Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Νεος Στο παιχνιδι


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   dpapps

dpapps

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Twitter:@dpapa187
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:36

Για σας. Θελω καταρχην, ννα σας ζητησω λιγη υπομονη με τα ορθογραφικα μου, ζουσα εξωτερικο ,και δεν πηγα ελληνικο σχολειο ποτε, μονο ιδιατερα. Τελοσπαντον.. Λοιπον, αυτο ειναι το πρωτο μου ποστ και ηθελα να σας ενημνερωσω , οτι επιτελους, πηρα την πρωτοβουλια να μπω και εγω στο παιχνιδι του creation of apps. Δεν ειμαι developer αλλα εχω καλο, μαρκετινγκ backround, αρκετο PR skills και passion για gadgets, gaming και technology. Ειπα να κανω το ονειρο μου πραγματικοτητα και σιγα σιγα να κανω το ονειρο μου επιχειρηση...δικια μου. Εχω γραφτει σαν Apple Developer και πληρωσα τα σχετικα memberships. Εχω Mac Mini, kai Imac. Iphone. Και ενα hit idea , μαζι με αλλα μικρα Projects, a domain - www.d-papps.com . Τωρα προσφατα πηρα την αποφαση να αρχισω κατι, και τωρα ειμαι στο stage of creating, designing και ελπιζοντας οτι μεχρι το τελος του Χρονου θα εχω κατι στο app store.

Θα ηθελα να μου πειτε τα δικα σας experiences στο θεμα αυτο. Εχω καποιους φιλους μου που ειναι developers και θα με βοηθησουν στο εξειδεκευμενο Project που εχω. Αλλα θα ηθελα να ρωτησω και αν υπαρχει αλλος που ενδιαφερεται σοβαρα για δουλεια η βοηθεια για αρχη, και μετα μιλαμε εξοδα και αμοιβες. Να εχω καποιο ΚΟΝΕ ασπουμε, για ανα πασα στιγμη. Webdeveloper, επισης...Και αν καποιος ενδιαφερεται να μιλησουμε και σοβαρα πανω στην ιδεα που εχω μονο με NDA για προφανους λογους.

Θα ηθελα επισης να με ενημερωσετε ποιο ειναι το καλυτερο APP BUILDER που εχετε χρισημοποιηση για applications που εχει να κανει με βιβλια, οπως cook books η recipes? δηλαδη, σαν αρχη θα ηθελα να φτιαξω κατι που εχω προχειρο , RECIPES> Δεν εχω ομως την γνωση προγραμματισμου, και μετα απο ψαξιμο ονλινε, εχω βρει APP BUILDERS οπως το SWEAPPS. που ειναι appbuilder για αρχαριους. Αν εχετε καποια εμπειρια σε αυτο σας παρακαλω ενημερωστε με αν μπορειτε..η κατευθυνετε με σε αυτο.

Αυτο το ποστ ειναι το πρωτο μου, και ελπιζω να μην ειναι το τελευταιο μου. Περιμενω με ανυπομονοσια , τις σκεψεις σας, πανω στο θεμα οτι αρχιζω κατι καινουργιο, τα κακα, τα καλα...κλπ. Και οτι βοηθεια, που μπορειτε να μου παρεχετε.

Ευχαριστω πολυ!

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: dpapps, 20/01/2012 - 12:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:47

Εγω δεν εχω να σ πω κατι συγκεκριμένο διότι δεν εχω καμια εμπειρία ουτε απο προγραμματισμο ούτε ως developer, απλα καλως μας ήρθες, καλή αρχή στο καινούργιο σου εγχείρημα και....ΜΠΡΑΒΟ

DREAM ON!!!! (με την καλή εννοια :) )
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#3   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:48

Καλημέρα. Εγώ απλά θα σου πω καλή αρχή και με πολλή υπομονή και επιμονή. Εχουμε πολύ καλούς developer στο φορουμ και θα σου πουν ολα αυτά που θες να μαθεις!

Κατα τ αλλα, να μας ενημερώσεις για το πως παει!
Whatsapp doc?

#4   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:52

Καλημέρα και καλως όρισες στην παρέα μας.

Από την εμπειρία μου θα σου πρότεινα ταυτόχρονα με την αναζήτηση συνεργατών στο Developing / Web Design να βρεις και Beta Testers ώστε να είσαι 100% σίγουρος για το αποτέλεσμα.

Καλή αρχή. :)

ezgif_com_crop_2.gif





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες