Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

blackra1n: 1 Jailbreak for ALL iPhone and iPod Touch devices


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
473 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   nikolas1977

nikolas1977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Twitter:@Papageorgiou_N
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 07/10/2009 - 14:08

Λογικα μετα το Jailbrake για 3.1 δεν θα ειναι πιο ευκολο το unlock του iphone? sorry εαν γινομαι κουραστικος αλλα τα εχω ψιλο παιξει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   alexsoul

alexsoul

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2009 - 14:44

καλησπερα και απο μενα και παλι.
οσο κάνουμε υπομονή να βγει το θαυμα ας λυσουμε καποιες αποριες οχι μονο δικες μου.
1) οσοι ειναι 3.1 κλειδωμένοι σιγουρα θα περιμενουν σαν παιδακια που ο Αι Βασιλης τους φερνει το δωρακι τους την πρωτοχρονια... και φυσικα για αυτους εχει πολυ μεγαλη σημασια το σπασιμο της 3.1. υπομονη συνiphonιώτες/ητες σε πολυ λιγο θα το χαρείτε τρελλα το 3gs σας.
Οσοι ειμαστε ηδη σπασμενοι σε 3.0 η 3.0.1 οπως ασ πουμε το δικο μου τι παραπανω περιμενουμε απο το επομενο version ? νεα καλουδια έχει όπως έχω δει αλλά γιατι να πάμε στην 3.1 ?
2)το θέμα μπαταριά εστρωσε στην 3.1 ειδατε καμια βελτίωση όσοι το έχετε κάνει ήδη?
3)οταν με το καλο θα βγει απλά θα το βαλουμε σαν ενα προγραμμα και θα τα κανει όλα μόνο του?
ή θα πρεπει να μπουμε σε διαδικασια ρεστορε 3.1 και μετα j/b?
4) πως θα κανουμε backup σωσιματα απο παιχνιδια εφαρμογές κλπ?
5) οι εφαρμογες θα θελουν περασμα απο την αρχη ? η απλα μετα θα το βαλουμε στο itunes και θα γινει ακριβως όπως ήταν ?
6)και αν δε μου αρέσει η 3.1 ? και θέλω να πάω πίσω στην 3.0 ή 3.0.1 τι κάνω ?
παίζει να κρατήσω backup με κάποιο τρόπο το τηλέφωνο μου όπως ακριβώς είναι τώρα και όταν θελήσω απλά να κάνω restore ?
7) (τι νομιζατε ετσι θα γλιτώνατε με 6 ερωτήσεις ?εεε ? εεεε ? ? ?
-Να φυγετε κύριε να πάτε αλλού και εμείς στην ηλικία σας πειράζαμε τα κουρίτσα αλλά με αναλογικό τηλέφωνο)
8 ) Μπορούμε να περιγράψουμε επήσης σε αυτό το πόστ αν και πώς θα είναι πιο εύκολο το unlock μιας και το ποσοστο που ρωτάνε είναι μεγάλο από όσο βλέπο από τα ποστ...

αααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ τα ρώτησα
αν σας έρθει κάτι άλλο στο μυαλό ρωτήστε το και άν έιναι έυκολο θα ήταν ωράιο να γίνει ενα μικρο FAQ
με όλες αυτές τις ερωτήσεις απαντήσεις ωστε να μπορεί ακόμα και ένας νέος χρήστης να έχει τις απαντήσεις που ψάχνει κάπου άμεσα ...(δε σας κρύβω ότι πρίν πάρω το iphone 3GS 32 δίαβασα αρκετά και αφού το πήρα ξόδεψα αρκετό χρονο στο forum να διαβασω για το πώς και τι...που να δείτε δε χτυποκάρδι την ώρα που το έκανα j / B)

αυτα... παρτε ντεπονακι και ευχαριστώ!!!!

#93   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/10/2009 - 14:54

εγώ πήρα είδη ντεπόν,το κεφάλι μου πόνεσε με τόσα θέματα και τόσες απορίες...

#94   alexsoul

alexsoul

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2009 - 15:00

:blush: διαγωνισμο ντεπον κανεις ?

#95   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/10/2009 - 15:02

πο πο πλέον το νόιμα της ζωης μας είναι πότε θα γίνει το jaibreak χαχαχ έλεος καταντήσαμε

#96   winer

winer

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 07/10/2009 - 18:14

πο πο πλέον το νόιμα της ζωης μας είναι πότε θα γίνει το jaibreak χαχαχ έλεος καταντήσαμε

+1

Εγω παιδια αρχιζω και σπαζομαι πολυ με τα κουλα της apple. Αν συνεχισει θα χασει υποψηφιους αγοραστες και παλιους!!!

#97   yianko

yianko

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2009 - 18:23

+1

Εγω παιδια αρχιζω και σπαζομαι πολυ με τα κουλα της apple. Αν συνεχισει θα χασει υποψηφιους αγοραστες και παλιους!!!

Οντως ειναι πολυ σπαστικο που πρεπει να περιμενεις το Jailbreak καθε εκδοσης, οποτε του γκαυλ...... του καθε Jailbreaker να το βγαζει!!!
Αλλα απο την αλλη οταν ανακαλυπτεις καθε μερα και κατι καινουριο στο iPhone ολο και πολυ μ'αρεσει.....
Παιδες πιστευω αξιζει την αναμονη...... B)

#98   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2009 - 19:15

+1

Εγω παιδια αρχιζω και σπαζομαι πολυ με τα κουλα της apple. Αν συνεχισει θα χασει υποψηφιους αγοραστες και παλιους!!!


Ελα τωρα ρε φιλε, τι λες.. Λοοολ! Ετσι οπως το λες ειναι σαν να λες οτι η Apple ειναι υπερ του Jailbreak.. Η Apple κλειδωνει, οι Jailbreakers ξεκλειδωνουν.. Αν η Apple ηθελε το JB δεν θα εκανε κλειδωματα κτλ.. Πολυ απλα, με το JB λιγοι ειναι αυτοι που αγοραζουν εφαρμογες απο το App Store, κυριως ακριβες π.χ. GPS apps..

#99   gtpaonik

gtpaonik

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/10/2009 - 19:35

Οτι κλειδωνει ξεκλειδωνει αυτο ειναι νομος.... :rolleyes:

#100   Johnhot

Johnhot

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2009 - 20:24

Ρε παιδια ο geohot σηκωσε στο twitter κατι ακαταλαβιστικα οποιος ξερει κατι ας μας φωτισει ¨Π My link

#101   gtpaonik

gtpaonik

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/10/2009 - 20:26

πιστευω οτι αυριο ολοι θα αναβαθμισουμε στην 3.1 το παλικαρι ειναι αρχοντας!!!

#102   Johnhot

Johnhot

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2009 - 20:28

πιστευω οτι αυριο ολοι θα αναβαθμισουμε στην 3.1 το παλικαρι ειναι αρχοντας!!!

ας μας φωτισει καποιος :) τι ειναι ολα αυτα???

#103   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 07/10/2009 - 21:12

Αύριο είναι η μεγάλη ημέρα.
Γύρω στο απόγευμα θα έχουμε το πολυπόθητο πρόγραμμα για jailbreak όλων των συσκευών που έχουν την 3.1 εγκατεστημένη αλλά όχι προεγκατεστημένη. :lol:

#104   Johnhot

Johnhot

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2009 - 21:15

Αύριο είναι η μεγάλη ημέρα.
Γύρω στο απόγευμα θα έχουμε το πολυπόθητο πρόγραμμα για jailbreak όλων των συσκευών που έχουν την 3.1 εγκατεστημένη αλλά όχι προεγκατεστημένη. :lol:

οχι προεγκατεστημενη???

#105   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/10/2009 - 21:20

Αύριο είναι η μεγάλη ημέρα.
Γύρω στο απόγευμα θα έχουμε το πολυπόθητο πρόγραμμα για jailbreak όλων των συσκευών που έχουν την 3.1 εγκατεστημένη αλλά όχι προεγκατεστημένη. :lol:



Μηπως κανεις καποιο λαθος φιλε ;

Το να εχεις κανει εγκατασταση την 3.1 μεσω του itunes εχει ιδιο ακριβως αποτελεσμα με το να παρεις μια καινουργια συσκευη που εχει την 3.1 εξ αρχης.

Οποτε αν βγει Jailbreak απο τον geohot θα ισχυει για ΟΛΕΣ τις περιπτωσεις...

Μην ξεχναμε οτι για αυτους που δεν εχουν αναβαθμισει σε 3.1 υπαρχει ΗΔΗ Jailbreak για το 3GS


Φιλικα

Τελευταία επεξεργασία από: Looter, 07/10/2009 - 21:23


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες