Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Pages theme


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
824 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/02/2012 - 20:31

δεν εχει κυκλοφορησει ακομα στη cydia. Το εχει στο φορουμ του modmyi και στελνει λινκ ο dev μολις δωθει donation.

@arxontas: τι οδηγό να πρωτοκάνεις υπαρχουν πάρα πολλά options. Καλύτερα να διαβασει κανεις απο το σχετικό τοπικ στο modmyi

Μπορεις να μου δωσεις τις δικες σου ρυθμισεις που εχεις κανει να δω που βρισκομαι.Με τα αγγλικα δεν το εχω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/02/2012 - 20:34

Μπορεις να μου δωσεις τις δικες σου ρυθμισεις που εχεις κανει να δω που βρισκομαι.Με τα αγγλικα δεν το εχω.


Μα τυποποιημένα είναι δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο σου έχουν φωτογραφία και από κάτω το πως θα γίνει με τις ρυθμίσεις και τη διαδρομή ώρες μόνο να έχεις να ασχοληθείς .

Όποιος το κατεβάσει και νομίζει ότι είναι εύκολο θεματάκι να σας πω ότι δεν είναι και είναι full παραμετροποιημένο και θέλει πολύ δουλειά .Είναι σαν το Revi Krs.
Aλλά όσο ασχολείσαι μαζί του τόσο θα σας αρέσει αλλά πραγματικά αν δεν διαβάσετε το σχετικό άρθρο και topic δεν θα βγάλετε άκρη .

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#18   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/02/2012 - 20:55

Στην πρωτη σελιδα για να εχεις και τα υπολοιπα ρολοι,καιρο κ.α θα πρεπει να τα βαλεις μεσω perpage+ να επιλεξεις οχι μονο ενα widget αλλα περισσοτερα.Δηλαδη επιλεγεις και το pages-home κανεις add widget προσθετεις ρολοι ή ρολοι με καιρο το καινουργιο add widget οτι αλλο θες ημερολογιο και τελειωσες.
Ειναι πολυ ευκολο...
Γενικα πρεπει λιγο να παιξεις με τα widget Του perpage+

#19   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/02/2012 - 23:56

Στην πρωτη σελιδα για να εχεις και τα υπολοιπα ρολοι,καιρο κ.α θα πρεπει να τα βαλεις μεσω perpage+ να επιλεξεις οχι μονο ενα widget αλλα περισσοτερα.Δηλαδη επιλεγεις και το pages-home κανεις add widget προσθετεις ρολοι ή ρολοι με καιρο το καινουργιο add widget οτι αλλο θες ημερολογιο και τελειωσες.
Ειναι πολυ ευκολο...
Γενικα πρεπει λιγο να παιξεις με τα widget Του perpage+

Μπαινω perpage+ μου βγαζει μια καρτελα πανω πανω λεει spotlight.παταω κατω αριστερα add βαζω home καποια αλλα ,μετα παταω homebutton κανει Respring κ ....τιποτα.Οταν παω να ξαναμπω στο perpage+ ειναι αδειο δεν χει κρατησει τις ρυθμισεις.

#20   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/02/2012 - 00:15

Μπαινω perpage+ μου βγαζει μια καρτελα πανω πανω λεει spotlight.παταω κατω αριστερα add βαζω home καποια αλλα ,μετα παταω homebutton κανει Respring κ ....τιποτα.Οταν παω να ξαναμπω στο perpage+ ειναι αδειο δεν χει κρατησει τις ρυθμισεις.

Βρηκα την λυση κ εφταιγε το perpagehtml+ ενω ηθελε χωρις +.Οτι να ναι.

#21   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/02/2012 - 09:27

Πως γινεται να φαινεται ο συνδετήρας σε καθε φακελο?Απο την winderboard εχω ενεργοποιημενο μονο ενα wallpaper, την lockscreen κ τον καιρο αλλα τα εικονιδια ειναι χωρις τον συνδετηρα.Οταν ομως ενεργοποιησω απο την winderboard το pages χανεται το wallpaper(δεν ενεργοποηται κανενα που εχω βαλει)αλλα βγαζει κανονικα τους συνδετήρες στα εικονηδια.Μια βοηθεια?

#22   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.721 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 07/02/2012 - 09:48

πολυ λογικο μου ακουγεται αυτο που συμβαινει :)

αν δεν εχεις ενεργοποιημενο το βασικο σου θεμα, πως να μπουν οι συνδετηρες στα εικονιδια ??
απο την αλλη οταν ενεργοποιησεις το θεμα, θα παρει την wallpaper που υπαρχει μεσα στο θεμα, .... αρα ?
αν θελεις να βαλεις τη δικη σου την wallpaper πρεπει να την βαλεις μεσα στο θεμα, για να δουλευουν κ τα 2 μαζι
(θα χρειαστει να τις μετονομασεις κ τις 2, ή να διαγραψεις τη βασικη του pages - πραγμα που δεν θα το προτιμουσα)
κ βαλε το pages να ειναι 1ο στο winterboard

οσο για το αλλο που ειπες πιο πανω (perpage+) αν εβαζες καποιο widget στο spotlight, λογικα θα επρεπε να δουλεψει
κοιταξες ομως σωστα ??? το spotlight ειναι η οθονη πριν την 1η (εκει που κανουμε αναζητηση δηλ, το αναφερω μονο κ μονο επειδη ειπες οτι εχεις προβλημα με τα αγγλικα σου)

#23   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/02/2012 - 10:40

πολυ λογικο μου ακουγεται αυτο που συμβαινει :)

αν δεν εχεις ενεργοποιημενο το βασικο σου θεμα, πως να μπουν οι συνδετηρες στα εικονιδια ??
απο την αλλη οταν ενεργοποιησεις το θεμα, θα παρει την wallpaper που υπαρχει μεσα στο θεμα, .... αρα ?
αν θελεις να βαλεις τη δικη σου την wallpaper πρεπει να την βαλεις μεσα στο θεμα, για να δουλευουν κ τα 2 μαζι
(θα χρειαστει να τις μετονομασεις κ τις 2, ή να διαγραψεις τη βασικη του pages - πραγμα που δεν θα το προτιμουσα)
κ βαλε το pages να ειναι 1ο στο winterboard

οσο για το αλλο που ειπες πιο πανω (perpage+) αν εβαζες καποιο widget στο spotlight, λογικα θα επρεπε να δουλεψει
κοιταξες ομως σωστα ??? το spotlight ειναι η οθονη πριν την 1η (εκει που κανουμε αναζητηση δηλ, το αναφερω μονο κ μονο επειδη ειπες οτι εχεις προβλημα με τα αγγλικα σου)

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.Δεν σκαμπασω κ πολλα μωρε απο ios.Παντα με android ειμουνα κ ηταν παρα πολυ απλα τα πραγματα.Τελικα το εφτιαξα ειναι οκ.Για το perpage+ eιχα βαλει στο spotlight ena widget η εκδοση του perpagehtml χαλαγε την δουλεια.Σε ευχαριστω κ παλι κ σορυ παιδια αν γινομαι κουραστικος.

#24   RestoreMan

RestoreMan

    iPH Contributor

  • 1.557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/02/2012 - 11:02

Γιατι τα εικονίδια στο dock δεν είναι μέσα σε ράφι όπως τα αλλα εικονίδια οεο!!!!


Sent from my iPhone 4 White..!!!
iPhoniax.gr

Συνημμένα αρχεία



#25   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2012 - 11:45

η δικη σου και η δικη μου μαζι...ενω το widget ευθυγραμμιζεται απολυτα τα εικονιδια σου ειναι σαφως στο 70-80% των δικων μου.
Τωρα αυτο με το dock που λες δες λιγο τι wallpaper εχεις βαλει στο widget που εχεις ενεργοποιησει.

Αναρτημένη εικόνα

#26   RestoreMan

RestoreMan

    iPH Contributor

  • 1.557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/02/2012 - 11:48

Τα εικονίδια τα έχω κάνει μικρότερα με το shrink θα κοιτάξω τη φωτό να δω τη παίζει...


Sent from my iPhone 4 White..!!!
iPhoniax.gr

#27   ElenaP

ElenaP

    iPH Member

  • 281 μηνύματα
  • Twitter:@elpap2000
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:elpap2000

Δημοσίευση 07/02/2012 - 11:58

Καλημέρα, το perpagehtml+ που υπάρχει free στο cydia έχει πρόβλημα. Είχα και εγώ προβλήματα με την χρήση του στο θέμα equix. Τελικά κατέβασα ένα άλλο perpagehtml+ που βρήκα από google σε deb και δούλεψε κανονικά.

#28   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2012 - 12:01

Ετοιμασου να μοιραζεις το deb :rolleyes:..δεν ειναι free απλα απο τις περισσοτερες "πηγες"εχει προβλημα.Οχι ολες.

#29   RestoreMan

RestoreMan

    iPH Contributor

  • 1.557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/02/2012 - 12:46

Οκ Δημήτρη....


Sent from my iPhone 4 White..!!!
iPhoniax.gr

Συνημμένα αρχεία



#30   ElenaP

ElenaP

    iPH Member

  • 281 μηνύματα
  • Twitter:@elpap2000
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:elpap2000

Δημοσίευση 07/02/2012 - 12:50

Ετοιμασου να μοιραζεις το deb :rolleyes:..δεν ειναι free απλα απο τις περισσοτερες "πηγες"εχει προβλημα.Οχι ολες.


χαχα! Όποιος το θέλει μπορεί να μου στείλει PM :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες