Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 2 ψήφοι

Την γνώμη σας σχετικά με τα Bumper


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
276 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   nickvog

nickvog

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/05/2012 - 00:52

Επειδή σχεδόν το συγκεκριμένο νήμα έχει καταλήξει να είναι νήμα για SGP θήκες ( :P ) θα σπάσω τη μονοτονία και θα προτείνω μία που την έχω από τότε που βγήκε το τεσσάρι και με έχει ικανοποιήσει απόλυτα.

1. Είναι από polycarbonate και rubber, στοιβαρό και χωρίς ιδιαίτερο πάχος, θα έλεγα λεπτότερο από τις SGP θήκες που έχουν δύο καλύματα το ένα πάνω στο άλλο.

2. Δέν έχει πολλά ανοίγματα, αφού τόσο το power κουμπί όσο και τα πλήκτρα του volume είναι ένα με τη θήκη και όχι όπως στις SGP θήκες με κενό όπου εξέχει το αντίστοιχο κουμπί. Επίσης, ΤΟ ΠΛΕΟΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ, έχει ιδιαίτερο άνοιγμα στη υποδοχή του ακουστικού ώστε να είναι συμβατό με ΟΛΑ τα ακουστικά (πάλι σε αντίθεση με τα SGP που έχουν ολοστρόγγυλη τρύπα που δεν είναι συμβατή με τα πάντα ιδίως με αυτά που έχουν βίσμα με "ουρά")

3. Το πίσω μέρος ΔΕΝ είναι απροστάτευτο (δλδ μόνο με μεμβράνη) αλλά στη θήκη υπάρχει εσωματωμένο πίσο πλαστικό τζάμι τύπου clear που δεν κρύβει τίποτα από την πλευρά αυτή, ενώ παράλληλα την προστατεύει περισσότερο από τις SGP θήκες - πλαίσιο.

4. Για μένα, που δεν μ' αρέσει να καρφώνομαι ότι και καλά έχω iphone οπότε να γίνω στόχος κανενός λιγωμένου, το γεγονός ότι υπάρχει ενιαίο πλαίσιο και μάλιστα rubber μαύρο, με ηρεμεί και δεν τσεκάρω ποιος κοιτάει και ποιος όχι.

Σημειώνω ότι έχει πέσει από τα χέρια (ή από ύψος τραπεζιού) η συσκευή αρκετές φορές και η θήκη αποδείχτηκε σωτήρια αφού όυτε κατάλαβε τίποτα το κινητό. :D

Αν έψαχνε κανείς κάποιο αρνητικό θα έλεγα μόνο για τις ανεπαίσθητες "γρατζουνιές" στο πίσω πλαστικό τζάμι μετά κανα χρόνο χρήσης, όσο για τη θήκη αυτή απολύτως ΙΔΙΑ όπως της είχα αγοράσει χωρίς καμμία χαλάρωση στο πλαίσιο.

Χωρίς άλλες κουβέντες...

http://store.griffin.../reveal-iphone4

και σε eBay (αρκετά φτηνότερο)

http://www.ebay.com/...984.m1497.l2649

Τελευταία επεξεργασία από: nickvog, 21/05/2012 - 00:58


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   h8breed

h8breed

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/05/2012 - 01:04

Εγω ειχα την gear4 icebox που ειναι ιδια με την griffin που λες
Οντως πολυ καλη

#243   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 29/05/2012 - 11:59

Παρελαβα σημερα ενα bumper μαυρο/πορτοκαλι...$2 + free shipping
Το πηρα μονο για το γηπεδο (ΑΠΟΕΛ) και δεν υπαρχει περιπτωση να το φορεσω για περισοτερο απο 4-5 ωρες
Ειναι πολυ λεπτο....και ευκαμπτο...το περιμενα φυσικα :)
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1338285516.433062.jpg   165,66KB   4 λήψεις

#244   avgeris

avgeris

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:vardos7

Δημοσίευση 29/05/2012 - 13:22

Vapor και Blade δεν είναι Bumper φίλε μου. Bumper λέμε μόνο αυτό από καουτσούκ.

Αυτά που αναφέρεις όντως το κάνουν "κουμούτσα". Τα bumper ίσα ίσα του δίνουν και μια πιο άνετη λαβή.

Πάντως, η αλήθεια είναι μια: Τη φυσική του ομορφιά δεν το πιάνει ούτε μια θήκη!


σχεδον την πιανει αυτη εδω για δες http://www.ultra-cas...im Bumper-White
την εχω παραγγειλει μολις μου ερθει θα βαλω φωτο...

Επειδή σχεδόν το συγκεκριμένο νήμα έχει καταλήξει να είναι νήμα για SGP θήκες ( :P ) θα σπάσω τη μονοτονία και θα προτείνω μία που την έχω από τότε που βγήκε το τεσσάρι και με έχει ικανοποιήσει απόλυτα.

1. Είναι από polycarbonate και rubber, στοιβαρό και χωρίς ιδιαίτερο πάχος, θα έλεγα λεπτότερο από τις SGP θήκες που έχουν δύο καλύματα το ένα πάνω στο άλλο.

2. Δέν έχει πολλά ανοίγματα, αφού τόσο το power κουμπί όσο και τα πλήκτρα του volume είναι ένα με τη θήκη και όχι όπως στις SGP θήκες με κενό όπου εξέχει το αντίστοιχο κουμπί. Επίσης, ΤΟ ΠΛΕΟΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ, έχει ιδιαίτερο άνοιγμα στη υποδοχή του ακουστικού ώστε να είναι συμβατό με ΟΛΑ τα ακουστικά (πάλι σε αντίθεση με τα SGP που έχουν ολοστρόγγυλη τρύπα που δεν είναι συμβατή με τα πάντα ιδίως με αυτά που έχουν βίσμα με "ουρά")

3. Το πίσω μέρος ΔΕΝ είναι απροστάτευτο (δλδ μόνο με μεμβράνη) αλλά στη θήκη υπάρχει εσωματωμένο πίσο πλαστικό τζάμι τύπου clear που δεν κρύβει τίποτα από την πλευρά αυτή, ενώ παράλληλα την προστατεύει περισσότερο από τις SGP θήκες - πλαίσιο.

4. Για μένα, που δεν μ' αρέσει να καρφώνομαι ότι και καλά έχω iphone οπότε να γίνω στόχος κανενός λιγωμένου, το γεγονός ότι υπάρχει ενιαίο πλαίσιο και μάλιστα rubber μαύρο, με ηρεμεί και δεν τσεκάρω ποιος κοιτάει και ποιος όχι.

Σημειώνω ότι έχει πέσει από τα χέρια (ή από ύψος τραπεζιού) η συσκευή αρκετές φορές και η θήκη αποδείχτηκε σωτήρια αφού όυτε κατάλαβε τίποτα το κινητό. :D

Αν έψαχνε κανείς κάποιο αρνητικό θα έλεγα μόνο για τις ανεπαίσθητες "γρατζουνιές" στο πίσω πλαστικό τζάμι μετά κανα χρόνο χρήσης, όσο για τη θήκη αυτή απολύτως ΙΔΙΑ όπως της είχα αγοράσει χωρίς καμμία χαλάρωση στο πλαίσιο.

Χωρίς άλλες κουβέντες...

http://store.griffin.../reveal-iphone4

και σε eBay (αρκετά φτηνότερο)

http://www.ebay.com/...984.m1497.l2649


δες εδω πολυ καλυτερη και σιγουρα πιο ομορφο!!!!

http://www.ultra-cas...im Bumper-White



#245   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 18/06/2012 - 21:32

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ εδώ και 5 μήνες μια fake που μοιάζει της SGP. Δεν έχει προκαλέσει καμια φθορά στο μέταλλο ενώ και με full front/back protector έχω μια χαρα προστασία.
http://www.the-istor...iewCat&catId=23

Δεν βρίσκω κανένα λόγο να σκάσω 30 ευρω...
http://www.ebay.com/...#ht_4082wt_1165

Πάντως σε bumper οι top χρωματικοί συνδυασμοί είναι μαυρο-πρασινο και λευκο-γαλαζιο. :P

Τελευταία επεξεργασία από: DJTaurus, 18/06/2012 - 21:33


#246   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 18/06/2012 - 22:06

Μάπα τα bumpers! Είχα πάρει ένα τσάμπα όταν αγόρασα το iphone 4 τον Αύγουστο του 2010. Μου το στείλανε από την Αγγλία, υπήρχε ένα πρόγραμμα που τα δινανε δωρεάν στους πρώτους που θα αγοράζανε τη νέα συσκευή. Κανα δυο μήνες αργότερα κοπηκε......

#247   montas

montas

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 19/06/2012 - 01:10

Επειδή και εγώ είμαι από τους "κολλημένους" στο θέμα αισθητική - feeling του iphone, με βαριά καρδιά έβαλα εμπρός - πίσω ζελατίνες για να γλιτώσω τις μικροφθορές της καθημερινότητας...τώρα όμως που μπαίνει στο παιχνίδι η παραλία, τα βρεγμένα χέρια και η άμμος, σκέφτομαι μήπως βοηθούσε να του φορέσω ένα bumper για να είμαι πιο ήσυχος. Πιστεύετε είναι καλή λύση; Θέλω να αποφύγω τις κλασσικές θήκες και τα sleeves γιατί έχω προσέξει ότι το 4s ανεβάζει θερμοκρασίες εύκολα, πόσο μάλλον όταν θα έχει 40αρια σε λίγες μέρες.

#248   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/06/2012 - 01:13

Για παραλία Bumper δεν είναι η καλύτερη λύση..

Αν πάλι καταλήξεις σε αυτό με κλειστα τα μάτια πας σε SGP..

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 19/06/2012 - 01:14

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#249   Ngobreak

Ngobreak

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:Ngobreak

Δημοσίευση 19/06/2012 - 01:48

Εγω εχω το pinlo slice 3 ειναι σαν να μην φορα το iphone σου τπτ

#250   miotesoro

miotesoro

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:miotesoro

Δημοσίευση 29/06/2012 - 00:42

παίδες να ρωτήσω..στις SGP όπως αυτή πχ http://cretouch.com/...nte-p-2020.html το εξωτερικό κομμάτι είναι πλαστικό ή μεταλλικό? επίσης τα κουμπιά (powerbutton κλπ) είναι μεταλλικά ?
σκέφτομαι να την τσιμπήσω!

#251   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/06/2012 - 00:48

παίδες να ρωτήσω..στις SGP όπως αυτή πχ http://cretouch.com/...nte-p-2020.html το εξωτερικό κομμάτι είναι πλαστικό ή μεταλλικό? επίσης τα κουμπιά (powerbutton κλπ) είναι μεταλλικά ?
σκέφτομαι να την τσιμπήσω!


Το εξωτερικό πλαστικό. Και τα κουμπιά λάστιχο.

Καλυτερα παρ΄τη απο εδώ

Επίσημος Reseller είναι.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#252   miotesoro

miotesoro

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:miotesoro

Δημοσίευση 29/06/2012 - 00:52

είναι πολύ πιο παχύ από το bumper της apple ? ή στο ίδιο μέγεθος?

#253   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/06/2012 - 01:00

Δες τη δική μου.

Σαν να μην την έχω βάλει..

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 29/06/2012 - 01:01

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#254   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 29/06/2012 - 01:00

Ρε πάρτη και δε θα χάσεις.Μια πήρα κι έχω 3 τώρα..:)

Αναρτημένη εικόνα


#255   Scotseza

Scotseza

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/06/2012 - 01:13

Πάντως πραγματικά δεν καταλαβαίνω το λόγο που πληρώνεται τοσά σε θήκες. Φυσικά είναι και αναλογα πόσο το προσέχεις. Εγώ προσωπικά έχω σκάσει ενα 30 σε θήκες και bumper αλλά έχω καμιά 25αριά στο σύνολο (υπερκαταναλωτισμός is my middle name). Τέσπα αλλάζω θήκη μία ή και δύο φορές την εβδομάδα από τότε που το αγόρασα (κανά 5μηνό) και δεν έχω καμία φθορά ούτε στην πλάτη ούτε στο μεταλλικό πλαίσιο. Τέλος χρησιμοποιώ front + back protector του κιλού (1.99 τα 6). Οπότε δεν μπορώ να φανταστώ τι παραπάνω θα μου προσφέρει μια θήκη των 30 ευρώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες