Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

blackra1n: 1 Jailbreak for ALL iPhone and iPod Touch devices


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
473 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   popcornito24

popcornito24

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2009 - 13:11

δηλαδη τι βγαινει σε 2 μερες και τι σε 7;



αν καταλαβα καλα εννοεί οτι σε 2 μερες βγαίνει το εργαλείο του geohot κ σε 7 της devteam....σωστα???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2009 - 13:17

Σιγα μην μας αφηνε ετσι ο GeoHot... Εγω πραγματικα ελπιζω να πρεπει να αγορασουμε το νεο tool(ή οπως το λενε) γιατι πραγματικα του αξιζει..

#33   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 06/10/2009 - 13:25

Καλησπέρα

με την σειρά μου και εγώ να θέσω ένα ερώτημα, ένας φίλος μου λοιπόν έκανε update το iPhone σε CUSTOM Firmware (το τονίζω) αλλα δεν ήταν activated (ήταν το custom το οποιο χρησιμοποιείς εάν το έχεις από Ελλάδα και το κανεις activate από το iTunes) δεν ήταν λοιπόν activated το firmware και τώρα του είναι κλειδωμένο δηλαδή στο slide for emergency μπορεί να γίνει τίποτα με αυτό το νέο tool ??

Έχει το iPhone 3G παρεπιμπτόντως

#34   viperlesgr

viperlesgr

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:viperlesgr

Δημοσίευση 06/10/2009 - 13:48

Και γω αν και αναγκαστηκα λόγω της όλης κατάστασης να πουλησω το 3GS που είχα αγοράσει απο AT&T και να αγοράσω factory unlocked .Αν βγεί το εργαλείο του geohot και έιναι αυτο που λέει ενα donation θα το κάνω (αν έχει βέβαια λίνκ για donation ) . Το παιδί τα σπάει ...

#35   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 06/10/2009 - 13:54

Aν οντως βγει τετοιο προγραμμα που να ξεκλειδωνει ολα τα λειτουργικα toυ iphone τοτε εννοειται πως και θα το υμνησουμε και θα εννοειται πως θα κανουμε donation!Απλα κραταω μια επιφυλαξη στο οτι θα μπορει να ξεκλειδωνει και τα update τα οποια προκειται να βγουν στο μελλον!Παντως ενα μεγαλο μπραβο!!! :D

#36   gtpaonik

gtpaonik

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2009 - 13:55

Εγω εχω κανει donate εδω και ενα 4 μηνο...για μενα ειναι ο μοναδικος που αξιζει.....οι αλλοι κοροιδευουν.... ;-)

#37   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 06/10/2009 - 15:26

μια ευκολη ερωτηση.. το 'εργαλειο' το geohot θα ειναι για windows? η μονο για mac? please asap απαντηστε :P

#38   GodLess

GodLess

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2009 - 15:35

Εγω εχω κανει donate εδω και ενα 4 μηνο...για μενα ειναι ο μοναδικος που αξιζει.....οι αλλοι κοροιδευουν.... ;-)
dreamangel25 Icon


Δεν νομιζω πως κοροιδευει κανεις, h dev-team απο τη στιγμη που βγήκε το iphone εχει σπασει ολες τις εκδοσεις, αλλοτε πιο γρηγορα
και αλλοτε με μεγαλυτερη καθυστέρηση. ετσι κι αλλιως δν ειναι υπαλληλοί μας, ενα χομπιειναι για αυτούς, δν μας χρωστάνε κιολας.
Ο geohot σπάζει εκδόσεις όποτε θυμαται και εκτος αυτου μην ξεχναμε πως είναι παιδι με πολύ ελευθερο χρονο ενω h dev - team αποτελειται
απο οικογενειαρχες με δουλειες παιδια κ ελαχιστο ελευθερο χρονο ;)

#39   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2009 - 18:32

Δεν νομιζω πως κοροιδευει κανεις, h dev-team απο τη στιγμη που βγήκε το iphone εχει σπασει ολες τις εκδοσεις, αλλοτε πιο γρηγορα
και αλλοτε με μεγαλυτερη καθυστέρηση. ετσι κι αλλιως δν ειναι υπαλληλοί μας, ενα χομπιειναι για αυτούς, δν μας χρωστάνε κιολας.
Ο geohot σπάζει εκδόσεις όποτε θυμαται και εκτος αυτου μην ξεχναμε πως είναι παιδι με πολύ ελευθερο χρονο ενω h dev - team αποτελειται
απο οικογενειαρχες με δουλειες παιδια κ ελαχιστο ελευθερο χρονο ;)


Ναι και ο GeoHot δεν σπουδαζει κτλ, ενας χασομερης ειναι.. Μη λεμε οτι θελουμε. Ε καλα, οχι και χομπι ακριβως, για την dev team τουλαχιστον.. Εγω παντως, GeoHot και παλι GeoHot.. Και να βγαλει κατι η DevTeam για 3GS 3.1 με Windows δεν θα κανω JB το κινητο μου..

#40   lefteric

lefteric

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2009 - 19:29

Λοιπόν πριν δυο μέρες ήθελα να γράψω πως θα περάσει ένας geohot και θα μας σώσει αλλα δεν βρήκα το χρόνο για να κανω post!!Δυο μέρες μετά κοιτώντας το forum παρατιρω αυτό και μένω άφωνος!!παρακολουθώ το jailbreak εδώ και 2 χρονια όταν ακόμα ο geohot έβγαζε το ziphone για την έκδοσις 1.1.4!όμως ποτε δεν μας άφησε έτσι!Θεωρώ ότιη το νέο tool θα είναι μια από τις σημαντικότερες δουλειές του geohot όμως δεν πρέπει να επιβραβευσουμε μονο τον geohot αλλα και την chronic δεν team η οποια έκανε και κάνει καλή δουλειά!!επίσης να μην σχολιάζουμε την δεν team για τις καθυστέρησης και να μην την συγκρίνουμε με τον geohot γιατί ο geohot ήταν ο πρώτος που έκανε unlock στο iphone 2g λίγες μέρες αφότου βγήκε στην αγορά και αυτό δείχνει την εμπειρία του και το ποσο μπροστά είναι από τους άλλους!Επίσης το νέο tool πιστεύω πως θα είναι για windows αφού τα προηγούμενα tool του geohot είχα όλα βγει πρώτα για windows!Περιμένουμε 2 μέρες και βλέπουμε!!(υπομονή)

#41   taitienitsa

taitienitsa

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/10/2009 - 19:35

Λοιπόν πριν δυο μέρες ήθελα να γράψω πως θα περάσει ένας geohot και θα μας σώσει αλλα δεν βρήκα το χρόνο για να κανω post!!Δυο μέρες μετά κοιτώντας το forum παρατιρω αυτό και μένω άφωνος!!παρακολουθώ το jailbreak εδώ και 2 χρονια όταν ακόμα ο geohot έβγαζε το ziphone για την έκδοσις 1.1.4!όμως ποτε δεν μας άφησε έτσι!Θεωρώ ότιη το νέο tool θα είναι μια από τις σημαντικότερες δουλειές του geohot όμως δεν πρέπει να επιβραβευσουμε μονο τον geohot αλλα και την chronic δεν team η οποια έκανε και κάνει καλή δουλειά!!επίσης να μην σχολιάζουμε την δεν team για τις καθυστέρησης και να μην την συγκρίνουμε με τον geohot γιατί ο geohot ήταν ο πρώτος που έκανε unlock στο iphone 2g λίγες μέρες αφότου βγήκε στην αγορά και αυτό δείχνει την εμπειρία του και το ποσο μπροστά είναι από τους άλλους!Επίσης το νέο tool πιστεύω πως θα είναι για windows αφού τα προηγούμενα tool του geohot είχα όλα βγει πρώτα για windows!Περιμένουμε 2 μέρες και βλέπουμε!!(υπομονή)


+1 !! Συμφωνώ απόλυτα.

Και πιστεύω και εγώ,ότι καιρός του ήταν του Geohot...Αδιανόητο να μην είχε ασχοληθεί τόσο καιρό και μάλιστα βλέποντας ότι οι " άλλοι " δυσκολεύονται!

#42   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2009 - 20:17

θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις (κλασσικα :P)...ηθελα να παρω ενα 3gs 32gb απο αμερικη εναντι 699 δολαριων (πανω κατω 470 euro...εμαθα πως και να το επαιρνα θα ηταν κλειδωμενο δηλαδη πεταμενα τοσα λεφτα..μπηκα σημερα στο forum και ειδα ολα αυτα και μου ξαναγεννηθηκε η επιθυμια...(και τωρα η ερωτηση...)μπορειτε να μου πειτε αν θα μπορω να το ξεκλειδωσω εφοσον θα ειναι κλειδωμενο στην at&t?? ευχαριστω :)

#43   lefteric

lefteric

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2009 - 20:21

θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις (κλασσικα :P)...ηθελα να παρω ενα 3gs 32gb απο αμερικη εναντι 699 δολαριων (πανω κατω 470 euro...εμαθα πως και να το επαιρνα θα ηταν κλειδωμενο δηλαδη πεταμενα τοσα λεφτα..μπηκα σημερα στο forum και ειδα ολα αυτα και μου ξαναγεννηθηκε η επιθυμια...(και τωρα η ερωτηση...)μπορειτε να μου πειτε αν θα μπορω να το ξεκλειδωσω εφοσον θα ειναι κλειδωμενο στην at&t?? ευχαριστω :)

Δεν ξερουμε ακομα τι θα κανει το νεο tool του geohot!Περιμενε 2 μερες και τοτε θα μπορεις να παρεις μια σιγουρη απαντηση!Αν αποφασισεις να παρεις εφοσον μπορεισ να το ξεκλειδωσεις να το κανεις γρεγορα γιατι η apple θα βγαλει καινουριο firmware!

#44   spyridon4s

spyridon4s

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2009 - 20:23

αντε να βγει!!!

#45   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2009 - 20:31

δηλαδη για ποσες μερες θα ειναι δυνατο να το αγορασω?σκοπευα χριστουγεννα....μαλλον οχι ε?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες