Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#751   tleo

tleo

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2012 - 23:26

Καλή επιτυχία ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#752   gregog7

gregog7

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 27/02/2012 - 13:12

Και μου έρχετε η εκκαθαριση και βλέπω ότι με βάζουν να πληρώσω το υπόλοιπο της επιδότησης 140€,1ο εγκεφαλικό,τους πέρνω τηλ το βλέπουν μου ζητουν 1000 συγγνώμη και να αγνοήσω τον λογαριασμό και θα εκδοθεί άλλος.
Το λάθος ήταν μιας ηλίθιας στο γερμανό που ενώ μίλησε την ώρα της διακοπής με τα κεντρικά δεν έδωσε την σωστή εντολή στο σύστημα
Τέλος καλό λοιπόν


Sent from my iPhone

#753   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 27/02/2012 - 15:34

Και μου έρχετε η εκκαθαριση και βλέπω ότι με βάζουν να πληρώσω το υπόλοιπο της επιδότησης 140€,1ο εγκεφαλικό,τους πέρνω τηλ το βλέπουν μου ζητουν 1000 συγγνώμη και να αγνοήσω τον λογαριασμό και θα εκδοθεί άλλος.
Το λάθος ήταν μιας ηλίθιας στο γερμανό που ενώ μίλησε την ώρα της διακοπής με τα κεντρικά δεν έδωσε την σωστή εντολή στο σύστημα
Τέλος καλό λοιπόν


Sent from my iPhone

Ακριβώς το ίδιο έκαναν και σε εμένα. Μάλλον το έχουν σύστημα. Και σε εμένα είπαν ότι θα εκδοθεί νέος. Οπότε περιμένω.

#754   Precious78

Precious78

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/02/2012 - 11:30

Ακριβώς το ίδιο έκαναν και σε εμένα. Μάλλον το έχουν σύστημα. Και σε εμένα είπαν ότι θα εκδοθεί νέος. Οπότε περιμένω.


Παρομοίως και σε μένα μου ζητάνε το ποσό της επιδότησης πίσω..δεν έχω περάσει από κάποιο κατάστημα,αλλά αν επιμείνουν στο ποσό της επιδότησης να το ζητάνε πίσω όποιος θέλει να συμμετέχει προτείνω να κινηθούμε μαζί νομικά.Όποιος ενδιαφέρεται p.m.

#755   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 29/02/2012 - 11:35

Παρομοίως και σε μένα μου ζητάνε το ποσό της επιδότησης πίσω..δεν έχω περάσει από κάποιο κατάστημα,αλλά αν επιμείνουν στο ποσό της επιδότησης να το ζητάνε πίσω όποιος θέλει να συμμετέχει προτείνω να κινηθούμε μαζί νομικά.Όποιος ενδιαφέρεται p.m.

Πάρε τους τηλέφωνο. Εγώ αυτό έκανα και τους είπα ότι έχω το χαρτί από το κατάστημα που έκανα την διακοπή και γράφει αζημίως. Μου είπαν ότι έχω δίκιο και θα εκδώσουν άλλον.

#756   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/02/2012 - 20:50

εμενα εκδοθηκε ο 1ος λογαριασμος 68 ευρω στις 1/1/2012, πριν το πληρωσω ειδα το ποστ εδω και εκανα την διακοπη μου και στις 1/2/2012 εκδοθηκε ο εκκαθασριστικός 61 ευρω και ολα καλα..
μαλλον καποιο λαθος κανανε σε εσας..οποτε don't worry περιμενετε την επανέκδοση.!

#757   gothika72000

gothika72000

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/02/2012 - 21:27

εγω εχω οικογενιακο προγγραμα μπορω να το σπασω

#758   Precious78

Precious78

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/03/2012 - 19:55

Παρομοίως και σε μένα μου ζητάνε το ποσό της επιδότησης πίσω..δεν έχω περάσει από κάποιο κατάστημα,αλλά αν επιμείνουν στο ποσό της επιδότησης να το ζητάνε πίσω όποιος θέλει να συμμετέχει προτείνω να κινηθούμε μαζί νομικά.Όποιος ενδιαφέρεται p.m.


Πήρα 13838 και διευκρινίστηκε το λάθος.Δεν πληρώνω τίποτα μου είπαν από το ποσό της επιδότησης στον τρέχον λογαριασμό..θα γίνει επανέκδοση λογαριασμού τον άλλο μήνα :)

#759   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 02/03/2012 - 20:23

Πήρα 13838 και διευκρινίστηκε το λάθος.Δεν πληρώνω τίποτα μου είπαν από το ποσό της επιδότησης στον τρέχον λογαριασμό..θα γίνει επανέκδοση λογαριασμού τον άλλο μήνα :)

Σου το είπα. Τέλος καλό όλα καλά.

#760   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 03/03/2012 - 15:18

και εμενα μου ηρθε με το ποσο της επιδότησης. Πηρα τηλ αλλα δεν ειχαν μια απάντηση σαφή να μου δώσουν.. μου ειπε η κυρια που μιλησα οτι θα στιλει αίτημα στο κατάστημα να δει γιατι χρεώθηκα το ποσο αυτο και θα μου απαντηση εντος της εβδομαδας.

η μακακια ειναι οτι οπως και να εχει θα πρεπει να περιμενω αλλον εναν μηνα μεχρι να ξοφλησω τελιως με την cosmote ωστε να κανω νεα συνδεση...

#761   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/03/2012 - 13:05

και εμενα μου ηρθε με το ποσο της επιδότησης. Πηρα τηλ αλλα δεν ειχαν μια απάντηση σαφή να μου δώσουν.. μου ειπε η κυρια που μιλησα οτι θα στιλει αίτημα στο κατάστημα να δει γιατι χρεώθηκα το ποσο αυτο και θα μου απαντηση εντος της εβδομαδας.

η μακακια ειναι οτι οπως και να εχει θα πρεπει να περιμενω αλλον εναν μηνα μεχρι να ξοφλησω τελιως με την cosmote ωστε να κανω νεα συνδεση...


θυμαμαι οτι μου ειχαν πει να πω στο καταστημα να το περασουν ως ''μη προγραμματισμενη ακυρωση'' σε οσους ηρθε το ποσο της επιδοτησης μαλλον το καταστημα την περασε λαθος,αλλα αυτο διορθωνεται με την επανεκδοση λογαριασμου.!
απλα θα περιμενεις λιγο ακομα...

#762   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 19/03/2012 - 15:25

Επιβεβαιώνω τελικά ότι το αζημίως ισχύει. Σήμερα έλαβα τελικά τον διορθωμένο λογαριασμό ο οποίος ΔΕΝ περιλαμβάνει πλέον την επιδότηση.

#763   gigasteo

gigasteo

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 23/03/2012 - 00:49

Μπορώ να κάνω Σήμερα 23/3/12 Ακύρωση της Σύμβασης λόγω μονομερούς αύξησης από την Cosmote ?
Το Συμβολαιο το υπεγραψα Δεκεμβριο 2011 για 24 μηνες και με επιδοτηση για 4S.
Το είδα πολύ αργά αν και ενημερώνομαι από το site κάθε βδομάδα , τι να πω δεν ξερω πως μου ξεφυγε αυτο .

#764   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1.108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/03/2012 - 00:51

Μπορώ να κάνω Σήμερα 23/3/12 Ακύρωση της Σύμβασης λόγω μονομερούς αύξησης από την Cosmote ?
Το Συμβολαιο το υπεγραψα Δεκεμβριο 2011 για 24 μηνες και με επιδοτηση για 4S.
Το είδα πολύ αργά αν και ενημερώνομαι από το site κάθε βδομάδα , τι να πω δεν ξερω πως μου ξεφυγε αυτο .

οχι φιλε μου πλεον ειναι αργα :blush: αλλα αν προσπαθησεις μπορει να καταφερεις 10% εκπτωση τιποτα παραπανω ομως!

Τελευταία επεξεργασία από: giodert, 23/03/2012 - 00:53


#765   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2012 - 00:51

Μπορώ να κάνω Σήμερα 23/3/12 Ακύρωση της Σύμβασης λόγω μονομερούς αύξησης από την Cosmote ?
Το Συμβολαιο το υπεγραψα Δεκεμβριο 2011 για 24 μηνες και με επιδοτηση για 4S.
Το είδα πολύ αργά αν και ενημερώνομαι από το site κάθε βδομάδα , τι να πω δεν ξερω πως μου ξεφυγε αυτο .


παρε τους ενα τηλεφωνο στα κεντρικα, αλλα βρες πρωτα τον λογαριασμο του ιανουραριου/φεβρουαριου που γραφει πισω με ψιλα γραμματα οτι μπορεις να κανεις καταγγελια αζημιως και πες οτι τωρα το ειδες στον λογαριασμο.!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες