Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κρυφά Εικονίδια - Hidden Icons


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   savvasat

savvasat

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2008 - 15:33

Καλησπέρα,

Είμαι καινούργιος, εδώ διάβασα πολύ και έχω κάποιοες απορίες.
Εχω iPhone 3G 16GB Jailbroken και το μαθαίνω σιγά σιγά, απλά έχω τα παρακάτω θέματα.

1) Ποιός ο λόγος εγκατάστασης κενών εικονιδίων?
2) Εγκατέστησα ένα κενό εικονίδιο και μου έβγαλε ένα μαύρο κενό το οποίο προφανώς ήταν bookmark
3) Έχω εγκαταστήσει κάποια προγράμματα όπως το Field test, και κάποια άλλα που ενώ μου τα βγάζει στο boss preffs για να τα κάνω off δεν εμφανίζονται στο springboard!
4) Εγκατέστησα το Ubuntu theme αλλά στην μπάρα με τα 5 εικονίδια δεν έχω σωστή απεικόνιση, μπορεί κάποιος να μοθ πεί ποιά πρέπει να έχω για να φαίνεται σωστά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/11/2008 - 16:53

1) Για να αφήνεις κενά μεταξύ εφαρμογών. Για να φαίνεται μέρος του wallpaper από πίσω. Τέτοιοι λόγοι

2) Πώς το εγκατέστησες?

3) Αν τα κάνεις off νομίζω εξαφανίζονται. Μήπως πρέπει να τα κάνεις on? Θες να τα βάλεις στο bossprefs μέσα?



#3   savvasat

savvasat

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2008 - 10:09

Quote

1) Για να αφήνεις κενά μεταξύ εφαρμογών. Για να φαίνεται μέρος του wallpaper από πίσω. Τέτοιοι λόγοι



2) Πώς το εγκατέστησες?



3) Αν τα κάνεις off νομίζω εξαφανίζονται. Μήπως πρέπει να τα κάνεις on? Θες να τα βάλεις στο bossprefs μέσα?


1)Λοιπόν παρατήρησα ότι με το blank εικονίδιο όποτε κάνεις respring σου αλλάζει όλη τη σειρά των εικονιδιών οπότε και το απεγκατέστησα (δεν φεύγει μόνιμα όταν πατήσεις το μικρο χ πάνω αριστερά)
2)το εγκατέστησα μέσω cydia κανονικά όπως όλα τα άλλα apps και δεν μου εμφανίζεται στο springboard
3)To ξέρω ότι αν τα κάνεις off εξαφανίζονται, εμένα απλά στο on δεν μου εμφανίζονται!!! any help??

#4   savvasat

savvasat

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2008 - 12:59

Τελικά παρατήρησα ότι και μετά την απεγκατάσταση τα εικονιδια πάλι ανακατεύονται σε καθε respring η reboot :-[ Ξέρει κανεις πιο app έχει τέτοιες συνέπειες? επειδη έκανα πολλά install δεν ξέρω πιο από όλα χτυπάει.

#5   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 06/11/2008 - 13:40

Στο Manage του Cydia έχεις κάποιο πακέτο που να λέγεται Blank.... ?

#6   savvasat

savvasat

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2008 - 14:53

ναι το είχα πάει αυτό το σβησα απο cydia και έφυγε και από οθόνη, το θέμα είναι με το mess up τον εικονιδιων σε κάθε reboot ξέρει κανείς γιατί?

#7   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/11/2008 - 14:55

κάποιος χρήστης είχε ένα παρόμοιο πρόβλημα αν θυμάμαι καλά και έφταιγε μια εφαρμογή (δεν θυμάμαι τώρα βέβαια). Θυμήσου τί εγκατέστησες αυτό το διάστημα

edit: Αααα, πολυτιμο search http://www.iphonehel...pic,250.0.html. Iσως σε βοηθησει

#8   savvasat

savvasat

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2008 - 15:07

solved το kate ηταν αλλά κατά το ήμισυ, το άλλο θέμα έιναι ότι κάποια apps όπως το field test εμφανίζονται σε προγράμματα όπως το bossprefs και το finder, είναι on τρεχουν από το finder αλλά δεν είναι στο springboard

#9   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 06/11/2008 - 16:01

Quote

κάποιος χρήστης είχε ένα παρόμοιο πρόβλημα αν θυμάμαι καλά και έφταιγε μια εφαρμογή (δεν θυμάμαι τώρα βέβαια). Θυμήσου τί εγκατέστησες αυτό το διάστημα



edit: Αααα, πολυτιμο search http://www.iphonehel...pic,250.0.html. Iσως σε βοηθησει


Έχεις πολύ καλή μνήμη! ;)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες