Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μπαρα κλειδωματος


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ioannis66

ioannis66

    iPH Enthousiast

  • 546 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 31/01/2012 - 15:16

\small slider\small slider\Bundles τον φακελο με τα εντονα γραμματα θα βαλεις στο τηλ


manosvitacar αν θες τη slider απο το typophone γιατι δεν την παιρνεις απο κει?

sorry για την καθυστερηση,ειμαι οκ σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα.Να ρωτησω και κατι αλλο μηπως και ξερεις,εχω βαλει ενα θεματακι OS7 WIN PHONE ξερεις με τα μπλε εικονιδια.Τα εικονιδια που μπαινουν πανω σε αυτα του iphone ειναι μικρα,πως μπορουμε να τα κανουμε full icons και παλι σε ευχαριστω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   panosss23

panosss23

    iPH Enthousiast

  • 498 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 31/01/2012 - 15:48

ρε παιδια να ρωτησω κατι εχω μια απορια...sorry για το off του θεματος..
εχω κανει πεντε jb(5.0.1) σε 5 iphone 4 και στα 5 οταν βαζω το winterboard και παω στην αρχικη οθονη του iphone και αρχισω με το χερι μου γρήγορες εναλλαγές βλέπεις ενα μικρο κρασαρισμα αναμεσα στης εναλαγες της οθονης.οταν απεγκαταστήσω το windterboard βλεπεις τι διαφορα...μπορει να το εχετε και να μην το εχετε προσεξει... για δειτε κ πες τε μου η τι μπορει να φταιει μου κανει εντυπωση που σε ολα το κανει...

#18   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2012 - 15:52

sorry για την καθυστερηση,ειμαι οκ σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα.Να ρωτησω και κατι αλλο μηπως και ξερεις,εχω βαλει ενα θεματακι OS7 WIN PHONE ξερεις με τα μπλε εικονιδια.Τα εικονιδια που μπαινουν πανω σε αυτα του iphone ειναι μικρα,πως μπορουμε να τα κανουμε full icons και παλι σε ευχαριστω

Δεν καταλαβα την ερωτηση σου να σου πω την αληθεια...θες να ξανακανεις ολα τα εικονιδια default η θες καποια εικονιδια να ειναι default και τα υπολοιπα αλλαγμενα απο το θεμα.

panosss23 βαλε το Barrel απο cydia και θα σταματησει

Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 31/01/2012 - 15:53


#19   panosss23

panosss23

    iPH Enthousiast

  • 498 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 31/01/2012 - 16:03

ναι ρε φιλε ωραιος... το ειχα ξαναποσταρει αλλα κανεις δεν μου το ειπε αυτο...
απορώ πως το ήξερες...?
ξερεις γιατι συμβαίνει αυτο κ το κολαει?

#20   ioannis66

ioannis66

    iPH Enthousiast

  • 546 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 31/01/2012 - 16:19

Δεν καταλαβα την ερωτηση σου να σου πω την αληθεια...θες να ξανακανεις ολα τα εικονιδια default η θες καποια εικονιδια να ειναι default και τα υπολοιπα αλλαγμενα απο το θεμα.

panosss23 βαλε το Barrel απο cydia και θα σταματησει

οπως ειναι τα εικονιδια στα windows phone 7 μεγαλα μπλε,ετσι και στο iphone οταν το βαζεις σαν θεμα θελω ολο το μπλε εικονιδιο να γεμιζει με την εικονα του cydia η της καμερας για παραδειγμα και οχι μεσα στο μπλε να μενει ενα μικρο εικονιδιο στο κεντρο.Στο yutube ειδα βιντεακια που γινεται σε iphone αλλα δεν ξερω πως

#21   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2012 - 16:31

δεν ασχολουμαι με dreamboard αλλα καταλαβα τωρα τι θελεις.Αυτο θελει λιγη δουλεια που ζητας δηλ πρεπει να φτιαξεις φακελους με ονοματα για τις εφαρμογες που θες ,οπως ειναι για παραδειγμα στον φακελο Bundles.Aν θες να βαλεις εικονιδιο για το mail πρεπει να φτιαξεις ενα φακελο με ονομα com.apple.mobilemail και εκει μεσα να βαλεις εικονιδιο διαστασεων 38χ38 η 40χ40,αυτο θα το δεις απο αυτα που εχει μεσα ο φακελος απο τα ηδη ετοιμα και να το ονομασεις με συγκεκριμενη ονομασια,παλι θα το δεις στα ηδη ετοιμα εικονιδια.Ευτυχως αυτα αν δεν απατωμαι εχουν κοινη ονομασια.
Καπως ετσι πρεπει να δουλευει το συστημα αλλα παραπερα ειλικρινα δεν ξερω.

Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 31/01/2012 - 16:32


#22   ioannis66

ioannis66

    iPH Enthousiast

  • 546 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 31/01/2012 - 16:42

δεν ασχολουμαι με dreamboard αλλα καταλαβα τωρα τι θελεις.Αυτο θελει λιγη δουλεια που ζητας δηλ πρεπει να φτιαξεις φακελους με ονοματα για τις εφαρμογες που θες ,οπως ειναι για παραδειγμα στον φακελο Bundles.Aν θες να βαλεις εικονιδιο για το mail πρεπει να φτιαξεις ενα φακελο με ονομα com.apple.mobilemail και εκει μεσα να βαλεις εικονιδιο διαστασεων 38χ38 η 40χ40,αυτο θα το δεις απο αυτα που εχει μεσα ο φακελος απο τα ηδη ετοιμα και να το ονομασεις με συγκεκριμενη ονομασια,παλι θα το δεις στα ηδη ετοιμα εικονιδια.Ευτυχως αυτα αν δεν απατωμαι εχουν κοινη ονομασια.
Καπως ετσι πρεπει να δουλευει το συστημα αλλα παραπερα ειλικρινα δεν ξερω.

μπραβο απο dreambord το βαζω,αλλα απο οτι μου λες πιασ'το αυγο και κουρευτο οποτε σε ευχαριστω και παλι για το χρονο σου

#23   ioannis66

ioannis66

    iPH Enthousiast

  • 546 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 31/01/2012 - 16:49

δεν ασχολουμαι με dreamboard αλλα καταλαβα τωρα τι θελεις.Αυτο θελει λιγη δουλεια που ζητας δηλ πρεπει να φτιαξεις φακελους με ονοματα για τις εφαρμογες που θες ,οπως ειναι για παραδειγμα στον φακελο Bundles.Aν θες να βαλεις εικονιδιο για το mail πρεπει να φτιαξεις ενα φακελο με ονομα com.apple.mobilemail και εκει μεσα να βαλεις εικονιδιο διαστασεων 38χ38 η 40χ40,αυτο θα το δεις απο αυτα που εχει μεσα ο φακελος απο τα ηδη ετοιμα και να το ονομασεις με συγκεκριμενη ονομασια,παλι θα το δεις στα ηδη ετοιμα εικονιδια.Ευτυχως αυτα αν δεν απατωμαι εχουν κοινη ονομασια.
Καπως ετσι πρεπει να δουλευει το συστημα αλλα παραπερα ειλικρινα δεν ξερω.

απανωτα σε ζαλιζω αλλα το χεις με τα θεματα.Εβαλα το A UINique HD Theme και στο ξεκλειδωμα μου εβγαλε το φοβερο που μου ειπες small slider και ενω το εχω τικαρισμενο στο winderbord,κανει μεν μικρη κινηση ξεκλειδωματος αλλα εχει πανω τη φραση swip to unlock.μπορω να στειλω τη φραση σπιτι της για να βλεπω το κουμπακι μου?

#24   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2012 - 16:51

μπραβο απο dreambord το βαζω,αλλα απο οτι μου λες πιασ'το αυγο και κουρευτο οποτε σε ευχαριστω και παλι για το χρονο σου

στο modmyi υπαρχει τοπικ για το συγκεκριμενο θεμα οποτε πιθανο εκει αν εχεις την υπομονη να βρεις ετοιμα εικονιδια.Δεν χανεις τιποτα να ριξεις μια ματια.

#25   ioannis66

ioannis66

    iPH Enthousiast

  • 546 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 31/01/2012 - 17:12

στο modmyi υπαρχει τοπικ για το συγκεκριμενο θεμα οποτε πιθανο εκει αν εχεις την υπομονη να βρεις ετοιμα εικονιδια.Δεν χανεις τιποτα να ριξεις μια ματια.

απανωτα σε ζαλιζω αλλα το χεις με τα θεματα.Εβαλα το A UINique HD Theme και στο ξεκλειδωμα μου εβγαλε το φοβερο που μου ειπες small slider και ενω το εχω τικαρισμενο στο winderbord,κανει μεν μικρη κινηση ξεκλειδωματος αλλα εχει πανω τη φραση swip to unlock.μπορω να στειλω τη φραση σπιτι της για να βλεπω το κουμπακι μου?

#26   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2012 - 17:57

Το ξαναδινω παλι.Εγκαταστητε το σαν θεμα και να ειναι ΠΑΝΤΑ τσεκαρισμενο αν δεν θελετε να εχετε τα κειμενακια στη slide bar oταν
-ξεκλειδωνουμε
-εχουμε εισερχομενη κληση
-νεο sms,mail
-νεο μηνυμα twitter
-νεο μηνυμα Facebook μεσω messenger
(κατευθειαν μηνυμα δεν ξερω γιατι οσο και να εψαξα δεν το βρηκα αλλα μπορει και να δουλευει)

http://cl.ly/1V1K3o3N1E1r0k2X3b2d




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες