Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Absinthe: 1 εκατομμύριο downloads την πρώτη μέρα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
27 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   gspirop

gspirop

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2012 - 11:19

Χα χα χα 1 εκ. κατεβασματα.Ελαχιστα θα ελεγα.Σκεφτειτε ποσες IOS συσκευες εχει πουλησει η Apple και ποσοι κανανε JB.Μαλλον ελαχιστες οι JB συσκευες.

Δεν θα συμφωνήσω. Εγώ με ενα download το έκανα σε 6 συσκευές και έπεται συνέχεια!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/01/2012 - 12:05

Δεν θα συμφωνήσω. Εγώ με ενα download το έκανα σε 6 συσκευές και έπεται συνέχεια!!!

Για να ειμαστε σωστοι πρεπει να μας πει καποιος αν εχει διαβασει μια σοβαρη ερευνα για το ποσες συσκευες στον κοσμο εχουν κανει JB. Μαλλον πολυ λιγες.Τωρα οσο για το 1 εκ. Absinthe downloads δεχομαι οτι υπαρχουν και 1 εκ.ανθρωποι που κανουν JB με αυτον τον τροπο.Αλλα αυτο δεν λεει τιποτα μπροστα σε αυτους που δεν κανουν JB.

#18   mikemoisi

mikemoisi

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:mikemoisi

Δημοσίευση 24/01/2012 - 13:03

ειναι αρκετα...
αν και ακομα πιστευω υπαρχουν καποιοι υπομονετικοι... (όπως εμενα...)
που περιμενουν να βγουν κ τα πρωτα bugs για τις διορθώσεις...

ήδη αμα προσεξατε... για mac εγινε update... μεσα σε λιγες ώρες!!!

αν κ αυτο που λέει ο φίλος gspirop ισχύει... αν όλα πανε καλα... το σαββατοκυριακο θα γίνει jb σε τρια 4s απο μενα...
με ένα download!!!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: mikemoisi, 24/01/2012 - 13:04


#19   nosgr

nosgr

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Twitter:@nosgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/01/2012 - 14:46

Το Jailbreak δουλευει αψογα. Το Cydia 1.1.4 ΔΕΝ crashαρει καθολου, κατι πολυ θετικο.

Και επιτελους.. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Η μπαταρια του 4s κραταει περισσοτερο απο 1 μερα. Με κλειστο το 3G και δεν ξερω εγω τι αλλο κανανε οι μουρλοι (:P), η μπαταρια ειναι αστερι. Δεν το περιμενα.

Τελευταία επεξεργασία από: nosgr, 24/01/2012 - 14:46


#20   grecomafioso

grecomafioso

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 18:04

Ας βγει και το BB 4.11.08 unlock και μετα να δειτε νεο ρεκος στα downloads.... <_<

#21   eski

eski

    iPH Junior

  • 371 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2012 - 23:26

Για να καταλαβουν μερικοι οτι iPhone χωρις j/b = Τενεκες Ξεγανωτος
Στην κυριολεξια..

#22   soiramk

soiramk

    iPH Enthousiast

  • 524 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:soiramk

Δημοσίευση 25/01/2012 - 00:49

Για να καταλαβουν μερικοι οτι iPhone χωρις j/b = Τενεκες Ξεγανωτος
Στην κυριολεξια..


Συγνώμη κιόλας, αλλά για να μη λέμε κ ό,τι θέλουμε, 1 εκ. στα τόσα εκατομμύρια iDevices που έχουν τον A5 δεν είναι και "iPhone χωρις j/b = Τενεκες Ξεγανωτος".
Και επειδή ξέρω τι θα ακούσω, έχω iPhone από το 1ο μοντέλο και κατά καιρούς είχα κ εγώ JB...

Τελευταία επεξεργασία από: soiramk, 25/01/2012 - 00:51


#23   mikemoisi

mikemoisi

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:mikemoisi

Δημοσίευση 25/01/2012 - 00:57

Nosgr εννοεις για καλυτερη μπαταρια με jb???

#24   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/01/2012 - 10:38

Για να καταλαβουν μερικοι οτι iPhone χωρις j/b = Τενεκες Ξεγανωτος
Στην κυριολεξια..


Εγω θα ελεγα πως το JB ειναι για παιδακια που θελουν να παιζουνε και δεν εχουν αλλη δουλεια να κανουν.Δεν λεω καλο παιχνιδι αλλα το 90% του φορουμ ασχολειτε με προβληματα του JB και του πως θα τα λυσουν.Οκ μπορει οι Non JB να μην απολαμβανουν το 100% που μπορει να παρεχει η συσκευη αλλα εχουν το κεφαλι τους ησυχο.Ουτε απανωτα restore ουτε προβληματα ασφαλειας και μπαταριας ουτε να τρωνε ωρες,μερες,μηνες με το πως θα φτιαξουν το κινητο τους.Ασε που η αναβαθμηση firmware ειναι επικινδυνη.Ποιος ειναι ο τενεκες? Και μαλιστα ξεγανωτος.Αντε να ανταλαξετε κανενα αρχειο με bluetooth και να βαλετε καμια αναφορα στα sms σας που τοσο σας καει.Αλλωστε στατιστικα και μονο να το δεις ειστε πολυ λιγοι παγκοσμιως.Βγαλτε μου ενα γκαλοπ να σας παραδεχτω οτι ειναι τοσο αναγκαιο το Jb.Καθοδηγουμενο και χρηματοδοτουμενο απο την ιδια την Apple ειναι και τιποτα αλλο.

#25   nosgr

nosgr

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Twitter:@nosgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/01/2012 - 15:41

Nosgr εννοεις για καλυτερη μπαταρια με jb???


Ναι, γι'αυτο ειπα οτι δεν το περιμενα. Η μπαταρια απο 4 ωρες που μου κρατουσε, τωρα κραταει κοντα στις 10. ( +αναμονη )


Εγω θα ελεγα πως το JB ειναι για παιδακια που θελουν να παιζουνε και δεν εχουν αλλη δουλεια να κανουν.Δεν λεω καλο παιχνιδι αλλα το 90% του φορουμ ασχολειτε με προβληματα του JB και του πως θα τα λυσουν.Οκ μπορει οι Non JB να μην απολαμβανουν το 100% που μπορει να παρεχει η συσκευη αλλα εχουν το κεφαλι τους ησυχο.Ουτε απανωτα restore ουτε προβληματα ασφαλειας και μπαταριας ουτε να τρωνε ωρες,μερες,μηνες με το πως θα φτιαξουν το κινητο τους.Ασε που η αναβαθμηση firmware ειναι επικινδυνη.Ποιος ειναι ο τενεκες? Και μαλιστα ξεγανωτος.Αντε να ανταλαξετε κανενα αρχειο με bluetooth και να βαλετε καμια αναφορα στα sms σας που τοσο σας καει.Αλλωστε στατιστικα και μονο να το δεις ειστε πολυ λιγοι παγκοσμιως.Βγαλτε μου ενα γκαλοπ να σας παραδεχτω οτι ειναι τοσο αναγκαιο το Jb.Καθοδηγουμενο και χρηματοδοτουμενο απο την ιδια την Apple ειναι και τιποτα αλλο.


Μαλλον οι γνωσεις σου πανω στο τι μπορεις να κανεις με το JB ειναι ελαχιστες, οποτε καλυτερα θα σε παρακαλουσα να μην κατακρινεις.

Τελευταία επεξεργασία από: nosgr, 26/01/2012 - 15:43


#26   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 15:46

Συγνώμη κιόλας, αλλά για να μη λέμε κ ό,τι θέλουμε, 1 εκ. στα τόσα εκατομμύρια iDevices που έχουν τον A5 δεν είναι και "iPhone χωρις j/b = Τενεκες Ξεγανωτος".
Και επειδή ξέρω τι θα ακούσω, έχω iPhone από το 1ο μοντέλο και κατά καιρούς είχα κ εγώ JB...


εχεις ξεχασει μου φαινεται οτι μπορει τα downloads ειναι 1 εκατομμυριο, αλλα αν ο καθε ενας κανει και κανα πενταρι τουλαχιστον jb ισως και παραπανω σε φιλους και γνωστους, τοτε ανεβαινει σε πολυ μεγαλα επιπεδα !

#27   gpav

gpav

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2012 - 12:21

Το Jailbreak δουλευει αψογα

#28   Gerzzz

Gerzzz

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2012 - 12:31

Το Jailbreak δουλευει αψογα


Συμφωνώ!Μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες