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 12/01/2012 - 00:19

Whatsapp doc?

#30   charmioc

charmioc

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2012 - 00:40

Κατέβασα το iReb άπο 2 διαφορετικά sites και τα 2 σκάσανε 'The application failed to initialize properly (0xc0000135). Click on OK to terminate the application.' Υπομονή τέλος (μετά άπο σχεδόν 4 ώρες), θα επανέρθω αύριο. Ευχαριστώ πάντως για τις οδιγίες και υπομονή...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες