Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κυκλοφόρησε OS X 10.7.3 Update με ελληνική υποστήριξη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
70 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   nikoskont17

nikoskont17

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Twitter:@nickoskon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:nikolas.17

Δημοσίευση 04/02/2012 - 14:25

καλημερα!
μ εχει ερθει η ενημερvση αλλα θελω να μου πειτα να την βαλω ή θα μου δημιουργησει πορβλημα;; (κατι τετοιο ακουσα)
αν ειναι να το βαλω κ μετα να πρεπει να κανω restore να το αφησω ακομα γιατι δν εχω time machine!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 04/02/2012 - 14:40

Εγώ εκτός από ένα crash του office που δεν άνοιγε με τίποτα και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό (reboot και έστρωσε) δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα... τα Ελληνικά δυστυχώς είναι ψιλοαστεία.. διαφορά σε ταχύτητα και διαχείριση μνήμης δεν είδα.... κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει να ασχοληθείς με το 10.7.3, όχι όμως ότι θα σου δημιουργήσει προβλήματα που θα σε αναγκάσουν να κάνεις restore όπως λες... απλά είναι μια αδιάφορη αναβάθμιση....

βέβαια υπάρχει και αυτό το topic, που μιλάει για διάφορα προβλήματα, τα οποία δε συνάντησα...το παραθέτω και αυτό και κρίνε εσύ αν αξίζει να αναβαθμίσεις ή όχι....

http://www.iphonehel...582#entry866582

Τελευταία επεξεργασία από: nikosmdtps, 04/02/2012 - 14:41


#63   nikoskont17

nikoskont17

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Twitter:@nickoskon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:nikolas.17

Δημοσίευση 04/02/2012 - 15:13

αυτο διαβασα κ προβληματιστικα!
τελως παντων ευχαριστω φιλε.. θα περιμενω λιγο να ειμαι σιγουρος ή θα κανω back up :)

#64   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 04/02/2012 - 15:22

Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις, εκτός και αν θέλεις τα Ελληνικά...Αν τα θέλεις, όμως, μόλις τα δεις θα ξενερώσεις...οπότε.....

#65   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/02/2012 - 15:25

Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις, εκτός και αν θέλεις τα Ελληνικά...Αν τα θέλεις, όμως, μόλις τα δεις θα ξενερώσεις...οπότε.....


Παιδιά όταν βγαίνει ένα update είναι για να λυθούν κάποια προβλήματα και να βελτιώσει την σταθερότητα του συστήματος. Δεν βρίσκω τον λόγο να μην προχωρήσει κάποιος σε update...

Άσχετα που τώρα δημιουργήθηκαν 2-3 θεματάκια.
Once You Go Mac You Never Go Back

#66   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/02/2012 - 15:25

ολα τα updates τα κανεις παντα σε OS X και παντα με το combo οπως ειπαν τα παιδια πιο πισω. στο 10.7.3 δεν ειναι μονο η γλωσσα οπως λετε.
http://support.apple.com/kb/HT5048

Τελευταία επεξεργασία από: Georgios1987, 04/02/2012 - 15:26


#67   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 04/02/2012 - 15:29

Απλά μετά από χρήση δυο ημερών, εγώ προσωπικά βλέπω ότι τα προβλήματα διαχείρισης μνήμης, οι υψηλές θερμοκρασίες, τα deathballs που ποτέ δεν είχα δει στο snow leopard, δεν λύθηκαν... συμφωνώ με το ότι πάντα μια αναβάθμιση γίνεται για να λυθούν προβλήματα, απλά στη συγκεκριμένη περίπτωση δε λύθηκε τίποτα και δυστυχώς δημιουργήθηκαν και άλλα προβλήματα που για κάποιους μπορεί να είναι αρκετά σοβαρά... Επίσης ο φίλος λέει ότι δεν έχει back up.. Καλύτερα λοιπόν αν χρησιμοποιεί το μηχάνημα για δουλεία να μην αναβαθμίσει αν δεν πάρει backup πρώτα...

Και φυσικά συμφωνώ και γω με το combo update.... αλλά φίλε μου άλλο τι υπόσχεται μια αναβάθμιση σε οποιοδήποτε λειτουργικό σύστημα και άλλο τι λαμβάνει ο χρήστης...

Τελευταία επεξεργασία από: nikosmdtps, 04/02/2012 - 15:31


#68   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/02/2012 - 15:32

Απλά μετά από χρήση δυο ημερών, εγώ προσωπικά βλέπω ότι τα προβλήματα διαχείρισης μνήμης, οι υψηλές θερμοκρασίες, τα deathballs που ποτέ δεν είχα δει στο snow leopard, δεν λύθηκαν... συμφωνώ με το ότι πάντα μια αναβάθμιση γίνεται για να λυθούν προβλήματα, απλά στη συγκεκριμένη περίπτωση δε λύθηκε τίποτα και δυστυχώς δημιουργήθηκαν και άλλα προβλήματα που για κάποιους μπορεί να είναι αρκετά σοβαρά... Επίσης ο φίλος λέει ότι δεν έχει back up.. Καλύτερα λοιπόν αν χρησιμοποιεί το μηχάνημα για δουλεία να μην αναβαθμίσει αν δεν πάρει backup πρώτα...

Και φυσικά συμφωνώ και γω με το combo update.... αλλά φίλε μου άλλο τι υπόσχεται μια αναβάθμιση σε οποιοδήποτε λειτουργικό σύστημα και άλλο τι λαμβάνει ο χρήστης...


Καλά και το Snow leopard δεν ήταν πάντα τόσο σταθερό. Από 10.6.5 και μετά ήταν το τέλειο λειτουργικό. Δώστε λίγο χρόνο στο Lion. Έχει τόσο features που άλλοι τα κοιτάζουν με τα κιάλια...
Once You Go Mac You Never Go Back

#69   lyberis

lyberis

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Twitter:@lyberis1979
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:iBrobdignagian

Δημοσίευση 04/02/2012 - 15:33

Και το κορυφαίο !!!!!!! Ποτέ μα ποτέ δεν είχα τέτοιο memory leak :excl:

Συνημμένα αρχεία



#70   lyberis

lyberis

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Twitter:@lyberis1979
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:iBrobdignagian

Δημοσίευση 04/02/2012 - 16:05

Με ρεσέτ στην PRam!!!

Συνημμένα αρχεία



#71   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 04/02/2012 - 17:05

Καλά και το Snow leopard δεν ήταν πάντα τόσο σταθερό. Από 10.6.5 και μετά ήταν το τέλειο λειτουργικό. Δώστε λίγο χρόνο στο Lion. Έχει τόσο features που άλλοι τα κοιτάζουν με τα κιάλια...


Μαζί σου φίλε...Άλλωστε και γω έχω επιλέξει να χρησιμοποιώ το Lion και όχι το Snow.... ;)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες