Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Εσείς τι λέτε να τα ψηφίσουν τα μέτρα?


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
365 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Εσείς τι λέτε να τα ψηφίσουν τα μέτρα? (186 μέλη έχουν ψηφίσει)

Θα ψηφιστούν;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε

#361   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 13/02/2012 - 03:48

Δεν αυτοπροβλήθηκε με το να πάει στη Βουλή νομίζω.Μέχρι πρότινος ήταν Βουλευτής.

Το ότι το μέλλον μας είναι προδεδιαγραμμένο είναι γνωστό.Μας έχουν ράψει κοστούμι και πρέπει να έρθουμε στα μέτρα του.

Έχουμε τη δυνατότητα που μας προσφέρει το Ελληνικό Σύνταγμα το οποίο ορίζει ως εκπρόσωπους του Ελληνικού λαού τους 300.Αν οι 300 απέρριπταν την πρόταση

δεν θα πέρναγε.Δεν ξέρω αν ήταν χειρότερη επιλογή γιατί δεν ξέρω τι θα επακολουθούσε μιας χρεωκοπίας(δεν είμαι οικονομολόγος για να ξέρω και δεν

μπορώ να βασιστώ σε αυτά που λένε) αλλά ξέρω ότι αυτοί που μας ανάγκασαν να το ψηφίσουμε βασιζόμενοι στην τρομολαγνία και τις απειλές φοβούνται πιο πολύ τη

χρεωκοπία από εμάς τη δεδομένη στιγμή. Και στο κάτω κάτω ας μας άφηναν να αποφασίσουμε εμείς αν θέλουμε να υποθηκεύσουμε το μέλλον μας. Η Δημοκρατία δεν έχει

αδιέξοδα κι όταν έχει ο μόνος αρμόδιος είναι ο λαός. Έπρεπε να γίνει δημοψήφισμα σήμερα λοιπόν, όχι σαν αυτό που δήθεν πήγε να γίνει πριν 2-3 μήνες.


Μιλάς σοβαρά τώρα;;

Να αφήσεις τον λαό (και ειδικά τον ελληνικό) να αποφασίσει για το μέλλον του;; Κατακαημένη Αραχωβα!

Απο πότε η Δημοκρατια είναι το τέλειο πολίτευμα; Να αφήσω εγώ δηλαδή το κάθε κομματόσκυλο, τον κάθε βολεμένο, 'πλούσιο επαρχιώτη μηχανόβιο' (που λέει και γνωστό τραγούδι) να αποφασίσει για το μέλλον το δικό μου, και των παιδιών μου!

H Ελλάδα αυτή την στιγμή αποτελείτε στην πλειοψηφία της, από συνταξιούχους, οι συνταξιούχους του παρά πέντε (65 χρόνων δηλ), και νέους μεταξύ 18 και 24, ( ακόμη φοιτητές δηλαδή οι περισσότεροι)!

Αυτοι θα αποφασίσουν για το μέλλον μου; Οπως αποφάσιζαν τόσα χρόνια τώρα;; Αν πέφταμε σε 'εθελοντική χρεοκοπία' (από μόνοι μας δηλαδή), θα γινόταν το έλα να δεις στην Ελλάδα! Ουτε προστασία Ε.Ε θα υπήρχε, ούτε Ν.Α.Τ. Ο, ούτε φερτο!! Μπατε σκύλοι αλέστε, και αλεστικά μην δίνετε!

Θα κυκλοφορούσαμε με καροτσάκια τα λεφτά, για να πάμε στον μανάβη να αγοράσουμε 1 κιλό πατάτες, όπως στην κατοχή!!

Βεβαια αυτό δεν πρόκειται να γίνει, (το εύχομαι τουλάχιστον), μιας που για άλλους λόγους (βλέπε εφέ ντόμινο) δεν πρόκειται να μας αφήσουν να 'πέσουμε'!!



ps: .... θαυμαστής ολιγαρχικού συστήματος από μικρός (βλέπε Σπάρτη), παρά 'ψευτοδημοκρατικου' (βλέπε Αθήνα). ;-)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 14/02/2012 - 17:17

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#362   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 13/02/2012 - 03:50

Φοβαμαι οτι θα διαφωνησω σε ολα.


Δικαίωμα σου!

Δεν τα γράφω για να συμφωνήστε μαζί μου, απλώς την άποψη μου εκφράζω! ;-)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#363   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2012 - 03:53

Μιλάς σοβαρά τώρα;;

Να αφήσεις τον λαό (και ειδικά τον ελληνικό) να αποφασίσει για το μέλλον του;; Κατακαημένη Αραχωβα!

Απο πότε η Δημοκρατια είναι το τέλειο πολίτευμα; Να αφήσω εγώ δηλαδή το κάθε κομματόσκυλο, τον κάθε βολεμένο, 'πλούσιο επαρχιώτη μηχανόβιο' (που λέει και γνωστό τραγούδι) να αποφασίσει για το μέλλον το δικό μου, και των παιδιών μου!

H Ελλάδα αυτή την στιγμή αποτελείτε στην πλειοψηφία της, από συνταξιούχους, οι συνταξιούχους του παρά πέντε (65 χρόνων δηλ), και νέους μεταξύ 18 και 24, ( ακόμη φοιτητές δηλαδή οι περισσότεροι)!

Αυτοι θα αποφασίσουν για το μέλλον μου; Οπως αποφάσιζαν τόσα χρόνια τώρα;; Αν πέφταμε σε 'εθελοντική χρεοκοπία' (από μόνοι μας δηλαδή), θα γινόταν το έλα να δεις στην Ελλάδα! Ουτε προστασία Ε.Ε θα υπήρχε, ούτε Ν.Α.Τ. Ο, ούτε φερτο!! Μπατε σκύλοι αλέστε, και αλεστικά μην δίνετε!

Θα κυκλοφορούσαμε με καροτσάκια τα λεφτά, για να πάμε στον μανάβη να αγοράσουμε 1 κιλό πατάτες, όπως στην κατοχή!!

Βεβαια αυτό δεν πρόκειται να γίνει, (το εύχομαι τουλάχιστον), μιας που για άλλους λόγους (βλέπε εφέ ντόμινο) δεν πρόκειται να μας αφήσουν να 'πέσουμε'!!



ps: .... θαυμαστής ολιγαρχικού συστήματος από μικρός (βλέπε Σπάρτη), παρά 'ψευτοδημοκρατικου' (βλέπε Αθήνα). ;-)

Ναι αλλα με αυτα συμφωνω!

ΥΓ Τα ξερω καλα τα δικαιωματα μου.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 14/02/2012 - 17:18


#364   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 13/02/2012 - 03:57

ΥΓ Τα ξερω καλα τα δικαιωματα μου.


Δεν διαφώνησα πουθενά σε αυτό!

Και μιας που κατά τ'αλλα συμφωνούμε, να πάω και εγώ επιτέλους για ύπνο! ;-)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#365   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2012 - 04:00

Αντε καλο βραδυ...πηγε 4.

#366   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2012 - 08:49

Μιας που ψηφίστηκαν τα μέτρα κλειδώνει και το συγκεκριμένο topic




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες