Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Δεν κανει restore


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Hidan

Hidan

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 11:30

Γεια σας ειμαι καινουργιος εδω και ασχετος.Προσπαθω να κανω jailbreak το iphone μου αλλα οταν κατεβασα το αρχειο απο εδω για να κανω restore μου το εβγαλε zip και το εκανα extract αλλα μου εβγαλε εναν φακελο μεσα στον οποιο δεν υπηρχε αρχειο με καταληξη .ipsw παρολο που στο mozila εδειχνε να ειναι .ipsw.Ετσι πηγα σε εκεινο τον πινακα που βγαζει οταν κατεβαζεις απο το mozila πατησα εμφανηση αρχειων και μ εβγαλε την διαδρομη C/Documents and Settingsuser/Local Settings/Temp αλλα αυτη η διαδρομη δεν υπηρχε στο pc για αυτο την πηρα απο εκεινο το πινακα και την εβαλα στην επιφανεια και οταν πατησα restore εβαλα το αρχειο απο εκει αλλα περιπου στα μισα μου εβγαλε ενα unkwown error.Plzzzzzzzzz help.....ευχαριστω πολυ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 30/09/2009 - 12:56

Γεια σας ειμαι καινουργιος εδω και ασχετος.Προσπαθω να κανω jailbreak το iphone μου αλλα οταν κατεβασα το αρχειο απο εδω για να κανω restore μου το εβγαλε zip και το εκανα extract αλλα μου εβγαλε εναν φακελο μεσα στον οποιο δεν υπηρχε αρχειο με καταληξη .ipsw παρολο που στο mozila εδειχνε να ειναι .ipsw.Ετσι πηγα σε εκεινο τον πινακα που βγαζει οταν κατεβαζεις απο το mozila πατησα εμφανηση αρχειων και μ εβγαλε την διαδρομη C/Documents and Settingsuser/Local Settings/Temp αλλα αυτη η διαδρομη δεν υπηρχε στο pc για αυτο την πηρα απο εκεινο το πινακα και την εβαλα στην επιφανεια και οταν πατησα restore εβαλα το αρχειο απο εκει αλλα περιπου στα μισα μου εβγαλε ενα unkwown error.Plzzzzzzzzz help.....ευχαριστω πολυ.


Δεν αναφέρεις ούτε ποιο iPhone έχεις, ούτε ποια έκδοση λειτουργικού...

#3   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 13:31

Γεια σας ειμαι καινουργιος εδω και ασχετος.Προσπαθω να κανω jailbreak το iphone μου αλλα οταν κατεβασα το αρχειο απο εδω για να κανω restore μου το εβγαλε zip και το εκανα extract αλλα μου εβγαλε εναν φακελο μεσα στον οποιο δεν υπηρχε αρχειο με καταληξη .ipsw παρολο που στο mozila εδειχνε να ειναι .ipsw.Ετσι πηγα σε εκεινο τον πινακα που βγαζει οταν κατεβαζεις απο το mozila πατησα εμφανηση αρχειων και μ εβγαλε την διαδρομη C/Documents and Settingsuser/Local Settings/Temp αλλα αυτη η διαδρομη δεν υπηρχε στο pc για αυτο την πηρα απο εκεινο το πινακα και την εβαλα στην επιφανεια και οταν πατησα restore εβαλα το αρχειο απο εκει αλλα περιπου στα μισα μου εβγαλε ενα unkwown error.Plzzzzzzzzz help.....ευχαριστω πολυ.


Προσεχε να κατεβάζεις το σωστό αρχείο. Είναι διαφορετικά ipsw για το 2g,3g και 3GS! Πέρα απο αυτό δεν κάνεις extract το zip που κατέβασες!!! Απλά αλλαξε του την κατάληξη σε .ipsw και κάνε restore με iTunes! Ουσιαστικά το προβλημά σου είναι οτι το κατέβασε σε zip ενώ κανονικά πρέπει να είναι σε ipsw!!! Μετονομασε το απλά και είσαι οκ!!!

#4   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/09/2009 - 13:33

Γεια σας ειμαι καινουργιος εδω και ασχετος.Προσπαθω να κανω jailbreak το iphone μου αλλα οταν κατεβασα το αρχειο απο εδω για να κανω restore μου το εβγαλε zip και το εκανα extract αλλα μου εβγαλε εναν φακελο μεσα στον οποιο δεν υπηρχε αρχειο με καταληξη .ipsw παρολο που στο mozila εδειχνε να ειναι .ipsw.Ετσι πηγα σε εκεινο τον πινακα που βγαζει οταν κατεβαζεις απο το mozila πατησα εμφανηση αρχειων και μ εβγαλε την διαδρομη C/Documents and Settingsuser/Local Settings/Temp αλλα αυτη η διαδρομη δεν υπηρχε στο pc για αυτο την πηρα απο εκεινο το πινακα και την εβαλα στην επιφανεια και οταν πατησα restore εβαλα το αρχειο απο εκει αλλα περιπου στα μισα μου εβγαλε ενα unkwown error.Plzzzzzzzzz help.....ευχαριστω πολυ.

Όταν κατεβάσεις το αρχείο *.ipsw και σου το βγάλει σαν zip, πήγαινε στο παράθυρο των windows και κάνε tools>folder options, πήγαινε στο tab "view" και στην λίστα βρές την επιλογή "hide extentions for known file types" και κάνε uncheck το κουτάκι. Έτσι τώρα στο όνομα του αρχείου θα σου εμφανίζει το extention δλδ. xxxxxxxx.zip. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι ένα rename και να αλλάξεις το .zip σε .ipsw.
EDIT:Με πρόλαβε ο Μιχάλης.

Τελευταία επεξεργασία από: ktzaf, 30/09/2009 - 13:34


#5   Hidan

Hidan

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 13:54

Ευχαριστω παίδες το έλυσα το πρόβλημα με το restore έκανα το jailbreak όπως λέει στην σελίδα αλλά όταν τελιωσε το reboot το iPhone δεν εμφανίστηκε το εικονίδιο Cynthia(πρέπει να το έγραψα λάθος)στην οθόνη μου............

#6   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/09/2009 - 14:13

Ευχαριστω παίδες το έλυσα το πρόβλημα με το restore έκανα το jailbreak όπως λέει στην σελίδα αλλά όταν τελιωσε το reboot το iPhone δεν εμφανίστηκε το εικονίδιο Cynthia(πρέπει να το έγραψα λάθος)στην οθόνη μου............

Κάνε ένα reboot (home button +on/off μέχρι να κλήσει)

#7   Hidan

Hidan

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 14:27

Έκανα αλλά δεν πέτυχε μήπως πρέπει να κάνω ξανά από την αρχή το jailbreak και αν το κάνω πρέπει να κάνω και πάλι restore;(Το προηγούμενο jailbreak το εκανα αφού έκανα restore το καινούργιο software).

#8   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 30/09/2009 - 14:38

Έκανα αλλά δεν πέτυχε μήπως πρέπει να κάνω ξανά από την αρχή το jailbreak και αν το κάνω πρέπει να κάνω και πάλι restore;(Το προηγούμενο jailbreak το εκανα αφού έκανα restore το καινούργιο software).



κανε παλι jb χωρις να του κανεις restore..

#9   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 14:43

Συγνώμη για να έχουμε καλό ρώτημα! Ποιά εκδοση προσπαθείς να περάσεις στο 3g σου?

#10   Hidan

Hidan

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 17:12

Στο redsnow εβαλα την iPhone1,2_3.0_7A341_Restore.ipsw και στο restore έβαλα την iphone1,2_3.1_7C144_Restore.ipsw.

Τελευταία επεξεργασία από: Hidan, 30/09/2009 - 17:14


#11   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 17:53

Άρα το iPhone σου έχει τώρα την έκδοση 3.1 ;

#12   Hidan

Hidan

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 18:02

Ναι αυτήν έχει.

#13   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 30/09/2009 - 18:05

στην 3.1 δεν εχει βγει jb gia windows..

#14   Hidan

Hidan

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 18:38

Α οκ αν είναι θα προσπαθήσω και στην 3.0 ευχαριστώ πολύ.

#15   Hidan

Hidan

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 21:48

Παιδια χρειαζομαι βοηθεια προσπαθω να κανω restore to iphone σε εκδοση 3.0 η 3.0.1 αλλα δεν γινετε βγαζει error στο μονο restore που δεν βγαζει error ειναι στην 3.1 εκδοση S.O.S.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες