Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Pop Corny: Νέο ελληνικό ανεξάρτητο video game


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
109 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 11/02/2012 - 22:58

Συγχαρητήρια για την προσεγμένη παραγωγή.
Σας ζηλεύω πραγματικά που μόλις κυκλοφορήσατε ένα νέο προϊόν και είσαστε στην απολαυστική (και απαιτητική) διαδικασία "spread the word".
Δεν θα αναφέρω τίποτα το αρνητικό και δεν θεωρώ πως εδώ είναι μέρος για κριτική αλλά περισσότερο για υποστήριξη.

Θα σας παραπέμψω σε ένα άρθρο που έγραψα για την σκοτεινή πλευρά του app store.
Φιλτράρετε τα δύσκολα κομμάτια για το ενδεχόμενο που τα πράγματα δεν πάνε όπως (δικαιολογημένα) ελπίζετε.
Φαίνεται πως έχετε κάνει σκληρή και "μερακλίδικη" δουλειά. Μπράβο σας.
Εύχομαι ολόψυχα να είσαστε η εξαίρεση στον κανόνα του "πάω μόνος" (θα κατάλαβετε τι εννοοώ αν διαβάσετε προσεκτικά).

App Store: Goldmine or slave market?

Καλή επιτυχία.


Τι απολαυστική... η χειρότερη!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   LegalRadiationTeam2

LegalRadiationTeam2

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2012 - 01:37

Ευχαριστούμε πολύ Σταμάτη για τα καλά σου λόγια!

Πραγματικά πολύ ωραίο άρθρο. Ξέρουμε εξ'αρχής ότι προσπαθούμε σε μια δύσκολη "αρένα". (Όπως έλεγε και ο Jobs κάθε λογικός θα τα παρατούσε.) Αλλά κυρίως προσπαθούμε αντλώντας δύναμη από το πάθος μας μάλλον, ελπίζοντας πως αυτό που μας εκφράζει θα μπορέσει να μας επιτρέψει να συνεχίσουμε να το κάνουμε. Όσο και αν τα δεδομένα σχεδόν προεξοφλούν το αντίθετο. Πρώτα διάβασα το "goldmine or slave market" και μετά το "Game Design Document in public" πολύ χάρηκα που δεν τα παρατήσατε επειδή το TapDisc δεν μπόρεσε να πάει πάρα πολύ καλά. :)


Είμαι πολύ γέρος και πολύ βλάκας για να τα παρατήσω φίλε.
Προς το παρόν το έχω ρίξει στην ποίηση LOL: Φταίω εγώ που έζησα λάθος?

Keep it up!

#93   HarKal

HarKal

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Twitter:@harkal
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:harkalos

Δημοσίευση 23/02/2012 - 03:02

Φίλοι του Pop Corny πριν λίγο έβγαλα την νέα έκδοση σε κυκλοφορία!!! Τα κύρια χαρακτηριστικά είναι:

* Νέο bonus "Coin Doubler" που διπλασιάζει τις δραχμές που μαζεύετε! Με κάθε δραχμή παίρνεις μια δώρο! :D
* Κουτιά popcorn για τον κ. Κόρνυ με την αμερικάνικη σημαία και την βρετανική (vanity items δεν δίνουν μπόνους).
* Το "Gold Bucket" που δίνει +20% αντοχή στα χτυπήματα από καλαμπόκι, και +20% τύχη
* Μπορείτε πλέον να ξανά ενεργοποιήσετε το tutorial μέσα από τις ρυθμίσεις
* Μεταγλωττισμένο με το iOS 5 SDK

Κατεβάστε το update εδώ

υ.γ. Ο κ. Κόρνυ σας ευχαριστεί όλους για τις τεράστιες ποσότητες ποπ κορν που τον ταΐζετε!

#94   AnSi

AnSi

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/02/2012 - 23:58

Αρχηγε να ρωτήσω κάτι:Στο box10 δεν έχω objectives.μου εμφανιζει κενο.Τελειώνει το παιχνίδι η έχω πρόβλημα;

#95   HarKal

HarKal

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Twitter:@harkal
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:harkalos

Δημοσίευση 29/02/2012 - 00:52

Αρχηγε να ρωτήσω κάτι:Στο box10 δεν έχω objectives.μου εμφανιζει κενο.Τελειώνει το παιχνίδι η έχω πρόβλημα;


Δεν έχει άλλα objectives! Οπότε αυτός είναι ο μέγιστος multiplier που μπορείς να έχεις... για την ώρα... μέχρι να βγει η νέα έκδοση ;)

Well done

#96   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 17/03/2012 - 02:12

Πολυ ωραια η νεα πίστα που προστέθηκε!!
Μετα το update όμως, έχασα το Coin Doubler, που είχα αναβαθμίσει, για να ισχύει απο το level 3 και μετα. Τώρα, ανοίγω το store και το συγκεκριμένο έχει πάθει reset!! Τι συνέβη;;

#97   HarKal

HarKal

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Twitter:@harkal
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:harkalos

Δημοσίευση 18/03/2012 - 19:10

Πολυ ωραια η νεα πίστα που προστέθηκε!!
Μετα το update όμως, έχασα το Coin Doubler, που είχα αναβαθμίσει, για να ισχύει απο το level 3 και μετα. Τώρα, ανοίγω το store και το συγκεκριμένο έχει πάθει reset!! Τι συνέβη;;


Να 'σαι καλά φίλε freedoom! Δεν έγινε reset απλά στην νέα έκδοση έγινε αλλαγή στο CD και προστέθηκε έχτρα level. Οπότε για δικαιοσύνη με τους νέους παίχτες το κανονικοποιήσαμε με βάση τα drachma coins που έχεις ξοδέψει στο συγκεκριμένο upgrade. Δεν έκανε reset με λίγα λόγια... απλά επαναπροσδιορίστηκε στο lvl που θα είχε κάποιος με τα αντίστοιχα drachma coins στην version 2.0.

#98   HarKal

HarKal

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Twitter:@harkal
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:harkalos

Δημοσίευση 18/03/2012 - 20:40

Όπως καταλάβατε βγήκε η νέα έκδοση του Pop Corny !!!

Ο κύριος Corny αφού δεν χορταίνεται με τίποτα αποφάσισε να επισκεφτεί την "πηγή"... πήγε στα χωράφια με καλαμπόκι! :D

Δεν σας λέω άλλα, καθώς έφτιαξα ένα video για την περίσταση:



Ελπίζω να το βρείτε όμορφο και ενδιαφέρον.

Επίσης μέσα από αυτό το post θα ήθελα να ευχαριστήσω θερμά όλους όσους αγκάλιασαν αυτήν την προσπάθεια και την υποστήριξαν τόσο πολύ. Χάρη σε εσάς έγινε εφικτό αυτό το update καθώς και όσα θα ακολουθήσουν!

#99   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 19/03/2012 - 00:42

Να 'σαι καλά φίλε freedoom! Δεν έγινε reset απλά στην νέα έκδοση έγινε αλλαγή στο CD και προστέθηκε έχτρα level. Οπότε για δικαιοσύνη με τους νέους παίχτες το κανονικοποιήσαμε με βάση τα drachma coins που έχεις ξοδέψει στο συγκεκριμένο upgrade. Δεν έκανε reset με λίγα λόγια... απλά επαναπροσδιορίστηκε στο lvl που θα είχε κάποιος με τα αντίστοιχα drachma coins στην version 2.0.


Φίλε μου, ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά ομολογώ πως δεν την κατάλαβα! Να δεχτώ και τη δικαιοσύνη που λες, αλλά επειδή στο συγκεριμένο update ξόδεψα 8000 drachma coins, χωρίς in-app purchase, καταλαβαίνεις, ότι εγώ νιώθω αδικημένος, γιατί θέλει αρκετά games για να τα μαζέψεις! :-)
Επίσης αν γίνει αυτό και σε μελλοντικό update, ε τότε, θα είναι άτοπο να το χρησιμοποιείς αυτό το upgrade.

#100   HarKal

HarKal

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Twitter:@harkal
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:harkalos

Δημοσίευση 19/03/2012 - 00:59

Φίλε μου, ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά ομολογώ πως δεν την κατάλαβα! Να δεχτώ και τη δικαιοσύνη που λες, αλλά επειδή στο συγκεριμένο update ξόδεψα 8000 drachma coins, χωρίς in-app purchase, καταλαβαίνεις, ότι εγώ νιώθω αδικημένος, γιατί θέλει αρκετά games για να τα μαζέψεις! :-)
Επίσης αν γίνει αυτό και σε μελλοντικό update, ε τότε, θα είναι άτοπο να το χρησιμοποιείς αυτό το upgrade.


χεχε! κανένα πρόβλημα εφόσον μπορώ να ξαναπροσπαθήσω! Έχουμε και λέμε: Είναι "δίκαιο" από την άποψη πως αν έπαιζες πάντα στην 2.0 και ξόδευες 8000 θα είχες το CD lvl που σου έβγαλε μετά το update. Με άλλα λόγια στην 1.2 με 8000 (τυχαία το λέω τώρα) έφτανες το max lvl το CD, ενώ κάποιος που ξεκινάει με 2.0 (ή που δεν το είχε αναβαθμίσει το συγκεκριμένο όσο είχε 1.2) με 8000 δεν θα είχε το μέγιστο! Οπότε ένας παλιός (όπως εσύ) θα είχε πλεονέκτημα απέναντι στους νέους. Μπέρδεμα ε; Και εμείς όταν έπρεπε να το φτιάξουμε προβληματιστήκαμε πολύ μέχρι να καταλήξουμε σε αυτή τη λύση.

#101   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 19/03/2012 - 01:36

χεχε! κανένα πρόβλημα εφόσον μπορώ να ξαναπροσπαθήσω! Έχουμε και λέμε: Είναι "δίκαιο" από την άποψη πως αν έπαιζες πάντα στην 2.0 και ξόδευες 8000 θα είχες το CD lvl που σου έβγαλε μετά το update. Με άλλα λόγια στην 1.2 με 8000 (τυχαία το λέω τώρα) έφτανες το max lvl το CD, ενώ κάποιος που ξεκινάει με 2.0 (ή που δεν το είχε αναβαθμίσει το συγκεκριμένο όσο είχε 1.2) με 8000 δεν θα είχε το μέγιστο! Οπότε ένας παλιός (όπως εσύ) θα είχε πλεονέκτημα απέναντι στους νέους. Μπέρδεμα ε; Και εμείς όταν έπρεπε να το φτιάξουμε προβληματιστήκαμε πολύ μέχρι να καταλήξουμε σε αυτή τη λύση.


Μα στο Coin Doubler δε βλέπω αλλαγή. Το 1ο του level είναι η ενεργοποίηση μετά την 4η πίστα. Έτσι ήταν και πριν και πάλι 3000 έπρεπε να ξοδέψεις. Δεν ξέρω αν κάνατε αλλαγή στα επόμενα levels του και απαιτείται διαφορετικός αριθμός coins για το κάθε level του upgrade. Μόνο έτσι ισχύει η άποψή σας για τους νέους χρήστες της νέας έκδοσης, η οποία άποψη όμως, εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι ισοπεδωτική γιατί μηδενίζετε τους ήδη παίχτες!
Παραδέχομαι ότι έφαγα την ξενέρα μου, θα συνεχίσω βέβαια να παίζω γιατί το παιχνίδι είναι πολύ ωραίο και μπράβο σας για άλλη μια φορά, αλλά αλίμονο αν σε κάθε update γίνεται κάτι τέτοιο!

#102   HarKal

HarKal

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Twitter:@harkal
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:harkalos

Δημοσίευση 22/03/2012 - 16:59

Καλησπέρα φίλοι.. για όσους δεν το πήραν ακόμα "πρέφα" σήμερα το Pop Corny διατίθεται δωρεάν χάρη στην συνεργασία με την ιστοσελίδα http://freegameoftheday.com/ του OpenFeint. Στην ιστοσελίδα αυτή θα βρείτε και άλλα παιχνίδια πέρα από το Pop Corny όπου είναι και το featured game!

Πείτε το σε φίλους, γνωστούς, όσους δεν έχουν κάρτες, κλπ και θέλαν να παίξουν το παιχνίδι! Τώρα είναι η ευκαιρία τους! :D

#103   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 22/03/2012 - 17:01

Καλησπέρα φίλοι.. για όσους δεν το πήραν ακόμα "πρέφα" σήμερα το Pop Corny διατίθεται δωρεάν χάρη στην συνεργασία με την ιστοσελίδα http://freegameoftheday.com/ του OpenFeint. Στην ιστοσελίδα αυτή θα βρείτε και άλλα παιχνίδια πέρα από το Pop Corny όπου είναι και το featured game!

Πείτε το σε φίλους, γνωστούς, όσους δεν έχουν κάρτες, κλπ και θέλαν να παίξουν το παιχνίδι! Τώρα είναι η ευκαιρία τους! :D


Aσε Χαρούλη, είχα καιρό να φάω κόλλημα με παιχνίδι και το έχω λιώσει χαχα :)

Συνέχισε την καλή δουλειά!
Whatsapp doc?

#104   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 31/03/2012 - 02:27

Έχω φάει απίστευτο κόλλημα! To angry birds δεν λέει μία μπροστά σε αυτό!! Μπράβο στο ελληνικό team! Πραγματικά σας ζηλεύω!

Πείτε κανένα τιπ πως να φτάσω 4000 points in lvl 1...

#105   HarKal

HarKal

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Twitter:@harkal
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:harkalos

Δημοσίευση 08/05/2012 - 11:58

Φίλοι καλησπέρα! Από εχτές το βράδυ είναι διαθέσιμο το update 2.3 του Pop Corny και περιλαμβάνει ένα feature που περιμένανε πολλοί! (και εγώ μαζί... χοχο) Με το update αυτό λοιπόν γίνεται υποστήριξη του iCloud και έτσι μπορείτε να έχετε συγχρονισμένο το παιχνίδι μεταξύ των συσκευών σας. Ο συγχρονισμός γίνεται εντελώς αυτόματα και δεν χρειάζεται καμία παρέμβαση του χρήστη. Αρκεί να είναι ενεργοποιημένο το iCloud στις συσκευές...

Σας παραθέτω και μερικά από τα εκατοντάδες 5 star reviews που παίρνουμε Αμερική... φαίνεται πως αρχίζουν να λατρεύουν τον κύριο Corny και εκεί σιγά σιγά:

"BEST GAME EVER I CAN'T BELIEVE IT"
"Love it! So fun can't stop playing it"
"SUPER AWESOME!!!"
"Gr8 game They gotta make more addictive games like this.."
"Awesome game can't put it down! Can't wait to see some updates!!! http://www.appleworldhellas.com/public/style_emoticons/default/smile.png
"Best game ever!!! I can't stop playing it! It's so easy and fun : D"
"Addicting Cant seem to put it down"

http://www.appleworldhellas.com/public/style_emoticons/default/biggrin.png

Τελευταία επεξεργασία από: HarKal, 08/05/2012 - 11:58


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες