Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Meet Evi


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
69 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/01/2012 - 21:29

Αυτο θα πει γρηγορη απαντηση ουτε η Evi ουτε το Siri...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   panosfx

panosfx

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 21:33

Εγω παντως οτι εφαρμογη κρατησω πρωτα την κατεβαζω σπασμενη να δω αν μου κανει κι αν τελικα την κρατησω την πληρωνω.
Παιζει πολυ βλακια στο Appstore για να πληρωνω καθε μπουρδα.
Το meet evi στο appstore δεν την βρισκω.Μηπως δεν λεγεται ετσι;

Οκ την βρηκα.Ειναι σκετο Evi και βαθμολογια εχει 2 αστερακια.Και θελετε να την πληρωσω κιολας πριν τη δοκιμασω;Νταξει στανταρ!

Τελευταία επεξεργασία από: panosfx, 24/01/2012 - 21:34


#33   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 24/01/2012 - 21:49

υπάρχει σπασμένη αλλά όχι στο γνωστό...
anyway πρέπει να έχουν κλ@σει οι σερβερς τους γιατί καθυστερεί αρκετά να απαντήσει

πάντως την ερώτηση την καταλαβαίνει πολύ καλά (δεν έχω S για να το συγκρίνω με το siri)

#34   milaraki13

milaraki13

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 21:49

H εφαρμογή που κυκλοφόρησε, με το όνομα "Evi" θα μπορούσε να εξελιχθεί σε άξιο αντικαταστάτη ή μάλλον εναλλακτικής λύσης καλύτερα του Siri. Φυσικά δεν έχει κανένα απολύτως νόημα για τους κάτοχους iPhone 4s. Η εφαρμογή διατίθεται στο Apple Store προς 0,79€ και δωρεάν για το Android Market Όπως είναι γνωστό το Siri δουλεύει μόνο σε iPhone 4s, οπότε κάποια από τα χαρίσματα του Siri θα μπορούν να τα χαρούν και χρήστες άλλων IOS συσκευών. Το κόστος των 0,79€ που υπάρχει για την έκδοση της εφαρμογής στο Apple Store σε αντίθεση με το γεγονός ότι στο Android Market διατίθεται δωρεάν, μάλλον οφείλεται στα έξοδα που χρειάζονται για να καλύψουν οι δημιουργοί την ενσωμάτωση της τεχνολογίας αναγνώρισης της φωνής που ανήκει στην Nuance και είναι η ίδια που χρησιμοποιεί και το Siri. Ενσωμάτωση που στην έκδοση για Android δεν υπάρχει. Οι δημιουργοί της, η εταιρία True Knowledge από την Αγγλία, χρησιμοποιούν την τεχνολογία σημασιολογικής αναζήτησης για την Evi. Σύμφωνα με την σελίδα TechCrunch, η εφαρμογή χρησιμοποιεί μια οντολογία δεκάδων χιλιάδων κατηγοριών, η οποίο την καθιστα ικανή να αναγνωρίσει οποιαδήποτε εντολή του χρήστη. Η True Knowledge λέει πως η εφαρμογή διαθέτει σχεδόν ένα δισεκατομμύριο γεγονότα (πληροφορίες που μπορεί να καταλάβει) με τη δυνατότητα να συναγάγει τρισεκατομμύρια εάν είναι απαραίτητο. Μεγάλο μειον της σε σχέση πάντα με το Siri, είναι το γεγονός ότι δεν μπορεί να συνεργαστεί με άλλες εφαρμογές της Apple. Αυτό σημαίνει ότι τουλάχιστον προς το παρών δεν μπορούμε να της πούμε να στείλει ένα μήνυμα, να πάρει κάποιον τηλέφωνο, να προσθέσει ένα ραντεβού στο ημερολόγιο μας κ.ο.κ. Είναι μόνο για να ρωτάμε και να απαντάει. Όπως όμως επισήμανε η σελίδα TechCrunch, πολλές είναι οι φορές που οι απαντήσεις της είναι πιο σαφής και μεγαλύτερης χρηστικότητας από αυτές του Siri. Πιο συγκεκριμένα στην ερώτηση "Ποιος ήταν πρόεδρος της Αμερικής όταν όταν η βασίλισσα Ελισάβετ η 2η γεννήθηκε". το Siri δεν μπόρεσε να απαντήσει και σε προέτρεπε να το αναζητήσεις στο ίντερνετ. Η Evi βρήκε ποια ήταν η βασίλισσα Ελισάβετ η 2η, πήρε τις ημερομηνίες που ήταν έφηβη και τις σύγκρινε με τους προέδρους της Αμερικής. και έφερε πίσω τα ονόματα των 2 προέδρων της Αμερικής για εκείνη την περίοδο. Η εφαρμογή βρίσκεται σε beta στάδιο ακόμα, και όπως αναφέρουν και οι δημιουργοί της στην επίσημη σελίδα τους, λόγω της μεγάλης ανταπόκρισης που έχει από χθες που κυκλοφόρησε, πέφτουν συχνά οι servers τους και ζητούν συγνώμη προσπαθώντας να το λύσουν. Όσο την πρόλαβα να δουλεύει, έκανε αυτά που υποσχόταν.

#35   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 24/01/2012 - 21:51

Εγω παντως οτι εφαρμογη κρατησω πρωτα την κατεβαζω σπασμενη να δω αν μου κανει κι αν τελικα την κρατησω την πληρωνω.
Παιζει πολυ βλακια στο Appstore για να πληρωνω καθε μπουρδα.
Το meet evi στο appstore δεν την βρισκω.Μηπως δεν λεγεται ετσι;

Οκ την βρηκα.Ειναι σκετο Evi και βαθμολογια εχει 2 αστερακια.Και θελετε να την πληρωσω κιολας πριν τη δοκιμασω;Νταξει στανταρ!



Οπως το google translate βγαζει κουλά reviews και δινει 5αστερα σε αχρηστες εφαρμογές, τι σε κανει να πιστεύεις οτι πολλοί δε γράφουν οτι ναναι επειδή απλά δεν τους εξυπηρετησε; Ή επειδή ειναι καινούριο και μπορεί να πήρε 3-4 reviews μονο προς το παρον; Για διαβασε τα να δεις. Ειναι λιγα και πιστευω δεν ειναι αντιπροσωπευτικά.
Whatsapp doc?

#36   Vgkantis

Vgkantis

    iPH Member

  • 334 μηνύματα
  • Twitter:@Vgkantis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/01/2012 - 21:56

Ένα review.


Επίσης δοκίμασα να μου βρει ATM κοντά σε εμένα (δεν περίμενα και πολλα μιας και δεν υποστηρίζει Ελλάδα) αλλα έβγαλε κάποια, αν και έβγαζε και κάτι άκυρα.

Οι servers είναι ακόμα σε χάλια κατάσταση αλλα ελπίζουμε να αλλάξει η κατάσταση.
Είναι 7 ημερών, δώστε λίγες μέρες και βλέπουμε.

Τελευταία επεξεργασία από: Vgkantis, 24/01/2012 - 21:57


#37   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2012 - 23:35

Το γεγονος να θελει καποιος να κατεβασει την εφαρμογη για να την τεσταρει,να δει αν του κανει κι αν την θελει ρε αδερφε να την πληρωσει δεν ειναι σεβαστο;
Να μην πεταει σε καθε εφαρμογη ετσι λεφτα;
Οχι δεν ειναι πολλα τα 0,79 ευρω αλλα αν την δοκιμασει και δεν του κανει;


Δικαιολογια ειναι αυτο που λες.
Μπορει να δει στο youtube πως ειναι.

#38   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2012 - 23:37

το installous απο cydia δεν κατεβαινει?το jailbrake δεν ειναι πειρατια?το cydia δεν ειναι πειρατια?ολα πειρατια δεν ειναι αυτα με τα οποια ασχολουμαστε jailbrake unlock και τα λοιπα?το installous ειναι η καταστροφη δηλαδη οχι ολα τα αλλα?επιλεκτικοτητα δεν λεγετε αυτο?


Πες μας τι πινεις ?

#39   Precious78

Precious78

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 23:47

Συγκινήθηκα..θα το κατεβάσω μου θύμισε τον πρώτο μου έρωτα χαχαχα

#40   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/01/2012 - 23:48

Συγκινήθηκα..θα το κατεβάσω μου θύμισε τον πρώτο μου έρωτα χαχαχα

:huh: :unsure: :blink:

#41   panosfx

panosfx

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 23:51

Δικαιολογια ειναι αυτο που λες.
Μπορει να δει στο youtube πως ειναι.


Με φαγατε!Το αγορασα αν και για την ωρα δεν δουλευει επειδη λογικα αργοτερα θα το κοστολογησουν ακριβοτερα.
Παντως αυτο που κανω με το να δοκιμαζω μια εφαρμογη δεν παιζει να σταματησω να το κανω.Με βολευει αφανταστα.
Αυτο δε σημαινει οτι παροτρυνω κανεναν να το κανει.

#42   skank

skank

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 13:58

παιδια δουλευει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#43   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 26/01/2012 - 14:14

παιδια δουλευει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Για πες...
Οι servers δουλεύουν;

#44   skank

skank

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 14:21

τρωνε κατι μικρα κολληματα αλλα δουλευει μια χαρα τουλαχιστον σημερα,κατεβαστε αφοβα

#45   panosfx

panosfx

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 17:00

Οπως τα λεει ο skank.Τρωει κατι ψιλοκολληματακια αλλα δουλευει.
Αχρηστη εφαρμογη για μας ομως.Της λεω να μου βρει ενα αυτοκινητο και μου βγαζει μαγαζια Αμερικανικα.
Πως μπορω να την κανω να καταλαβει οτι μενω Αθηνα ή Ελλαδα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες