Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με αγορά εφαρμογής από το iTunes


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2009 - 08:53

Παίδες, βοηθήστε με! Αγόρασα χτες από το I-Tunes store το Navigon των 50 ευρώ, μου πήραν τα λεφτά και δε μου στείλαν ούτε την εφαρμογή, ούτε την απόδειξη! Τί κάνω; Πού απευθύνομαι;
Ευχαριστώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2009 - 09:17

Η αποδειξη δεν αποστελεται αμεσα, σε μια δυο μερες θα σου ερθει με mail. Τις εφαρμογες που καγοραζεις απο το iTunes μπορεις να τις κατεβασεις αμεσα, αν δεν το κανεις μπορεις να το κατεβασεις καποια αλλη στιγμη απο το iTunes χωρις να το ξαναπληρωσεις

Just like underwear, passwords should be changed often...


#3   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2009 - 09:20

Ναι, αλλά ξέρεις τί γίνεται; Όταν κάνω πάλι "κλικ" στην εφαρμογή για αγορά, δε μου βγάζει το γνωστό μήνυμα ότι "η εφαρμογή έχει αγοραστεί ήδη" κι αν θέλω να την ξανακατεβάσω! Η τράπεζα με ενημέρωσε ότι έχει αποσπαστεί ήδη το ποσό από την κάρτα μου...

#4   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2009 - 09:23

Πανε στο iTunes και πατα store->Check for available downloads απο το μενου

Just like underwear, passwords should be changed often...


#5   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2009 - 09:28

"All purchases have been downloaded..." Αυτό μου βγάζει! Μήπως έπεσα θύμα hacker; Τους έστειλα και e-mail, στο support τμήμα, να δω τί θα μου απαντήσουν...

#6   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2009 - 10:33

Τίποτα; Κανείς; Καμμιά ιδέα, βρε παιδιά;... Πάει το 50άρικο, απ' ότι φαίνεται, έτσι; Μου το'φαγαν! Και δε μπορώ να κάνω τίποτα, πανάθεμά με! Πού να πάω να βρω το δίκιο μου; Στο ΙΝΚΑ;

#7   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2009 - 11:35

Καλά, ήθελα νά'ξερα, τόσο άτυχος είμαι; Δεν έχει τύχει σε καναν άλλο αυτό το πράγμα που μου συνέβη; Τί στο καλό; 10.000+ μέλη εδώ μέσα... Ο πρώτος είμαι που του "την κάνανε";...

#8   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2009 - 12:36

τι σου γραφει οταν ανοιγεις την εφαρμογη απο itunes;

#9   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2009 - 13:02

Δοκιμασε sign out- sign in... κανε log in στο iTunes και απο αλλο pc....ετσι για σιγουρια!

#10   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/09/2009 - 13:14

Δοκίμασε να μπεις και από το iPhone στο AppStore, με το ίδιο account, μήπως τότε σε αφήσει να την ξανακατεβάσεις...

Είσαι σίγουρος ότι δεν έχει κατέβει? Δεν είναι μέσα στα Applications? Δες και στο αντίστοιχο φάκελο στα Windows.

#11   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2009 - 13:43

Φίλε DINFUN...: Όταν ανοίγω την εφαρμογή, μου βγάζει κανονικά το πινακάκι της (οικειοθελούς) αγοράς... Στη συνέχεια, αντί να μου γράψει ότι η εφαρμογεί έχει ήδη αγοραστεί και αν θέλω να τη ξανακατεβάσω δωρεάν, μου ζητάει το συνθηματικό και στο τέλος, αφού "βλέπει" ότι δεν υπάρχει το ποσό στην κάρτα, λήγει η διαδικασία. Το ποσό, όμως, έχει ήδη δεσμευτεί από το I-Tunes -απλά, δεν τα έχουν "σηκώσει" ακόμα...
Φίλε united_iFone...: Πώς κάνω sign in - sign out; (Λίγο δύσκολο ν' αποκτήσω πρόσβαση σε άλλο PC, άμεσα)...
Φίλε mikexs...: Τζίφος! Το δοκίμασα, αλλά μου βγάζει ακριβώς τα ίδια -μάλιστα, το έκανα για πρώτη φορά, μιας και μόνο από το PC μπαίνω στο Αppstore. Και όχι... Η εφαρμογή δεν υπάρχει ούτε στα applications, αλλά ούτε και στο φάκελλο των Windows, μαζί με τις υπόλοιπες...
Σημείωση: Μιλάμε, έχω αγοράσει από το I-Tunes, ίσαμε καμμια 100άρα ευρώ εφαρμογές -αυτή, θα ήταν η πιο ακριβή... Πρώτη φορά μου το έκανε αυτό!
Σημείωση 2: Μήπως φταίει το update που έγινε στο I-Tunes; Για πρώτη φορά, μου το έκανε από μόνο του (χωρίς να με ρωτήσει και χωρίς να μπω στη σελίδα του) και μου "κοτσάρισε" και το Safari, το browser, στο desktop!!! Καινούρια συστήματα αυτά;




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες