Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] Προβλημα με iTunes ( Βackup - Sync)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mikeare

mikeare

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 22:48

Καλησπερα σας...

Εχω το 4S με το προσφατο untethered jb που καναμε...( εγω το εκανα με την μεθοδο cmd.exe (winn7) )....
και προσεξα οτι με το itunes εχω 2 προβληματα που ευχομαι να βρω την λυση :)
1. Oπως θα δειτε και στην φωτο πιο κατω...δεν μπορω να βρω την επιλογη για να κανω backup το iphone.
Αυτη την επιλογη δεν την ειχα ουτε και οταν ειχα το oringinal iphone 4S.
2. Δεν μπορω να συγχρωνισω το iphone με το itune και ουτε να κανω transef purchases. Φταιει κατι?

Αναβαθμισα το itunes πριν 2-3 μερες νομιζω. Βασικα το προβλημα ειναι οτι καποτε μου το συγχρονιζει και καποτε οχι...
και αυτο ειναι πολυ σπαστικο :(.
Nα σημειωσω οτι δοκιμασα respring / reboot iphone kai restart to pc....χωρις κανενα αποτελεσμα.
Περιμενω την βοηθεια σας ........Ευχαριστω.

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 26/01/2012 - 22:51

Αρχικα δοκιμασε να απεγκαταστησεις ολα τα apple products (itunes, quicktime, bonjour) μετα restart, αν εχεις καποιο αρχειο που κανει clear registry τρεξτο, και μετα απο ολα αυτα ξανα ενα install το τελευταιο itunes και δες αν το προβλημα επιμενει.

#3   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 22:53

εχεις κανει τα βασικα, δηλαδη

itunes - store - authorize computer

itunes - file - purchases transfer

εχεις επιλεξει στο summary το backup να γινεται στο pc και οχι στο icloud.. εαν τα εχεις κανει ολα αυτ πας για restore και setup as new - jailbreak :)

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 26/01/2012 - 22:54


#4   mikeare

mikeare

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 22:58

Αρχικα δοκιμασε να απεγκαταστησεις ολα τα apple products (itunes, quicktime, bonjour) μετα restart, αν εχεις καποιο αρχειο που κανει clear registry τρεξτο, και μετα απο ολα αυτα ξανα ενα install το τελευταιο itunes και δες αν το προβλημα επιμενει.


Αν απεγκαταστησω ολα τα apple products δεν θα χασω τα τραγουδια..φωτος...βιντεο...και apps που εχω στο itunes τωρα?

#5   mikeare

mikeare

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 23:00

εχεις κανει τα βασικα, δηλαδη

itunes - store - authorize computer

itunes - file - purchases transfer

εχεις επιλεξει στο summary το backup να γινεται στο pc και οχι στο icloud.. εαν τα εχεις κανει ολα αυτ πας για restore και setup as new - jailbreak :)

Αναρτημένη εικόνα


ναι φιλε εχω κανει και τα 3 σταδια που μου αναφερες...αλλα παλι τιποτα...
επισης να πω οτι οταν εκανα το jb το εκανα σε setup as new :(

#6   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 26/01/2012 - 23:02

Αυτα τα έχεις και στο pc σου κάπου αποθηκευμένα, στο itunes απλα τα τακτοποιέις σε λίστες κτλ. Τις φωτος - βιντεο που εχεις στο τηλεφωνο τις αντιγραφεις στο pc σου και με copy paste απο το Υπολογιστης μου, το βλεπει σαν φωτογραφικη μηχανη το τηλεφωνο.

Οσο για τα κατεβασμενα απο itunes, οτι κατεβασες υπαρχει στην ενοτητα purchased και το ξανακατεβαζεις free

#7   mikeare

mikeare

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 23:08

Τωρα που πηγα να βαλω κωδικο για το backup...μου εβγαλε αυτο το error :)

Συνημμένα αρχεία



#8   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 23:11

εχεις κρατημενο backup;;; πηγαινε itunes - edit - preferences - general - devices και δες απο ποτε εχει κρατημενο backup;;;;

#9   mikeare

mikeare

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 23:16

εχεις κρατημενο backup;;; πηγαινε itunes - edit - preferences - general - devices και δες απο ποτε εχει κρατημενο backup;;;;


κρατημενο backup φιλε εχει απο τον Αυγουστο του 2011 αλλα στο 4αρι που ειχα....στο 4S δεν το εχω κανει ακομα :(

#10   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 23:20

γιατι δεν κρατας αντιγραφο στο icloud μεχρι να δεις τι θα κανεις με το pc.. ρυθμισεις - icloud - αποθηκευση κι αντιγραφα - εφεδρικο αντιγραφο τωρα!

#11   mikeare

mikeare

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 23:24

γιατι δεν κρατας αντιγραφο στο icloud μεχρι να δεις τι θα κανεις με το pc.. ρυθμισεις - icloud - αποθηκευση κι αντιγραφα - εφεδρικο αντιγραφο τωρα!


στο ι συννεφο εκανα αντιγραφο πριν απο λιγο ....αλλα θελω να κανω και καποια apps που εχω μεσα κωδικους -σημειωσεις και φωτος να μην τα χασω παλι

#12   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 26/01/2012 - 23:32

στο ι συννεφο εκανα αντιγραφο πριν απο λιγο ....αλλα θελω να κανω και καποια apps που εχω μεσα κωδικους -σημειωσεις και φωτος να μην τα χασω παλι


Δε γινεται αν θες να ξανακανεις jb θα πρεπει setup as new
Whatsapp doc?

#13   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 23:34

φωτος γιατι να τις χασεις κανε εγκατασταση το photostream δες τον παρακατω οδηγο για να εχεις ολοκληρωμενη εικονα για το icloud το itunes only music το εχω καταργησει

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 26/01/2012 - 23:34


#14   mikeare

mikeare

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2012 - 01:00

φωτος γιατι να τις χασεις κανε εγκατασταση το photostream δες τον παρακατω οδηγο για να εχεις ολοκληρωμενη εικονα για το icloud το itunes only music το εχω καταργησει


τις φωτος ατε και τα τραγουδια τα ξαναβρισκω....αλλα τους κωδικους που αποθηκευσα σε apps ( ewallet - my folder)
ακομα και φωτος η σημειωσεις η ακομα και τηλεφωνα ( my little baby - photo365) πως μπορω να τα κανω backup ?
Aκομα και τα save games....ουτως ωστε αν ξανακανω restore να μην χαθουνε αυτα ? :(

#15   mikeare

mikeare

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2012 - 01:44

απλα να σας πω οτι απο το laptop οταν το ενωσα..μου εβγαλε την επιλογη για backup και την εκανα.....
αλλα απο το desktop pc..δεν μου την βγαζει...αρα λογικα να ειναι error του pc η του itunes και οχι του
iphone

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες