Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Waiting NAND to appear


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Geosal

Geosal

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2009 - 14:10

Καλησπέρα σε όλους είμαι νέος χρήστης στο site, παρεμπιπτόντως συγχαρητήρια για τη δουλειά που έχετε κάνει και η ερώτηση μου είναι η εξής .Αφού χρησιμοποίησα το “redsn0w-win_0.8” και το firmware “iPhone2,1_3.0_7A341_Restore” στην έκδοση 3.0.1 και έβαλα και κάποιες εφαρμογές όπως “Navigon “ και “Ιgo” παρατήρησα ότι πατώντας το κουμπί του “Cydia” που βρίσκεται στο menu του iphone και ενώ ήμουν συνδεδεμένος στο Wi-Fi του σπιτιού μου η εφαρμογή ξεκινούσε αλλά αμέσως μετά έκλεινε, η εφαρμογή όχι το τηλέφωνο, πήγα και εγώ σαν μ*****ς μέσα από το reset το τηλεφώνου στην επιλογή “erase all contents and settings” με το σκεπτικό ,”θα τα σβήσω όλα και θα τα ξαναπεράσω” μετά από αυτό το τηλέφωνο ανοίγει και μου δείχνει μόνο το logo μαζί με την κλεψύδρα και μένει εκεί τίποτε άλλο. Προσπάθησα να περάσω πάλι το firmware iPhone2,1_3.0_7A341 αλλά στη πορεία εκεί που αρχίζουν τα άσπρα γράμματα στο iphone στη μέση περίπου μου γραφεί “waiting NAND to appear “ και με το που περάσει τη όλη διαδικασία και δείχνει στο τέλος την φωτώ με τον ανανά κολάει στο σημείο που λέει “activation”.
Σε αυτή την περίπτωση τη γίνετε?

Ευχάριστο εκ τον πρότερων και συγγνώμη για το μέγεθος του κειμένου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 01/10/2009 - 15:21

Καλησπέρα σε όλους είμαι νέος χρήστης στο site, παρεμπιπτόντως συγχαρητήρια για τη δουλειά που έχετε κάνει και η ερώτηση μου είναι η εξής .Αφού χρησιμοποίησα το “redsn0w-win_0.8” και το firmware “iPhone2,1_3.0_7A341_Restore” στην έκδοση 3.0.1 και έβαλα και κάποιες εφαρμογές όπως “Navigon “ και “Ιgo” παρατήρησα ότι πατώντας το κουμπί του “Cydia” που βρίσκεται στο menu του iphone και ενώ ήμουν συνδεδεμένος στο Wi-Fi του σπιτιού μου η εφαρμογή ξεκινούσε αλλά αμέσως μετά έκλεινε, η εφαρμογή όχι το τηλέφωνο, πήγα και εγώ σαν μ*****ς μέσα από το reset το τηλεφώνου στην επιλογή “erase all contents and settings” με το σκεπτικό ,”θα τα σβήσω όλα και θα τα ξαναπεράσω” μετά από αυτό το τηλέφωνο ανοίγει και μου δείχνει μόνο το logo μαζί με την κλεψύδρα και μένει εκεί τίποτε άλλο. Προσπάθησα να περάσω πάλι το firmware iPhone2,1_3.0_7A341 αλλά στη πορεία εκεί που αρχίζουν τα άσπρα γράμματα στο iphone στη μέση περίπου μου γραφεί “waiting NAND to appear “ και με το που περάσει τη όλη διαδικασία και δείχνει στο τέλος την φωτώ με τον ανανά κολάει στο σημείο που λέει “activation”.
Σε αυτή την περίπτωση τη γίνετε?

Ευχάριστο εκ τον πρότερων και συγγνώμη για το μέγεθος του κειμένου.


Αν εκανες επαναφορα τοτε λαθος σου γιατι αυτο οπως ειχα διαβασει στο φορουμ καπου απαγορευεται γιατι μετα θελει το κινητο restore.
Βασικα οσον αφορα το προβλημα του Cydia εχει πολλες λυσεις που προτινονται εδω μεσα ... κακως εκανες οποιαδηποτε ενεργεια πριν διαβασεις αυτους τους τροπους..
τωρα εισαι για restore .. αλλα αν κανεις και ειναι αγορασμενο απο αμερικα τοτε χανεις jb + unlock ....

Sorryz....

UPDATE: Τσεκαρε το link παρακατω να δεις ποσα μπορουσες να κανεις για να σωσεις το crasharisma του Cydia (Αυτο που ανοιγε και εκλεινε αμεσως ηταν το κλασσικο crash):( :( :(

Link Here

Τελευταία επεξεργασία από: AlexK, 01/10/2009 - 15:24


#3   Geosal

Geosal

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2009 - 16:09

Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από τον ΟΤΕ πριν 5 ημέρες περίπου,στο να κάνω restore δεν έχω πρόβλημα το πρόβλημα είναι ότι το τηλέφωνο δεν φαίνετε πλέον ούτε σαν συσκευή στο PC αλλά ούτε και στο itunes μόνο μέσα από redsn0w μπορώ να κάνω restore αλλά παρουσιάζει τα προβλήματα που αναφέρω στο τέλος (waiting NAND to appear), (την φωτώ με τον ανανά κολάει στο σημείο που λέει “activation”).το θέμα είναι αν υπάρχει άλλος τρόπος πλέον να κάνω restore ή οτιδήποτε άλλο. :unsure: :unsure: :unsure:




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες