Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] Whited00r 5.1 (iOS 5 σε iPhone 3G)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
126 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   Diago

Diago

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 23/01/2013 - 15:01

Από την επίσημη σελίδα θα το κατεβάσεις δωρεάν, από εδώ δηλαδή.

Το βάζεις σε pwned dfu, εισάγεις το ipsw του whited00r στο itunes για να γίνει το restore και μόλις τελειώσει είσαι έτοιμος!

Μην ξεχάσεις ύστερα να μην φορτώσεις backup, αλλά set up as new.. ;-)


Ούτε επαφές?????????

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/01/2013 - 15:04

Ούτε επαφές :huh:? :huh:??

Επαφές θα πρέπει να τις συγχρονίσεις πρώτα με το outlook (και θα τις συγχρονίσεις αργότερα αυτές μέσω itunes) ή θα κατεβάσεις κάποια εφαρμογή από το appstore.

Μια καλή είναι το contacts backup με το οποίο του δημιουργεί ένα αρχείο vcf που περιέχει όλες σου τις επαφές και το οποίο στέλνεις μέσα από την εφαρμογή με email στον εαυτό σου. Μετά το restore λοιπόν το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να βρεις αυτό το email μέσα από την εφαρμογή mail του iphone σου και να πατήσεις πάνω στο συνημμένο και να επιλέξεις αποθήκευση..

#123   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/01/2013 - 15:17

Ούτε επαφές :huh:? :huh:??


Eίτε με Outlook, είτε με Gmail.

Μετά το Set Up As New, σου βγάζει να επιλέξεις τι θα συγχρονίσει..

Επαφές, mail, φωτο κτλ.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#124   Diago

Diago

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 23/01/2013 - 15:44

Επαφές θα πρέπει να τις συγχρονίσεις πρώτα με το outlook (και θα τις συγχρονίσεις αργότερα αυτές μέσω itunes) ή θα κατεβάσεις κάποια εφαρμογή από το appstore.

Μια καλή είναι το contacts backup με το οποίο του δημιουργεί ένα αρχείο vcf που περιέχει όλες σου τις επαφές και το οποίο στέλνεις μέσα από την εφαρμογή με email στον εαυτό σου. Μετά το restore λοιπόν το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να βρεις αυτό το email μέσα από την εφαρμογή mail του iphone σου και να πατήσεις πάνω στο συνημμένο και να επιλέξεις αποθήκευση..


ενώ το ireb μου έβγαλε μύνημα ότι το dfu έγινε σωστά.. το itunes βγάζει πάλι το ίδο μύνημα αυτή την φορά σφάλμα 1604..... έχουμε και εδώ λύση;

#125   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/01/2013 - 15:49

ενώ το ireb μου έβγαλε μύνημα ότι το dfu έγινε σωστά.. το itunes βγάζει πάλι το ίδο μύνημα αυτή την φορά σφάλμα 1604..... έχουμε και εδώ λύση;

Κανονικά αφού είχε μπει σε pwned dfu δεν θα έπρεπε να βγάζει 16ΧΧ error.. Τέσπα, αποσύνδεσε, πάτησε το power να ανοίξει και σύνδεσε και δοκίμασε ξανά να το βάλεις σε pwned dfu μέσω ireb και ξανά shift+restore το ipsw του whited00r..

#126   Diago

Diago

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 23/01/2013 - 16:29

Κανονικά αφού είχε μπει σε pwned dfu δεν θα έπρεπε να βγάζει 16ΧΧ error.. Τέσπα, αποσύνδεσε, πάτησε το power να ανοίξει και σύνδεσε και δοκίμασε ξανά να το βάλεις σε pwned dfu μέσω ireb και ξανά shift+restore το ipsw του whited00r..


Χίλια ευχαριστώ παιδιά όλα πήγαν τέλεια με αρκετο κόπο αλλά φαίνεται ότι άξιζε!!

#127   Diago

Diago

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 26/01/2013 - 02:40

Παιδιά γεια σας και πάλι!όπως είπα δουλεύει άψογα το whitedoor απλά έχω κάποια θεματάκια! πχ δεν λειτουργεί το video, το multitask δεν μου δίνει δυνατότηατα απενεργοποίησης εφαρμογών και άλλα σχετικά!!

Δεν με καίνε όλα αυτά, ότι ζητούσα το έχω, απλά επειδή διάβασα οτι γίνεται!!!

υ.γ. Να ζητήσω συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις μου και ευχαριστώ πολυ όσους βοηθάνε!!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες