Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Και ιδου η ερωτηση:mac book air ή pro;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2012 - 03:35

Μεγαλο το διλλημα.Ενας θειος μου θα μου φερει δωρο απο αμερικη ενα macbook.Tο Θεμα ειναι μου ειπε να του πω ποιο απο τα 2 θελω.Ειμαι ενδοιαμεσα λοιπον σε αυτα τα 2.(εννοειται οτι μιλαμε για τις φθηνες εκδοσεις και των 2).Εσεις τι θα περνατε;Θα ηθελα βεβαια να ειναι και αρκετα ευκολο οσο αφορα την μετακινηση του αλλα σχετικα και τα 2 το ιδιο πρακτικα ειναι για τις μετακινησεις που κανω.Ακουω τις γνωμες σας.Ευχαριστω εκ των προτερων!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   timos26

timos26

    iPH Enthousiast

  • 462 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2012 - 03:43

Εναν τετοιο θειο περιμενω και εγω καμια 15αρια χρονια τωρα!!!! :lol: :lol:

#3   georgoud

georgoud

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:georgoud

Δημοσίευση 05/02/2012 - 03:51

Να σκεφτείς για τι δουλεια το χρειάζεσε φίλε μου...αν είναι για τα βασικά αντε και κανένα photoshop MacBook air αλλα με ssd αν είναι για κάτι άλλο και θα τον χρησιμοποιείς κάποιες φορές και σαν desktop τότε macbook pro.

Oπως έχω ξαναπεί ο Air καλός αλλα είναι περισσότερο για επαγγελματίες που θέλουν γρηγόρη πρόσβαση στα βασικα έχω και τα 2 και τον Αιr τον χρησιμοποιώ αποκλειστικά στην δουλεια και στα ταξίδια, συνέδρια κλπ

Τελευταία επεξεργασία από: georgoud, 05/02/2012 - 03:52


#4   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2012 - 03:51

Εναν τετοιο θειο περιμενω και εγω καμια 15αρια χρονια τωρα!!!! :lol: :lol:

ΠΙστεψε με ετυχε.Μου ανοιξανε το μαγαζι πριν λιγο καιρο και μου πηρανε ολους του υπολογιστες(εχει η μανα μου σχολη οδηγων βλεπεις)ε και ειχα ενα hp pavilion rossignol edition το οποιο ειχα δεθει μαζι του,οποτε μπορεις να καταλαβεις οτι εκτος του ειμουνα χαλια που μας κλεψανε επισης χαλαστηκα ασχημα γιατι μου κλεψανε και το λαπτοπ.Το εμαθε ο θειος και ειπε να με παρηγορησει. :)

#5   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2012 - 03:53

Να σκεφτείς για τι δουλεια το χρειάζεσε φίλε μου...αν είναι για τα βασικά αντε και κανένα photoshop MacBook air αλλα με ssd αν είναι για κάτι άλλο και θα τον χρησιμοποιείς κάποιες φορές και σαν desktop τότε macobook pro.

Oπως έχω ξαναπεί ο Air καλός αλλα είναι περισσότερο για επαγγελματίες που θέλουν γρηγόρη πρόσβαση στα βασικα έχω και τα 2 και τον Αιr τον χρησιμοποιώ αποκλειστικά στην δουλεια και στα ταξίδια, συνέδρια κλπ

οχι βασικο υπολογιστη εχω και πολυ καλο μαλιστα.Για μετακινησεις ποιο πολυ θα τον χρησιμοποιω μιας και στην δουλεια μου πηγαινοφερνω το λαπτοπ οποτε μαλλον προς air θα επεκταθω.

#6   georgoud

georgoud

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:georgoud

Δημοσίευση 05/02/2012 - 03:55

οχι βασικο υπολογιστη εχω και πολυ καλο μαλιστα.Για μετακινησεις ποιο πολυ θα τον χρησιμοποιω μιας και στην δουλεια μου πηγαινοφερνω το λαπτοπ οποτε μαλλον προς air θα επεκταθω.


Σε αυτη την περίπτωση ναι ο Αir θα σε βολέψει αφάνταστα και πρόταση μου είναι ο 13αρης με ssd ;)

#7   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2012 - 03:57

Σε αυτη την περίπτωση ναι ο Αir θα σε βολέψει αφάνταστα και πρόταση μου είναι ο 13αρης με ssd ;)

13αρης λες ε;;;Ελεγα για 11αρη με ssd128gb λες να μην βολεψει; :/

#8   georgoud

georgoud

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:georgoud

Δημοσίευση 05/02/2012 - 04:04

13αρης λες ε;;;Ελεγα για 11αρη με ssd128gb λες να μην βολεψει; :/


Εμένα και λόγω ότι τον ήθελα για να γράφω κλπ κλπ αλλα και σε κανένα ξενοδοχειο πανεπιστημιο να κάνω διορθώσεις η 11 μου ήταν άβολη και μου θύμιζε το iPad μου που το έχω για άλλους λόγους...βέβαια κλείνω και τα 32 εγω :rolleyes: και μετα απο καμία 15αρια χρόνια μπροστά απο υπολογιστές θέλω μεγάλη οθόνη :lol: Πω πω γεράματα :lol:

#9   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2012 - 04:08

Εμένα και λόγω ότι τον ήθελα για να γράφω κλπ κλπ αλλα και σε κανένα ξενοδοχειο πανεπιστημιο να κάνω διορθώσεις η 11 μου ήταν άβολη και μου θύμιζε το iPad μου που το έχω για άλλους λόγους...βέβαια κλείνω και τα 32 εγω :rolleyes: και μετα απο καμία 15αρια χρόνια μπροστά απο υπολογιστές θέλω μεγάλη οθόνη :lol: Πω πω γεράματα :lol:

Χαχαχαχαχαχα καταλαβα..Απλα ενταξει δωρο ειπε να μου κανει ο ανθρωπος δεν θελω να τον γδυσω τελειως τεσπα ειδωμεν.Ευχαριστω για τις απαντησεις σου!Απλα φοβαμαι μην τον ερωτευτω οπως το iphone και μετα κλαιμε για να παρουμε imac 27":P




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες