Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

New 3Gs with 3.1 pre-installed on box


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
225 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 08/10/2009 - 18:22

Φιλε ktzaf......ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ!!!! Ο,τι και να σε ρωτησα μου το απαντησες στο τερμα και αναλυτικα!!!!
Σε ευχαριστω πολυ μου διαφωτισες γιατι δεν ηξερα βασικα πραγματα!!!!Και κατι τελευταιο...το εχεις παντως για MODERATOR!!!!

Συμφωνώ απόλυτα!
ktzaf θαυμάζω την υπομονή σου! Ο,τι και να σε ρωτήσουμε και πολλές φορές εμείς που δεν έχουμε τεχνικές γνώσεις ρωτάμε τα ίδια και τα ίδια και όμως μας απαντάς πάντα με τόση υπομονή.
Σε ευχαριστούμε όλοι πάρα πολύ! :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   kwsstas

kwsstas

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/10/2009 - 19:55

Μήπως ξέρει κανένας πότε θα κυκλοφορήσει το "σπασμένο" για 3GS 3.1;

#123   yianko

yianko

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2009 - 20:09

Φιλε κωστα!!! Αυτο που ζητας θα κυκλοφορισει την κυριακη με Δευτερα....Αυτο το εχουμε αναφερει πολλακις πιο πανω....Γι'αυτο καλυτερα να ψαχνουμε πρωτα και μετα να κανουμε ποστ....Φιλικα παντα!!! :D :D

#124   zartius

zartius

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/10/2009 - 07:05

Αντε με το καλο γιατι χτες μου φερανε το 3GS και φοραει την 3.1 και το εχω στο κουτι και το κοιταω :)
Κουραγιο παιδια ο geohot θα μας ξελασπωσει!

#125   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/10/2009 - 09:50

Με τη 3.1.2 να έχει ήδη έρθει νομίζω οτι ο GeoHot θα κόψει πρώτος το νήμα...
Μαζεύονται τα σύννεφα της βροχής ή μου φαίνεται???

#126   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 09/10/2009 - 09:54

Κραταω στα χερια μου για αλλη μια φορα το 3Gs αλλα με την 3.1!!!
περιμενω με ανυπομονησια το gailbreak!Geohot κανε τα μαγικα σου!!! :P

#127   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2009 - 09:59

Όχι ακόμα φίλε μου. Υπάρχουν προβληματακια ακόμα. Υπομονή χρειάζεται. Αν δεν βρέξει μπορεί να ρίξει χαλάζι. Μέχρι την Κυριακή θα ξέρουμε. Δεν θυμάμαι αν το έχω γράψει και σε αυτό το τοπικ αλλά να θυμάστε πως το jailbreak να το κατεβάσετε από reliable site. Αν βρείτε site που διαφημίζει jailbreak/unlock επί πληρωμής είναι κατα πάσα πιθανότητα απάτη.

#128   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 09/10/2009 - 10:01

To εχεις ξαναγραψει αλλα ειναι καλο που το λες γιατι μονο και μονο απο ενθουσιασμο μπορει να κανουμε καμια πατατα!!οποτε υπομονη μεχρι την κυριακη!!! :o

#129   wertoner

wertoner

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2009 - 23:25

εγω προτεινω παντος αν ειναι ευκολο οταν βγει να γραψει καποιος με λεπτομερεια τι κανουμε ακριβως γιατι εμεις οι αρχαριοι θα την κανουμε την μαμακια σιγουρα......

#130   yianko

yianko

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2009 - 23:33

Με το καλο οταν βγει την κυριακη το jailbreak θα βγουνε αναλυτικοι οδηγοι!!!μην ανησυχεις για κατι!!! 8) 8)

#131   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/10/2009 - 10:43

Παιδια να ρωτησω κατι λιγο ασχετο. Πες οτι εκανα το jailbreak με το καινουριο προγραμμα του GeoHot και καποια στιγμη (μετα απο 1-2 μηνες για παραδειγμα) μου κολλαει το iphone και πρεπει να κανω restore μεσα του itunes. Αν μου πει παλι αναγκαστικα να βαλω καινουρια version (που θα εχει βγει μεχρι τοτε) με την οποια μπορει να χασω παλι το jailbreak μου και να μην μπορω να γυρισω στην παλια version. Και ας πουμε οτι ο GeoHot δεν θα εχει jailbreak για την πιο προσφατη version για εκεινη την ωρα. Τοτε τι θα μπορεσω να κανω σε αυτη τη περιπτωση? Θα μπορεσω να βρω λυση για να κανω restore και να μην χασω το jailbreak?

#132   Jiaitzoou

Jiaitzoou

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/10/2009 - 14:58

Νομίζω πως είναι το πρώτο σαββατοκύριακο που ανυπομονώ να περάσει!
Μία απ' τα ίδια στην αναμονή για το JB, μόλις χτές πήρα το 3GS με προεγκατεστημένη την 3.1
Φαντάζομαι πόσες φορές ανοίγουν τα iPhone πρίν μας τα πουλήσουν για να εγκαθηστούν τα νέα firmware. :unsure:

#133   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/10/2009 - 16:28

Παιδια να ρωτησω κατι λιγο ασχετο. Πες οτι εκανα το jailbreak με το καινουριο προγραμμα του GeoHot και καποια στιγμη (μετα απο 1-2 μηνες για παραδειγμα) μου κολλαει το iphone και πρεπει να κανω restore μεσα του itunes. Αν μου πει παλι αναγκαστικα να βαλω καινουρια version (που θα εχει βγει μεχρι τοτε) με την οποια μπορει να χασω παλι το jailbreak μου και να μην μπορω να γυρισω στην παλια version. Και ας πουμε οτι ο GeoHot δεν θα εχει jailbreak για την πιο προσφατη version για εκεινη την ωρα. Τοτε τι θα μπορεσω να κανω σε αυτη τη περιπτωση? Θα μπορεσω να βρω λυση για να κανω restore και να μην χασω το jailbreak?

Πρέπει να κρατήσεις τα signatures του shsh. Δεν ξέρω αν αυτή η υπηρεσία προσφέρεται ακόμα από το cydia αλλά τα νέα tools εικαζεταιβοτι θα ο κάνουν. Έτσι θα έχεις πάντα μια signed version να κανείς restore.

Στην τελική φτιαχνεις ένα custom firmware με το pwnage tool (βγαίνει και για windows) για να έχεις πάντα την πολυτέλεια του restore.

#134   Thodoricos

Thodoricos

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2009 - 16:35

Παιδια να ρωτησω κατι λιγο ασχετο. Πες οτι εκανα το jailbreak με το καινουριο προγραμμα του GeoHot και καποια στιγμη (μετα απο 1-2 μηνες για παραδειγμα) μου κολλαει το iphone και πρεπει να κανω restore μεσα του itunes. Αν μου πει παλι αναγκαστικα να βαλω καινουρια version (που θα εχει βγει μεχρι τοτε) με την οποια μπορει να χασω παλι το jailbreak μου και να μην μπορω να γυρισω στην παλια version. Και ας πουμε οτι ο GeoHot δεν θα εχει jailbreak για την πιο προσφατη version για εκεινη την ωρα. Τοτε τι θα μπορεσω να κανω σε αυτη τη περιπτωση? Θα μπορεσω να βρω λυση για να κανω restore και να μην χασω το jailbreak?


Αγαπητή Aster, το μόνο που έχεις να κάνεις, είναι να προνοήσεις να αποθηκεύσεις το .ipsw που τρέχει στο 3Gs σου + το blackra1n για να έχεις Restore από την τωρινή κατάσταση.

#135   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/10/2009 - 16:56

ktzaf, Thodoricos, ευχαριστω πάρα πολύ παιδια. :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες