Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Skin & επεξεργασία αρχείων iGO My Way 2009


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
244 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/08/2009 - 01:32

Ακομα δεν το εχω εγκαταστησει για να εχω άποψη, αλλα κρίνοντας με την εμπειρία που εχω απο τον μεγάλο του αδελφο το iGO8 3.XXXX το οποίο χρησιμοποιω καθημερινά, θα έλεγα πριν το συγκρίνετε με οποιοδήποτε άλλο προγραμμα πλην ισως του Tom Tom, να περιμενετε λίγο μεχρι να το αναλάβουν οι "ειδικοί".
Αν δειτε τα skins που υπάρχουν για το iGO8 3 και το iGO Amigo θα πάθετε.
Επίσης υπάρχει πληθωρα εναλλακτικών λύσεων για χάρτες.
Αν οντως το γνησιο εχει τον χάρτη της Epsilon, ξεχάστε το μέχρι να προσαρμοσουν καποιον άλλο Beta. O epsilon ειναι χάλια για Ελλαδα.

Κατα τα άλλα, η μορφη και η απεικόνιση του χάρτη στο 3D ειναι το κάτι άλλο. Τα κτίρια βοηθούν στην αμεση αναγνωριση και προσδιορισμό της θέσης μας στον χάρτη και οι πληροφορίες είναι κάτι παραπάνω από ικανοποιητικές.

Δειτε στο attachment 2 screenshots για να πάρετε μια ιδεα.

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   minotavrs

minotavrs

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 06/08/2009 - 07:16

κατευασα το SBsettings και απο τις ρυθμησεις του εκανα:
MORE -> Mobile Substrate Addons -> iRealSMS OFF
και δουλευει. επιδει ομως το θελο το iRealSMS αν δεν βγει καπιο fix μαλον θα το βγαλω το iGo... :(


Ακριβως αυτο "κόψτε" οτιδηποτε εχετε στο Substrate Addons πλην Mserver και Winterboard

Στα του προγραμματος τωρα η συγκεκριμενη υλοποιηση ειναι μεν η καλυτερη απο οσε κυκλοφορουν αλλα θα μπορουσε να ηταν ακομα καλυτερη αν δεν ειχαν επιλεξει εκει στην Nav N GO το Amigo ως οδηγο του... οπου και πιο σπαρτιατικο ειναι και πιο λιτό και δεν σε αφηνει να το πειραξεις οπως το iGO 8.3.Χ... to σημαντικοτερο ομως εχει να κανει με τους χαρτες οπου ενω υπαρχουν για το 8.3 πεντε εταιριες να διαλεξεις (navteq. dis, epsilon, teleatlas, cit)δυστυχως δεν παιζουν σε αυτό.

#78   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/08/2009 - 07:32

pois σε αφηνει να περασεις?

ezgif_com_crop_2.gif


#79   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/08/2009 - 08:35

Ακριβως αυτο "κόψτε" οτιδηποτε εχετε στο Substrate Addons πλην Mserver και Winterboard

Στα του προγραμματος τωρα η συγκεκριμενη υλοποιηση ειναι μεν η καλυτερη απο οσε κυκλοφορουν αλλα θα μπορουσε να ηταν ακομα καλυτερη αν δεν ειχαν επιλεξει εκει στην Nav N GO το Amigo ως οδηγο του... οπου και πιο σπαρτιατικο ειναι και πιο λιτό και δεν σε αφηνει να το πειραξεις οπως το iGO 8.3.Χ... to σημαντικοτερο ομως εχει να κανει με τους χαρτες οπου ενω υπαρχουν για το 8.3 πεντε εταιριες να διαλεξεις (navteq. dis, epsilon, teleatlas, cit)δυστυχως δεν παιζουν σε αυτό.

Καλημέρα Μινο γυρισες στα πάτρια εδάφη η ακομα είσαι πάνω?

Αυτο κατάλαβα κι εγώ, μολις είδα τα screenshots. Είναι πολυ επιρεασμένο από το Amigo και αν δεν βρεθούν κάποιοι να το βελτιώσουν δεν νομίζω να μας βολέψει. Ειδικά αν οντως ο χάρτης είναι της epsilon.
Πιθανως η Navgo θέλησε να δημιουρήσει μια νεα έκδοση που είναι πιο κοντα στην φιλοσοφία του iphone. Θα δουμε.
Προς το παρών λεω να το εγκαταστήσω ετσι απλα για μελέτη αφου ο χάρτης της Αιγυπτου δεν παίζει. Ούτε αυτός που εχω για το 8.3 αλλά ουτε κι ενας παλιότερος που ηταν για το plus 2006.

@Θανάσης
Θανάση δεν ξερω αν δεχεται εισαγωγή POIS καμερες και λοιπά απο τα ήδη ετοιμα αρχεια που υπάρχουν στο gpspocketpc, θα το μάθουμε συντομα.
Ελπίζω να μπορει να γινει εισαγωγη KML user POIS τουλάχιστον, για να μπορουμε να βάλουμε τα δικά μας που εχουμε στο google earth.

#80   fkd

fkd

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/08/2009 - 09:06

με αφηνει λιγο πισω οπως το sygic και εχει μικροτερη ευαισθησια στο σημα απο το navigon που εχει για μενα την καλυτερη για iphone φυσικα
το εχει παρατηρησει αλλος?

#81   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/08/2009 - 09:08

@Θανάσης
Θανάση δεν ξερω αν δεχεται εισαγωγή POIS καμερες και λοιπά απο τα ήδη ετοιμα αρχεια που υπάρχουν στο gpspocketpc, θα το μάθουμε συντομα.
Ελπίζω να μπορει να γινει εισαγωγη KML user POIS τουλάχιστον, για να μπορουμε να βάλουμε τα δικά μας που εχουμε στο google earth.



μακαρι γιατι ειναι πραγματικα καλο και εχει και πολυ καλα γραφικα ειναι κριμα να βγαλω για τα pois που ειναι πλεον χρησιμοτατα..!

ezgif_com_crop_2.gif


#82   KeNO

KeNO

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2009 - 18:04

μπορει κανείς να φτιάξει κανένα πακέτο ΕΛΛΑΔΑ-ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ-ΤΟΥΡΚΙΑ η να μου πει τον τρόπο ?

#83   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 06/08/2009 - 22:44

Ανέβηκαν και οι αγγλικές οδηγίες χρήσης καθώς επίσης και το αγγλικό εγχειρίδιο.

#84   vprasinos

vprasinos

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/08/2009 - 22:50

Ρε παιδιά να πω και γω τις εντυπώσεις μου γιατί λίγο περίεργα τα ακούω.

Το Navigon ακόμα και στην 1.1 έχει θέμα με τους δορυφόρους. Δεν μου κλειδώνουν σωστά και άλλες φορές με δείχνει να προχωράω σε άλλο δρόμο και άλλες να πάω όπισθεν!

Το Sygic είναι λίγο καλύτερο απ'το Navigon σε αυτό το θέμα αλλά αργεί να δώσει σήμα στο GPS και με βλέπω ότι περνάνε 5-6 δευτ. για να με δείξει σωστά, όπως και στο Navigon

Το IGO έχει την μικρότερη καθυστέρηση 3-4 δευτ. αλλά δεν με έδειξε ποτέ σε λάθος δρόμο. Βέβαια δεν το έχω τεστάρει πολύ ακόμα

Δεν το συζητάω για το Navigon 2100 max που έχω, είναι σαφώς καλύτερο και του έχω βάλει και το IGO 8.3 και απλά δεν παίζεται, σε σχέση με αυτό του iphone. Το framerate είναι το 3πλάσιο απ το IGO του iphone. Η καθυστέρηση με τους δορυφόρους στο 2100 εξαρτάται το πρόγραμμα, στο IGO είναι 2-3 δευτ. ενώ στο MIOMAP που επίσης έβαλα είναι λες και έχω το Navigon στο iphone. Δεν κλειδώνουν καλά οι δορυφόροι.

Τι να πω, ότι λάχει με το Navigon, άλλοι τα λένε έτσι κιάλλοι γιουβέτσι, μάλλον εξαρτάται το κάθε iphone (που δεν νομίζω) ή την περιοχή.

#85   gtpaonik

gtpaonik

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/08/2009 - 23:00

Ρε παιδιά να πω και γω τις εντυπώσεις μου γιατί λίγο περίεργα τα ακούω.

Το Navigon ακόμα και στην 1.1 έχει θέμα με τους δορυφόρους. Δεν μου κλειδώνουν σωστά και άλλες φορές με δείχνει να προχωράω σε άλλο δρόμο και άλλες να πάω όπισθεν!

Το Sygic είναι λίγο καλύτερο απ'το Navigon σε αυτό το θέμα αλλά αργεί να δώσει σήμα στο GPS και με βλέπω ότι περνάνε 5-6 δευτ. για να με δείξει σωστά, όπως και στο Navigon

Το IGO έχει την μικρότερη καθυστέρηση 3-4 δευτ. αλλά δεν με έδειξε ποτέ σε λάθος δρόμο. Βέβαια δεν το έχω τεστάρει πολύ ακόμα

Δεν το συζητάω για το Navigon 2100 max που έχω, είναι σαφώς καλύτερο και του έχω βάλει και το IGO 8.3 και απλά δεν παίζεται, σε σχέση με αυτό του iphone. Το framerate είναι το 3πλάσιο απ το IGO του iphone. Η καθυστέρηση με τους δορυφόρους στο 2100 εξαρτάται το πρόγραμμα, στο IGO είναι 2-3 δευτ. ενώ στο MIOMAP που επίσης έβαλα είναι λες και έχω το Navigon στο iphone. Δεν κλειδώνουν καλά οι δορυφόροι.

Τι να πω, ότι λάχει με το Navigon, άλλοι τα λένε έτσι κιάλλοι γιουβέτσι, μάλλον εξαρτάται το κάθε iphone (που δεν νομίζω) ή την περιοχή.


Εγω φιλε μου με το Navigon δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα καθε αλλου ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενοσ και κλειδωνε αμεσως...

#86   valandis

valandis

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/08/2009 - 23:46

Από εχτές παλεύω να το κατεβάσω από το zSHARE αλλά τίποτα, όποτε πατάω Download now αρχίζει και μετράει ενώ το "Download: Link.txt" δεν κάνει τίποτα, πως το κατεβάζω το ριμάδι το txt ;

#87   KeNO

KeNO

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2009 - 06:24

Εμένα ρε παιδιά και με κλειστό το wifi κανει μιση ώρα να βρει δορυφόρους και με το που τους βρισκει τους κραταει για 4-5 δευτερολεπτα και μετα τους χανει παλι και μετα τους βρισκει παλι και 3-4 δευτερολεπτα και μετα παλι τους χανει κτλ κτλ κτλ τι γινετε ??? αυτο μου συμβαινει και με το navigon και με το sygic και με το iGO έχετε να προτείνεται κατι ???

#88   gthebest

gthebest

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2009 - 08:04

Σημαντικη ερώτηση!!! Κατα την χρηση ολων αυτων των προγραμματων αν δεχτεις καποια κληση το προγραμμα λειτουργει η κλεινει και μετα αντε φτου και απο την αρχη????

#89   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.652 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/08/2009 - 09:28

Εμένα πάντως το iGO με καθυστερεί κάποια δευτερόλεπτα. Περίπου 2-3 δευτερόλεπτα. Είμαι ήδη στην στροφή ας πούμε και ενώ έχω στρίψει μου λέει ''στρίψτε δεξιά''...Γιατί γίνεται αυτό?

Υπάρχει άλλο πρόγραμμα που να μην καθυστερεί? Το navigon είναι καλύτερο?

Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 07/08/2009 - 09:29


#90   nikoss123

nikoss123

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/08/2009 - 10:12

Εγω παλι με το igo ειδα το αντιθετο.Μετα απο λιγη ωρα μολις κλειδωσει πολλους δορυφορους ειναι γρηγορο.Δεν το δοκιμασα πολυ ομως μεσα σε πολη που εκει ειναι το δυσκολο.Θα δουμε παντως και ετσι ευχαριστημενος ειμαι.Κανεις βρηκε αν μπορoυμε να περασουμε τιποτα pois?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες