Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τι θα μου προτείνατε?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
53 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: iPad 2 Wi-Fi ή iPad 3

Τι θα προτιμούσατε εσείς στην θέση μου?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/01/2012 - 02:26

Thanks a lot Alex!! Εσύ προτείνεις το iWork ενώ ο φίλος παραπάνω προτείνει κάποιο άλλο!! Η αλήθεια είναι ότι θα προτιμούσα και εγώ το iWork μιας και είναι της Apple και θα ταιριάζει απόλυτα πιστεύω πάνω στα δεδομένα της συσκευής!! Αλλά θέλω να μου πεις και εσύ(σόρυ για το πρήξιμο) αν είσαι αρκετά ευχαριστημένος από την εφαρμογή αυτή!!

Φυσικα και ειμαι με το iwork ειναι απιστευτα καλαισθητη και χαιρομαι να γραφω εκει πραγματικά.. Αν εχεις και mac που υπαρχει κι εκει το iWork καιμσυνεργαζεται μεσω icloud απλα δεν υπαρχει καλυτερο..
Οπως σου πα εγώ χρησιμοποιω αυτη, αλλά έχω και την άλλη ( quickoffice pro hd ) μηπως και χρειαστει.. Βασικα για δημιουργία εγγραφων σιγουρα ειναι top το iWork. Αλλα καμια φορα αν ανοιξεις ένα εγγραφο που ειναι πχ σε microsoft word μπορει να μην ειναι 100% συμβατό .. Φυσικα και θα μπορεις να το διαβασεις και θα το αναγνωρίσει.. Απλως μπορει να μην υπαρχουν καποιες ελαχιστες ασυμβατοτητες με καποια γραμματοσειρα πχ.. Οποτε εχω και το άλλο.. Αλλα για να δημιουργεις εγγραφα δεν λεει το quickoffice..

Τέλος, έχω και το iFiles για τα rar αρχεια μονο..

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 26/01/2012 - 02:26


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 26/01/2012 - 02:31

Φυσικα και ειμαι με το iwork ειναι απιστευτα καλαισθητη και χαιρομαι να γραφω εκει πραγματικά.. Αν εχεις και mac που υπαρχει κι εκει το iWork καιμσυνεργαζεται μεσω icloud απλα δεν υπαρχει καλυτερο..
Οπως σου πα εγώ χρησιμοποιω αυτη, αλλά έχω και την άλλη ( quickoffice pro hd ) μηπως και χρειαστει.. Βασικα για δημιουργία εγγραφων σιγουρα ειναι top το iWork. Αλλα καμια φορα αν ανοιξεις ένα εγγραφο που ειναι πχ σε microsoft word μπορει να μην ειναι 100% συμβατό .. Φυσικα και θα μπορεις να το διαβασεις και θα το αναγνωρίσει.. Απλως μπορει να μην υπαρχουν καποιες ελαχιστες ασυμβατοτητες με καποια γραμματοσειρα πχ.. Οποτε εχω και το άλλο.. Αλλα για να δημιουργεις εγγραφα δεν λεει το quickoffice..

Τέλος, έχω και το iFiles για τα rar αρχεια μονο..


Εννοείς το iFiles από το Cydia σωστά!!??

Btw, σε ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες και για την κατατόπιση πάνω σε αυτό το θέμα!! Πραγματικά η γνώμη σου μέτρισε και θα βασιστώ πάνω σε αυτήν!! Και πάλι σε ευχαριστώ Alex!!

#33   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/01/2012 - 02:33

Εννοείς το iFiles από το Cydia σωστά!!??

Btw, σε ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες και για την κατατόπιση πάνω σε αυτό το θέμα!! Πραγματικά η γνώμη σου μέτρισε και θα βασιστώ πάνω σε αυτήν!! Και πάλι σε ευχαριστώ Alex!!

Οχι.. Εννοω το iFiles απο το app store http://www.ifilesapp.com/ δες και βιντεο στο youtube καθως και tutorials υπαρχουν και στο apple.com που ειναι για mac αλλα δες για να παρεις μια ιδεα απο το iwork γιατι αλλιως δεν θα καταλαβεις καλα ολες τις επιλογες

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 26/01/2012 - 02:34


#34   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/01/2012 - 02:35

http://www.apple.com/findouthow/iwork/

#35   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 26/01/2012 - 10:58

http://www.apple.com/findouthow/iwork/


Ωραία!! Τα είδα και όλα κομπλέ!! Μια τελευταία ερώτηση πριω φύγω για το μαγαζί να πάω να το αγοράσω!! Έχω ήδη το 4S σε άσπρο χρώμα!! Να πάρω και το iPad σε άσπρο ή να κάνω την διαφορά και να το πάρω σε μαύρο??

#36   brasidas12

brasidas12

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/01/2012 - 11:28

4η επιλογη------>να κρατησεις τα λεφτα σου γιατι ερχονται δυσκολες μερες κ να μην πεσεις για αλλη μια φορα θυμα της υπερκαταναλωσης,της επιδειξιομανιας κ του καλου στον εγγεφαλο που μας εχει φαει εθνος;βλεπω εχεις ειδη το 4s κ σιγουρα εναν σταθερο η λαπτοπ σπιτι.φιλικα παντα

#37   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/01/2012 - 12:08

4η επιλογη------>να κρατησεις τα λεφτα σου γιατι ερχονται δυσκολες μερες κ να μην πεσεις για αλλη μια φορα θυμα της υπερκαταναλωσης,της επιδειξιομανιας κ του καλου στον εγγεφαλο που μας εχει φαει εθνος;βλεπω εχεις ειδη το 4s κ σιγουρα εναν σταθερο η λαπτοπ σπιτι.φιλικα παντα

δεν μπορεις να κερεις τις αναγκες καθως και τις οικονομικες δυνατοτητες του αλλου..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#38   brasidas12

brasidas12

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/01/2012 - 12:50

ξερεις ποσα ατομα ξερω που δεν εχουν μια αλλα το 4s το εχουν γιατι απλα ειναι must;δεν την λεω στον φιλο για το γενικο κακο μιλαω.τωρα αν ειναι αναγκη ενα ipod παω πασο.ευχομαι να ειναι μονο αυτες οι αναγκες ολων

#39   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/01/2012 - 13:48

ξερεις ποσα ατομα ξερω που δεν εχουν μια αλλα το 4s το εχουν γιατι απλα ειναι must;δεν την λεω στον φιλο για το γενικο κακο μιλαω.τωρα αν ειναι αναγκη ενα ipod παω πασο.ευχομαι να ειναι μονο αυτες οι αναγκες ολων


Οκ φίλε μου.. αλλά εντελώς φιλικά.. εμένα μου τη δίνει πολύ όταν υπάρχουν κάποιοι που λένε .. πού πας με τέτοια κρίση να πάρεις iphone, laptop, smartphone κτλ .. ή είσαι καπιτάλας, είσαι πρόβατο και άλλα τέτοια χαριτωμένα.. Όταν άνοιξε το topic αν το δεις και στη ψηφοφορία δεν είχε πουθενά επιλογή να μην πάρεις τίποτα και βάλε τα λεφτά σε κουμπαρά.. ΣΗμαίνει ότι θέλει να πάρει ένα tablet και απλά να του προτείνουμε ποιο... Ίσως τα λέω περίεργα και μπερδεμένα αλλά αυτή είναι η άποψή μου.. :) Ο καθένας κάνει κουμάντο στο πορτοφόλι του

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 26/01/2012 - 13:49


#40   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 28/01/2012 - 23:02

4η επιλογη------>να κρατησεις τα λεφτα σου γιατι ερχονται δυσκολες μερες κ να μην πεσεις για αλλη μια φορα θυμα της υπερκαταναλωσης,της επιδειξιομανιας κ του καλου στον εγγεφαλο που μας εχει φαει εθνος;βλεπω εχεις ειδη το 4s κ σιγουρα εναν σταθερο η λαπτοπ σπιτι.φιλικα παντα


Ακόμα και αν έχω το 4S, η αλήθεια είναι ότι το χρειάζομαι το iPad2 για να κάνω την δουλειά μου και βολεύει αρκετά για αυτό που τ χρειάζομαι!! Επίσης, σε καμιά περίπτωση δεν έχω κανένα από τα 2 μόνο και μόνο για να κάνει επίδειξη!! Από την στιγμή που με ικανοποιούν και με βοηθούν στην δουλειά μου σε σχέση με άλλα όμοια τους, για ποιο λόγο να μην το αγοράσω?? Επίσης το laptop δεν βολεύει και πολύ πλέον(είναι 6 χρονών, πετάει ακόμα για αυτά που του έχω κάνει, αλλά δεν βολεύει να το παίρνω εκεί που το χρειάζομαι). Ξέρω τι κρίση περνάει η ελλάδα σαν κράτος αλλά δεν κάνω κάτι εις βάρος άλλου για να έχω τύψεις για αυτήν την αγορά!! Στερούμαι από τον μισθό μου για να κάνω μια τέτοια κίνηση και δεν τα κλέβω για να το πάρω!!

Φιλικά πάντα!!

#41   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 28/01/2012 - 23:11

Ακόμα και αν έχω το 4S, η αλήθεια είναι ότι το χρειάζομαι το iPad2 για να κάνω την δουλειά μου και βολεύει αρκετά για αυτό που τ χρειάζομαι!! Επίσης, σε καμιά περίπτωση δεν έχω κανένα από τα 2 μόνο και μόνο για να κάνει επίδειξη!! Από την στιγμή που με ικανοποιούν και με βοηθούν στην δουλειά μου σε σχέση με άλλα όμοια τους, για ποιο λόγο να μην το αγοράσω?? Επίσης το laptop δεν βολεύει και πολύ πλέον(είναι 6 χρονών, πετάει ακόμα για αυτά που του έχω κάνει, αλλά δεν βολεύει να το παίρνω εκεί που το χρειάζομαι). Ξέρω τι κρίση περνάει η ελλάδα σαν κράτος αλλά δεν κάνω κάτι εις βάρος άλλου για να έχω τύψεις για αυτήν την αγορά!! Στερούμαι από τον μισθό μου για να κάνω μια τέτοια κίνηση και δεν τα κλέβω για να το πάρω!!

Φιλικά πάντα!!



Ακομα δεν το πηρες; Τι περιμενεις, τη δραχμή; <_<
Whatsapp doc?

#42   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 28/01/2012 - 23:12

Ακομα δεν το πηρες; Τι περιμενεις, τη δραχμή; <_<

Το πήρε :P

#43   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/01/2012 - 23:13

το θεμα ειναι, ξερουμε ποτε θα βγει το νεο ipad? Δλδ αν ειναι να το περιμενει, ποτε να υπολογιζει περιπου πως θα βγει κ το βασικοτερο, ποτε θα κυκλοφορησει στην αγορα?

#44   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 28/01/2012 - 23:16

Το πήρε :P

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
Whatsapp doc?

#45   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 28/01/2012 - 23:25

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ


Ευχαριστώωωωωωωωω!!! Δεν το περίμενα έτσι είναι η αλήθεια(εννοώ ότι είναι καλήτερο από ότι περίμενα)!!! Τώρα προς το παρόν το λειτουργώ χωρίς jailbreak για να το μάθω λίγο, αλλά δεν θα το γλιτώσει!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες