Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλημα με wi-fi μετα απο j/b


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ratnuhlar

ratnuhlar

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2009 - 14:02

Γεια σας παιδια.Εκανα κανονικα j/b την 3.1 σε mac και ολα καλα εκτος απο το wi-fi.Ανοιγω το wi-fi , βλεπει δικτυα , δειχνει οτι συνδεεται στου σπιτιου μου αλλα οταν παω να ανοιξω το οτιδηποτε (safari , app store κλπ) λεει συνδεση και δειχνει οτι κανει loading αλλα δεν μπαινει.Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει ? Επειδη εκανα πρωτη φορα j/b πρεπει να ρυθμισω κατι μηπως για το wi-fi? Ευχαριστω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ratnuhlar

ratnuhlar

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 03:16

Καμια ιδεα ρε παιδια ?

#3   jimevi13

jimevi13

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/09/2009 - 08:52

μάλλον το πρόβλημά σου εφόσον βλέπεις δίκτυα είναι το εξής.(διότι όσοι με 2G και κάποιοι με 3G κάναμε update στην 3.0.1 σταμάτησε να βλέπει δίκτυα το iphone!!!)

λογικά όταν πάς settings-->General-->about στο τέλος της σελίδας στο ip και mac address πρέπει να είναι κενά.ε?

Οπότε κάνε τα εξής:

settings-->General-->Reset-->Reset Network Settings και μετά θεωρώ πώς είσαι ΟΚ!!!εμείς τί να κάνουμε που δεν βλέπουμε τα wi-fi μας!!!!version 2.0 και πάλι 2.0!!!!

#4   panosc2vts

panosc2vts

    iPH Enthousiast

  • 471 μηνύματα
  • Twitter:@panosc2vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/09/2009 - 11:34

μάλλον το πρόβλημά σου εφόσον βλέπεις δίκτυα είναι το εξής.(διότι όσοι με 2G και κάποιοι με 3G κάναμε update στην 3.0.1 σταμάτησε να βλέπει δίκτυα το iphone!!!)

λογικά όταν πάς settings-->General-->about στο τέλος της σελίδας στο ip και mac address πρέπει να είναι κενά.ε?

Οπότε κάνε τα εξής:

settings-->General-->Reset-->Reset Network Settings και μετά θεωρώ πώς είσαι ΟΚ!!!εμείς τί να κάνουμε που δεν βλέπουμε τα wi-fi μας!!!!version 2.0 και πάλι 2.0!!!!

Παιδια εμενα δεν ειναι κενα,τι φταιει και δεν μπορει να "δει" δικτυα???εχω κανει update σε 3.1,downgrade σε 3.0,restore,reset network settings και τιποτα.Helppp!

#5   kyriakos21

kyriakos21

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 13:36

Παιδια εμενα δεν ειναι κενα,τι φταιει και δεν μπορει να "δει" δικτυα???εχω κανει update σε 3.1,downgrade σε 3.0,restore,reset network settings και τιποτα.Helppp!

εχω το ιδιο προβλημα αλλα χωρις να εχω κανει jailbreak μπαινω στο σαφαρι και μου δειχνει οτι κανει αναζητηση αλλα δεν ανοιγει καμια σελιδα εχω το 3gs

#6   ratnuhlar

ratnuhlar

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 15:49

μάλλον το πρόβλημά σου εφόσον βλέπεις δίκτυα είναι το εξής.(διότι όσοι με 2G και κάποιοι με 3G κάναμε update στην 3.0.1 σταμάτησε να βλέπει δίκτυα το iphone!!!)

λογικά όταν πάς settings-->General-->about στο τέλος της σελίδας στο ip και mac address πρέπει να είναι κενά.ε?

Οπότε κάνε τα εξής:

settttings-->General-->Reset-->Reset Network Seings και μετά θεωρώ πώς είσαι ΟΚ!!!εμείς τί να κάνουμε που δεν βλέπουμε τα wi-fi μας!!!!version 2.0 και πάλι 2.0!!!!

Στις ιδιοτητες του δικτου του σπιτιου μου στο iphone εχει και ip και mac adress συμπληρωμενα.Και επισης επαναφορα ρυθμισεων δικτου εχω κανει αλλα τα ιδια μετα.Καμια αλλη ιδεα ?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες