Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Για restore σε 3g


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mdspell

mdspell

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2009 - 16:22

Καλησπέρα πρώτα απ' όλα:) Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να αντιμετωπίσω οποιοδήποτε πρόβλημα να κάνω restore το κινητό μου ξανά στην OS 3.0 με το iTunes 9.0. Δεν υπάρχει περίπτωση να μου κάνει καμιά μ****α με την baseband σωστά?(επειδή είναι από Αμερική το κινητό). Επίσης, το downgrade από 3.0.1 σε 3.0 γίνεται κανονικά σε iTunes 9.0?
Μιλάω πάντα για iphone 3g.
Ευχαριστώ
Γιώργος

Τελευταία επεξεργασία από: alkis, 28/09/2009 - 17:04


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 28/09/2009 - 16:46

Καλησπέρα πρώτα απ' όλα:) Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να αντιμετωπίσω οποιοδήποτε πρόβλημα να κάνω restore το κινητό μου ξανά στην OS 3.0 με το iTunes 9.0. Δεν υπάρχει περίπτωση να μου κάνει καμιά μαλακία με την baseband σωστά?(επειδή είναι από Αμερική το κινητό). Επίσης, το downgrade από 3.0.1 σε 3.0 γίνεται κανονικά σε iTunes 9.0?
Μιλάω πάντα για iphone 3g.
Ευχαριστώ
Γιώργος


οχι δν πρεπει να το κανεις update. Γιατι σου αναβαθμιζει την baseband και μετα ακομα και αν κανεις downgrade θα μεινει Locked .Απλα περιμενεις !!! για να βρουνε unlocker

#3   mdspell

mdspell

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2009 - 17:22

Ειλικρινά εκτιμώ που προσπαθείς να με βοηθήσεις αλλά βλέπεις κάπου στο topic μου να αναφέρομαι σε update?
Τέλος πάντων σε αυτά που ρωτάω ξέρεις να μου απαντήσεις για βοήθεια;
Ευχαριστώ και πάλι :)

#4   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 29/09/2009 - 21:43

Ειλικρινά εκτιμώ που προσπαθείς να με βοηθήσεις αλλά βλέπεις κάπου στο topic μου να αναφέρομαι σε update?
Τέλος πάντων σε αυτά που ρωτάω ξέρεις να μου απαντήσεις για βοήθεια;
Ευχαριστώ και πάλι :)


ναι οταν ειπα update εννοουσα αυτο... αφου εχεις iTunes 9 αρα δν θα σου επιτρεψει να κανεις restore σε παλιοτερη version !!!
Με κινδυνο να χασεις το unlock μπορεις να κανεις κατευθιαν το downgrade... δηλαδη Shift + restore στην εκδοση 3.0.1 η 3.0 και απλα μετα αφου σου βγαλει error εσυ κλεινεις τα παντα και τρεχεις το quickpwn 2.2.1 για να ξεπερασεις το error...


Δηλαδη σε καμια περιπτωση δν πρεπει να κανεις Update η restore σε 3.1 ...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες