Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Οδηγός Αλλαγής Carrier Logo (VODAFONE)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
92 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   alxioaa

alxioaa

    iPH Enthousiast

  • 370 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ.!

Δημοσίευση 07/08/2010 - 12:35

3gς 16gb ios4 jailbraked υπΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ..???ας μας πει καποιος..εχω αγανακτηση αλλο..!!!θελω να το αλλαξω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/08/2010 - 11:59

3gς 16gb ios4 jailbraked υπΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ..???ας μας πει καποιος..εχω αγανακτηση αλλο..!!!θελω να το αλλαξω

Τελικά δεν το έχει δοκιμάσει κανείς σε ios4,0 ?
Και εγώ θέλω πολύ να το αλλάξω , αλλά για να είμαι ειλικρινής φοβάμαι λίγο να δοκιμάσω!

#33   giorgiodm

giorgiodm

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 12:02

Πολύ καλό!!!!

#34   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 12:05

εχω wind και το εχω αλλαξει με τον τροπο που ειναι στα προηγουμενα ποστ

#35   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 10/08/2010 - 12:10

Μου φαίνεται στο iOS 4.0.1 δεν αλλάζει ακόμα,κάνω λάθος ? Δεν δουλεύει το Logo fix κλπ...!

#36   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/08/2010 - 13:36

Από Cydia βάλτε το repo: repo.hellasproject.com και εγκαταστήστε το πακέτο για τα λογότυπα φορέων αν δε θέλετε να μπείτε σε αυτή τη διαδικασία.

Και μετά τι κάνουμε???

#37   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 10/08/2010 - 13:45

Και μετά τι κάνουμε???


Έλα ντε..? ? ?

#38   gas4metal

gas4metal

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 14:00

Έχω 3Gs με iOS 4 και έχω το Vodafone Carrier Logo. Το πέρασα με SSH. Τα περισσότερα themes στο cydia δεν λειτουργούν (βασικά το winterboard δεν λειτουργεί) καλά με το iOS 4 ακόμα οπότε ο χειροκίνητος τρόπος ήταν ο μόνος που δούλεψε για μένα

#39   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/08/2010 - 15:24

Έχω 3Gs με iOS 4 και έχω το Vodafone Carrier Logo. Το πέρασα με SSH. Τα περισσότερα themes στο cydia δεν λειτουργούν (βασικά το winterboard δεν λειτουργεί) καλά με το iOS 4 ακόμα οπότε ο χειροκίνητος τρόπος ήταν ο μόνος που δούλεψε για μένα

Χρησιμοποίησες τον οδηγό που δίνει ο fotaras91 στο post 23??

#40   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 15:38

Αν καποιος εχει χρονο, μηπως μπορει να μου αλλαξει απο τα εικονιδια της vodafone, την λεξη " vodafone" και με τα ιδια χρωματα ακριβως οπως ειναι να του βαλει δικιά μου λεξη?? Δεν ξερω photoshop για να το αλλαξω μονος :( .. Οποιος μπορει, να επικοινωνησει με μενα με pm!!! :) ευχαριστω

Τελευταία επεξεργασία από: Jason13, 10/08/2010 - 15:38


#41   gas4metal

gas4metal

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 21:33

Χρησιμοποίησες τον οδηγό που δίνει ο fotaras91 στο post 23??


Δεν χρησιμοποίησα κάποιον οδηγό όχι.

Πήγα στο System/Library/Carrier Bundles/Vodafone_gr.bundle

Και αντικατέστησα 2 από τα υπάρχοντα αρχεία με τα 2 αρχεία που παραθέτω, το πρώτο με όνομα Default_CARRIER_Vodafone Greece.png και το δεύτερο με όνομα FSO_CARRIER_Vodafone Greece.png

Το αποτέλεσμα φαίνεται στο printscreen που επίσης παραθέτω

P.S.: Για να μην χάσουν σε ποιότητα τα εικονίδια που επισύναψα πατήστε πάνω στο καθένα, έπειτα πατήστε SAVE ώστε να σας το ανοίξει σε άλλο παράθυρο και κατόπιν κάντε κανονικά δεξί κλικ και αποθήκευση εικόνας.

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: gas4metal, 10/08/2010 - 21:38


#42   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/08/2010 - 21:48

Δεν χρησιμοποίησα κάποιον οδηγό όχι.

Πήγα στο System/Library/Carrier Bundles/Vodafone_gr.bundle

Και αντικατέστησα 2 από τα υπάρχοντα αρχεία με τα 2 αρχεία που παραθέτω, το πρώτο με όνομα Default_CARRIER_Vodafone Greece.png και το δεύτερο με όνομα FSO_CARRIER_Vodafone Greece.png

Το αποτέλεσμα φαίνεται στο printscreen που επίσης παραθέτω

P.S.: Για να μην χάσουν σε ποιότητα τα εικονίδια που επισύναψα πατήστε πάνω στο καθένα, έπειτα πατήστε SAVE ώστε να σας το ανοίξει σε άλλο παράθυρο και κατόπιν κάντε κανονικά δεξί κλικ και αποθήκευση εικόνας.

Έκανα και εγώ ακριβώς το ίδιο αλλά δεν άλλαξε τίποτα. Επειδή είμαι από Κύπρο άλλαξα ακόμη και το όνομα του παροχέα από Cytamobile-Vodafone (που είναι στην Κύπρο) σε Vodafone Greece χρησιμοποιώνταςτην εφαρμογή Fake Carrier. Λογότυπο όμως δεν εμφανίστηκε πουθενά.
Υ.Γ Έχω iphone4 jailbreak ios4.0.1

#43   gas4metal

gas4metal

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 21:51

Τότε θα πρέπει αντί για τον φάκελο Vodafone_gr.bundle να βρεις τον φάκελο του παρόχου σου και να μετονομάσεις φυσικά τα νέα αρχεία όπως είναι τα υπάρχοντα σε εκείνον τον φάκελο

#44   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/08/2010 - 22:15

Τότε θα πρέπει αντί για τον φάκελο Vodafone_gr.bundle να βρεις τον φάκελο του παρόχου σου και να μετονομάσεις φυσικά τα νέα αρχεία όπως είναι τα υπάρχοντα σε εκείνον τον φάκελο

Δε βρίσκω πουθενά φάκελο που να αντιστοιχεί στη Cytamobile Vodafone. Ο μόνος φάκελος που φαίνεται να ταιριάζει είναι unknown.bundle τον οποίο δοκίμασα προηγουμένως.

#45   gas4metal

gas4metal

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 22:15

Με λίγα λόγια γενικά καλό θα ήταν να ΜΗΝ αλλάξεις κανένα απολύτως όνομα. Ούτε σε φάκελο ούτε σε αρχείο. Εαν τα έχεις πειράξει, κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου από το κινητό ή/και δοκίμασε να κάνεις Carrier Settings Update από το iTunes (λογικά θέλει πρώτα μια επαναφορά από το κινητό και μετά ένα update από το iTunes, αν και για το update μπορεί να μην σου βγάλει καν ειδοποίηση).

Έτσι θα είναι σαν να μην έχεις πειράξει τίποτα. Στην συνέχεια, χωρίς να πειράξεις ονόματα αρχείων και φακέλων, βρίσκεις τον φάκελο του παρόχου σου και εντοπίζεις τα 2 επιθυμητά αρχεία. Αντιγράφεις την ονομασία τους στα αρχεία που κατέβασες και θες να περάσεις ώστε να έχουν ακριβώς το ίδιο όνομα. Κατόπιν κάνεις copy paste με ssh όταν σε ρωτήσει για overwrite το δέχεσαι και όλα καλά :)

P.S.: Κάτω δεξιά στην γωνία αυτού του post βρίσκεται ένα "+" , όπως και στο Post μου #41. Εάν βοήθησα κάποιους ένα κλικ εκεί είναι παραπάνω από καλοδεχούμενο :)

Τελευταία επεξεργασία από: gas4metal, 10/08/2010 - 22:16


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)