Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#661   mithra

mithra

    iPH Addict

  • 801 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 27/01/2012 - 14:26

για να καταλάβω δλδ
πριν 1+κατι μηνα αν εχεις κάνει διετές συμβόλαιο για παράδειγμα μπορείς κανονικά να το διακόψεις και να σου μείνει η συσκευή με την επιδότηση χωρίς να πληρώσεις κάτι;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#662   navajo

navajo

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2012 - 14:28

για να καταλάβω δλδ
πριν 1+κατι μηνα αν εχεις κάνει διετές συμβόλαιο για παράδειγμα μπορείς κανονικά να το διακόψεις και να σου μείνει η συσκευή με την επιδότηση χωρίς να πληρώσεις κάτι;

αν ειχες κανει πριν της 26(νομιζω) ναι

#663   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 27/01/2012 - 14:28

Ναι.


Sent from my iPhone4s using Tapatalk

#664   navajo

navajo

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2012 - 14:35

Γιατί? Είμαστε off τοπικ? Το θέμα είναι η αύξηση της Κοσμοτέ και σπάσιμο συμβολαίου και επί αυτού γίνεται όλη η συζήτηση.

Εν πάσει περιπτώσει, τι να πω, αφού τα καταφέρνουνε οι εταιρίες να κάνουν αυτά τα ψιλά γράμματα, καλά κάνει κι ο κόσμος και κάνει ότι κάνει (οπως και με τις επιδοτήσεις).

Απλά στο μόνο που θα επιμείνω στην άποψή μου είναι οτι το όλο πάρτυ δε γίνεται για τα 15 δευτερόλεπτα (και πάλι όχι απο όλους), γίνεται ώστε να ενημερωθούν όλοι για να πάνε να κόψουν τα συμβόλαια κυρίως ώστε να λένε ότι πήρανε "τζαμπα" συσκευή.

Αυτό είναι το μόνο λάθος για μένα.

Αυτά και καλή συνέχεια σε όλους.

ολο το παρτυ δεν γινεται για τα 15΄΄ γιατι και στις υπολοιπες εταιριες ειναι στο 1΄ οποτε και δεν υπαρχουν εναλακτικες απλα ειναι ευκαιρια να παρεις κατι πισω απο ολα αυτα που σου εχει φαει η κοσμοτε τοσο καιρο...τωρα γιατι εσυ εχεις θιχτει και λες συνεχεια <<γίνεται ώστε να ενημερωθούν όλοι για να πάνε να κόψουν τα συμβόλαια κυρίως ώστε να λένε ότι πήρανε "τζαμπα" συσκευή>> το καταλαβαινω μονο αν ειχες καποιο κερδος (σε καμια περιπτωση δεν λεω οτι εχεις για αυτο και σου λεω οτι δεν καταλαβαινω γιατι επιμενεις τοσο)

#665   Precious78

Precious78

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2012 - 18:59

Συγχαρητήρια στο μέλος Retired και ένα προσωπικό ευχαριστώ που έβγαλε το θέμα στο forum.Ισχύει 100% !!
Τέτοια post είναι να μας ανοίγουν τα μάτια και να δημιουργούν καταναλωτικές συνειδήσεις απέναντι στα καρτέλ που έχουν σχηματιστεί.
Εκτός από υποχρεώσεις έχουμε και δικαιώματα και πρέπει να αφυπνιζόμαστε.Όσο για μερικούς που κατακρίνουν ασχολίαστο απλά..
Μπράβο και πάλι!

#666   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/01/2012 - 19:08

Γιατί? Είμαστε off τοπικ? Το θέμα είναι η αύξηση της Κοσμοτέ και σπάσιμο συμβολαίου και επί αυτού γίνεται όλη η συζήτηση.

Εν πάσει περιπτώσει, τι να πω, αφού τα καταφέρνουνε οι εταιρίες να κάνουν αυτά τα ψιλά γράμματα, καλά κάνει κι ο κόσμος και κάνει ότι κάνει (οπως και με τις επιδοτήσεις).

Απλά στο μόνο που θα επιμείνω στην άποψή μου είναι οτι το όλο πάρτυ δε γίνεται για τα 15 δευτερόλεπτα (και πάλι όχι απο όλους), γίνεται ώστε να ενημερωθούν όλοι για να πάνε να κόψουν τα συμβόλαια κυρίως ώστε να λένε ότι πήρανε "τζαμπα" συσκευή.

Αυτό είναι το μόνο λάθος για μένα.

Αυτά και καλή συνέχεια σε όλους.

Μου κανει φοβερη εντυπωση που κατακρινεις μερικους απο δω οπως και μενα που καναμε μια κινηση που την βρισκω πολυ σωστη,να σου κανω μια ερωτηση προσωπικη,πες οτι νοικιαζεις ενα σπιτι και ο νοικαρης σου ανεβαζει το νοικη χωρις να το συζητησετε χωρις τιποτα εσυ τι θα κανεις θα τα δωσεις?σε τετοιες εποχες που ζουμε?εδω λεμε να μειωσουνε τις τιμες και αυτοι τις αυξανουν ε,οχι!!!εγω προσωπικα εχω δωσει ενα καρο λεφτα στην cosmote....εγω την εκοψα την συνδεση γιατι κινηθηκε πισωπλατα,που κανονικα επρεπε να μας ενημερωσει με την αυξηση....!!!!!!!!!!!!!

#667   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/01/2012 - 19:12

Δεν νομίζω να υπαρχει κανεις που κατακρίνει :) Πάντως καλα να πάθει η cosmote 8) οι εταιρίες δυστυχώς δεν υπολογίζουν κανέναν :mad:

#668   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/01/2012 - 19:15

Μου κανει φοβερη εντυπωση που κατακρινεις μερικους απο δω οπως και μενα που καναμε μια κινηση που την βρισκω πολυ σωστη,να σου κανω μια ερωτηση προσωπικη,πες οτι νοικιαζεις ενα σπιτι και ο νοικαρης σου ανεβαζει το νοικη χωρις να το συζητησετε χωρις τιποτα εσυ τι θα κανεις θα τα δωσεις?σε τετοιες εποχες που ζουμε?εδω λεμε να μειωσουνε τις τιμες και αυτοι τις αυξανουν ε,οχι!!!εγω προσωπικα εχω δωσει ενα καρο λεφτα στην cosmote....εγω την εκοψα την συνδεση γιατι κινηθηκε πισωπλατα,που κανονικα επρεπε να μας ενημερωσει με την αυξηση....!!!!!!!!!!!!!


Ο σπιτονοικοκυρης θες να πεις!!! :blush: ποιος νοικιαρης δινει παραπάνω;; :lol:

#669   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/01/2012 - 19:16

Δεν νομίζω να υπαρχει κανεις που κατακρίνει :) Πάντως καλα να πάθει η cosmote 8) οι εταιρίες δυστυχώς δεν υπολογίζουν κανέναν :mad:

Διαβασε αν δεν σου κανει κοπος τα προηγουμενα post να δεις αν κατακρινουν η οχι!!!

#670   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/01/2012 - 19:20

Ο σπιτονοικοκυρης θες να πεις!!! :blush: ποιος νοικιαρης δινει παραπάνω;; :lol:

:lol: :lol: εχεις απολυτο δικιο συγνωμη!!!!!

#671   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 27/01/2012 - 19:32

Μου κανει φοβερη εντυπωση που κατακρινεις μερικους απο δω οπως και μενα που καναμε μια κινηση που την βρισκω πολυ σωστη,να σου κανω μια ερωτηση προσωπικη,πες οτι νοικιαζεις ενα σπιτι και ο νοικαρης σου ανεβαζει το νοικη χωρις να το συζητησετε χωρις τιποτα εσυ τι θα κανεις θα τα δωσεις?σε τετοιες εποχες που ζουμε?εδω λεμε να μειωσουνε τις τιμες και αυτοι τις αυξανουν ε,οχι!!!εγω προσωπικα εχω δωσει ενα καρο λεφτα στην cosmote....εγω την εκοψα την συνδεση γιατι κινηθηκε πισωπλατα,που κανονικα επρεπε να μας ενημερωσει με την αυξηση....!!!!!!!!!!!!!

και δεν θα μπορείς να κοιμηθείς το βράδυ η θα σου κοπεί η όρεξη? ρε στην υγειά του κορόιδου!!! (κορόιδο = cosmote)

#672   Precious78

Precious78

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2012 - 19:37

Μου κανει φοβερη εντυπωση που κατακρινεις μερικους απο δω οπως και μενα που καναμε μια κινηση που την βρισκω πολυ σωστη,να σου κανω μια ερωτηση προσωπικη,πες οτι νοικιαζεις ενα σπιτι και ο νοικαρης σου ανεβαζει το νοικη χωρις να το συζητησετε χωρις τιποτα εσυ τι θα κανεις θα τα δωσεις?σε τετοιες εποχες που ζουμε?εδω λεμε να μειωσουνε τις τιμες και αυτοι τις αυξανουν ε,οχι!!!εγω προσωπικα εχω δωσει ενα καρο λεφτα στην cosmote....εγω την εκοψα την συνδεση γιατι κινηθηκε πισωπλατα,που κανονικα επρεπε να μας ενημερωσει με την αυξηση....!!!!!!!!!!!!!


Ο καθένας κάνει αυτό που νομίζει σωστό για τον ευατό του.Η προσωπική μου αξιοπρέπεια δε δέχεται κοροιδία από καμία Vodafone,Cosmote,Wind ειδικά τους χαλεπούς καιρούς που ζούμε.Το ψωμάκι που τρώνε από το υστέρημα του Έλληνα πρέπει να το τιμάνε και να τον βοηθάνε,γιατί τα κέρδη τους είναι τεράστια τα τελευταία χρόνια.Το νόημα του όλου thread πέρα από την καθαυτού είδηση είναι η δύναμη που μας δίνει το internet και οι οργανωμένες κινήσεις που μπορούν να μας επωφελήσουν από αυτό.Και είναι άξιο συγχαρητηρίων γιατί πολλοί και δίκαια επωφεληθήκαμε!
Σόρρυ αν βγήκα εκτός θέματος..

#673   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/01/2012 - 19:39

και δεν θα μπορείς να κοιμηθείς το βράδυ η θα σου κοπεί η όρεξη? ρε στην υγειά του κορόιδου!!! (κορόιδο = cosmote)

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχ.....!!!!!!!!

#674   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/01/2012 - 19:42

Να ρωτήσω κάτι-καταρχήν για να μην παρεξηγηθω θεωρώ ότι ηταν γερο μάθημα για την cosmote όλο αυτο κ εγω το ίδιο θα έκανα με σας 8) -απλα δεν μπορω να καταλάβω πως την επαθε!!!! Εννοω δεν το περίμενε όλο αυτο ;;; Μια πολυεθνική σαν τη cosmote με πανεξυπνους δικηγόρους στο δυναμικο της δεν προέβλεψε ότι όλοι θα διεκοπταν τα συμβόλαια κ θα κρατούσαν κ την επιδότηση;;;;;; ??? η wind -εάν διάβασα σωστα στο topic δεν δίνει τη δυνατότητα να κρατήσει κάποιος την επιδότηση!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Evangelia, 27/01/2012 - 19:43


#675   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/01/2012 - 19:45

Να ρωτήσω κάτι-καταρχήν για να μην παρεξηγηθω θεωρώ ότι ηταν γερο μάθημα για την cosmote όλο αυτο κ εγω το ίδιο θα έκανα με σας 8) -απλα δεν μπορω να καταλάβω πως την επαθε!!!! Εννοω δεν το περίμενε όλο αυτο ;;; Μια πολυεθνική σαν τη cosmote με πανεξυπνους δικηγόρους στο δυναμικο της δεν προέβλεψε ότι όλοι θα διεκοπταν τα συμβόλαια κ θα κρατούσαν κ την επιδότηση;;;;;; ??? η wind -εάν διάβασα σωστα στο topic δεν δίνει τη δυνατότητα να κρατήσει κάποιος την επιδότηση!!!

απλα αμα δεν το βλεπα εγω προσωπικα απο δω μεσα αυτο οτι γινεται δεν θα το εκανα,και πιστευω ουτε κανεις αλλος το ηξερε...!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες