Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Fake] appuloha1l


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
120 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   punpun

punpun

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2009 - 22:34

Πάντως λέει

It will work on all iPhones including iPhone 3GS OTB.


άρα δεν είναι όπως γράψατε στο 1ο post μόνο για το 3GS OTB αλλά για όλα τα iPhones, συμπεριλαμβανομένου κι αυτού

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   koukou

koukou

    iPH Enthousiast

  • 456 μηνύματα
  • Twitter:@ikoukou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:koukou

Δημοσίευση 08/10/2009 - 22:38

Πάντως λέει

άρα δεν είναι όπως γράψατε στο 1ο post μόνο για το 3GS OTB αλλά για όλα τα iPhones, συμπεριλαμβανομένου κι αυτού


Το 3GS 3.1 OTB είναι που ενδιαφέρει τον περισσότερο κόσμο!Εαν ξεκλειδώσει αυτό ξεκλειδώνουν και όλα τα άλλα!

#33   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2009 - 22:51

Το εχω ξαναπει και αλλου...Επειση ξερουμε τον πρωτο που το εσπασε (Geohot) και τον δευτερο (DevTeam) - η σειρα δεν εχει σημασια - δεν σημαινει οτι ειναι μονο αυτοι!!
Συγουρα υπαρχουν και αλλοι που θα μπρουσαν να το εχουν κανει αλλα για καποιους λογους να μην ηθελαν να δημοσιοποιησουν. Δεν ειναι ευκολα τα πραγματα παιδια δεν μπορουμε να ξερουμε τι κυνηγιτο παιζεται απο πισω απο ολο αυτο.
Ισως οι συγκεκριμενοι να ηθελαν η δουλεια τους να ειναι απολυτα μυστικη για να εκαναν το μπαμ τωρα.

Το καλο για εμας τους end users ειναι οτι ξαφνικα απο το "πουθενα" βρεθηκαμε να εχουμε σχεδον 3 j/b tools και unlock (για τα αλλοδαπα iphones :lol: )
Αλλα ΠΡΟΣΟΧΗ!! το οτι εχουμε επιλογες δεν σημαινει οτι πεφτουμαι με τα μουτρα , πλεον ξερουμε τι συμβαινει πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι.

#34   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2009 - 03:19

Παιδιά συγνώμη γιατί έχω μπερδευτεί εντελώς! Το appuloha1l είναι ομάδα ή πρόγραμμα για jb; Και αν είναι ομάδα προσπαθεί παράλληλα με τον Geohot; Το tool του Geohot λέγεται blackrain; Και το snowbreeze τι είναι;

Μάλλον καταλάβατε πόσο μπερδεμένος είμαι :P :lol:

#35   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2009 - 08:30

Παιδιά συγνώμη γιατί έχω μπερδευτεί εντελώς! Το appuloha1l είναι ομάδα ή πρόγραμμα για jb; Και αν είναι ομάδα προσπαθεί παράλληλα με τον Geohot; Το tool του Geohot λέγεται blackrain; Και το snowbreeze τι είναι;

Μάλλον καταλάβατε πόσο μπερδεμένος είμαι :P :lol:

To appuloha1l είναι ομάδα απ'ότι φαίνεται και έχει ονομάσει έτσι και το jb. To ferocious bird, πως λέγεται, είναι το αντίστοιχο ultrasnow. Τώρα διάβαζα στο blog τους πως θα παρακάμπτει και το update του iTunes και δεν θα σε ενημερώνει για νέα update από Apple για να μην κάνεις update "κάτά λάθος". Το iTunes θα σε ενημερώνει μόνο για updates του appuloha1l.

Η παραπάνω λειτουργία ειναι ενδιαφέρουσα. Αλλά εξακολουθώ να πιστεύω πως μάλλων πρόκειτε για διαφορετικό περιτύλιγμα στον μηχανισμό του geohot/p0sixninja/chronic_dev. Δλδ. το ίδιο jailbreak με διαφορετικό GUI και μερικά καλούδια (όπως αυτό με το iTunes).

Για όσους ρωτάνε για το unlock αν θα είναι μόνο για το 3GS ή για όλα. Δεν παίζει ρόλο το μοντέλο. Είναι για το baseband 5.χχ.χχ. Που λέει ο λόγος, και σε Νokia να το είχες θα το ξεκλείδωνε.

#36   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2009 - 10:05

ktzaf σωστα τα λες αλλα κατι αρχιζει να μοτυ βρωμαει εδω....αν μπει καποιος στο blog τους τωρα θα δει οτι πολλοι εινα εκεινοι που δεν πιστευουν λεξη απο ολα αυτα που λεει αυτη η ομαδα. Και η αληθεια ειναι οτι φαινεται λιγο εξωπραγματικο ολο αυτο. Απλα λεω "οπου ακους για πολλα κερασια κρατα μικρο καλαθι" <_<

#37   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2009 - 10:12

αμα δείτε στο σιτε τους έχουν εναν τίτλο 3.1.2 jailbroken και οι περισσότεροι χρήστες λένε πως είναι fake..δεν ξέρω μακάρι να είναι αλήθεια αλλα δεν το νομίζω..πάλι ο geohot θα κάνει δουλειά,μιας και που έδωσε τν υποσχεσή του ότι θα βγεί το εργαλείο

#38   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2009 - 10:23

Παντως απο οτι ειδα και απο DevT και Geohot η 3.1.2 δεν δημιουργησε προβλημα στα tools που ετοιμαζουν. Οποτε πιθανον να μην εχουν ουτε αυτοι (appuloha1l).
Οπως και να εχει απο οτι καταλαβα το νεο firmware διορθωνει καποια απλα πραγματα και δεν πειραζει "ζωτικα" σημεια του κινητου.

Το εβαλε κανενας αραγε?? :huh:

#39   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2009 - 10:28

δν νομίζω,παντός update δεν ξανακάνω με τπτ,όσο δεν με πηράζει το firmware ετσι δν το πηράζω κ εγώ εκτός αν δώ μια ουσιαστική αλλαγή

#40   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2009 - 10:32

Εμενα παντως αυτο που με ενδιαφερει ειναι το unlock. Και απο οτι καταλαβα το δινει μονο η appuloha1l. Το εχω πανω απο μηνα το κινητο και δεν μπορω να το χρησημοποιησω :(

#41   yianko

yianko

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2009 - 10:36

Maxll δεν θελω να σε απογοητευσω για το κινητο σου....αλλα αυτην την ομαδα (appuloha1l) δεν την κοβω για πολυ σοι....γιατι και καλα τα κανει ολα αυτο που θα βγαλουν!!!!Δεν ξερω μακαρι να τα κανει ολα....αλλα και παλι δεν πιστευω...

#42   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2009 - 10:37

ktzaf σωστα τα λες αλλα κατι αρχιζει να μοτυ βρωμαει εδω....αν μπει καποιος στο blog τους τωρα θα δει οτι πολλοι εινα εκεινοι που δεν πιστευουν λεξη απο ολα αυτα που λεει αυτη η ομαδα. Και η αληθεια ειναι οτι φαινεται λιγο εξωπραγματικο ολο αυτο. Απλα λεω "οπου ακους για πολλα κερασια κρατα μικρο καλαθι" <_<

Αυτό έχω γράψει (δεν θυμάμαι αν είναι εδώ ή στο τοπικβτου appuliha1l. Δεν γίνεται να βγήκαν από το πουθενά οι τύποι και να λένε πως κάνουν παπάδες. Επιπλέον θυμηθείτε πως ήδη υπααρχει ένα exe και καλά jailbreak που οερναι ιούς και malware. Αυτό που πιστεύω (αν το όλο θέμα δεν είναι απάτη) είναι πως θα πάρουν τον μηχανισμό είτε του geohot ή του p0sixninja θα τον πακεταρουν σε ένα άλλο GUI και θα το πλασαρουν σαν δική τους λύση.

Ελπίζω όμως να λένε την αλήθεια γιατί αυτά που περιγράφουν σο blog τους αν ισχύουν τότε θα περάσουν το jailbreak/unlock σε καινούργιο επίπεδο.

Υπομονή να βγει και να πάρουμε κάποιο feedback.

Για το tool του geohot έχω πει πως μόλις βγει θα το κάνω και θα αναφέρω το final state του τηλεφώνου δλδ αν αναβαθμίζει baseband αν μιλάει αν δουλεύει με 3d party apps κλπ. Να πω την αλήθεια όμως για το appuloha1l κάνω πίσω και δεν μπορώ να πω το ίδιο γιατί για την ώρα το θεωρώ επιφοβο. Στην παρούσα φάση μόνο η apple μπορεί να κάνει αυτό που υπόσχονται και δεν έχω καμία ορεξη να πάω για μαλί και να βγω κουρεμένος. ;)

#43   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2009 - 10:54

Maxll δεν θελω να σε απογοητευσω για το κινητο σου....αλλα αυτην την ομαδα (appuloha1l) δεν την κοβω για πολυ σοι....γιατι και καλα τα κανει ολα αυτο που θα βγαλουν!!!!Δεν ξερω μακαρι να τα κανει ολα....αλλα και παλι δεν πιστευω...



Κοιτα εγω προσωπικα δεν εχω να χασω τιποτα...ετσι οπως ειναι το κινητο μου δεν μπορω να το χρησημοποιησω οποτε κα να μην δουλευει μετα κανω ενα επισημο restore και ξανα στα ιδια.....

Γενικα οτι και να γινει εχω απογοητευτει παρα πολυ....Οπως και αλλοι ετσι και εγω εχω κατι στα χερια μου 1 μηνα σχεδον που δεν μπορω να το χρησημοποιησω , οπως καταλαβαινεις η μεγαλη @#$%λα εχει φυγει. Δεν μου κανει και μεγαλο κεφι πλεον. Καποια στιγμη θα σπασει , θα το χρησημοποιησω 1 μηνα 2?,3?,4?....ε αυτο ηταν τελος....

#44   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2009 - 11:10

Μολις εμαθα οτι στην Αμερικη υπαρχει μια υποψια οτι τα παληκαρια της appuloha1l ειναι πρωην Apple engineers.

(Ειναι η δουλεια μου τετοια που εχω γενικα επαφες με εταιριες κινητης τηλεφωνιας)

Το παραπανω σχολιο ειναι απλα μια φημη που κυκλοφορισε τελευταια και ηταν πληροφορια inside.

#45   yianko

yianko

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2009 - 11:13

Οπαααααα σοβαρολογεις τωρα?!?!?
Για να εχεις τετοια δουλεια....αρα κατι μου λεει οτι μπορει και να ισχυει....Βασικα αυτο που λες ειναι πολυ βασιμο....διοτι το προγγραματα τους αν κανει αυτα που υποσχεται....αγγιζει την τελειοτητα και ειναι πολυ κοντα με το iTunes!!!!Θα εχει και update απο μονο του....μακαρι να ισχυει διοτι θα μας λυσει τα χερια εντελως!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες