Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Boostool


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   kid

kid

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2009 - 22:41

Καλησπερα!Πλεον δεν δουλευει το bosstool σε iphone 2G με την εκδοση 3 και αντιμετοπιζω σοβαρο προβλημα χωρου με αποτελεσμα το iphonaki μου να σερνεται!Υπαρχει κατι αντιστοιχο?


Ευχαριστω εκ των προτερων!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 09/10/2009 - 23:30

virtual memory

#3   kid

kid

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2009 - 14:03

virtual memory



Δουλευει οπως το bosstool?Δηαλδη τα μετακινεις στο μεγαλο partition Μια φορα και μετα αν θες τη σβηνεις την εφαρμογη?Ή καθε λιγο και λιγακι χειροκινητα?

#4   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 16/11/2009 - 14:18

Δουλευει οπως το bosstool?Δηαλδη τα μετακινεις στο μεγαλο partition Μια φορα και μετα αν θες τη σβηνεις την εφαρμογη?Ή καθε λιγο και λιγακι χειροκινητα?


Οχι ακριβως, κανει Swap files ωστε να δημιουργει επιπλεον "εικονική μνήμη" απο οσο θυμαμαι ... Ωστόσο και δν κάνει τρομερή δουλειά και είναι επικινδυνο. Ενα μέλος που το χρησιμοποίησε του καηκανε καποια Pixels απο την οθόνη. Ειχα διαβασει...

Τεσπα το σύνολο του φορουμ που το χρησιμοποίησε δν έιχε προβλημα ! Δες το Link εδω για να διαβάσεις περισσοτερα !

#5   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 16/11/2009 - 14:38

Ενα μέλος που το χρησιμοποίησε του καηκανε καποια Pixels απο την οθόνη. Ειχα διαβασει...


Η πιθανότητα να καεί pixel στην οθόνη εξαιτίας εφαρμογής είναι ανάλογη με το να πέσει καταμεσήμερο κατακαλόκαιρο κεραυνός στο κεφάλι σου και να σε αφήσει στον τόπο επειδή βλασφήμησες τα θεία...

#6   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 16/11/2009 - 14:47

Ωστόσο και δν κάνει τρομερή δουλειά και είναι επικινδυνο. Ενα μέλος που το χρησιμοποίησε του καηκανε καποια Pixels απο την οθόνη. Ειχα διαβασει..
[/quote]
λιγο δυσκολο να καηκαν pixel απο εφαρμογη δεν νομιζω να εφταιγε το vm μου φαινεται αδυνατον.
εγω ειχα κατεβασει apo cydia to vm2 αλλα μετα τισ 15μερες επρεπε να κανω συνεχεια freeing που μου το κολαγε & λιγο,εβαλα vm1 εδω & κανα μηνα & εχω παρατηρησει οτι μενει αρκετες μερες πανω απο 50mb alla πρακτικα δεν εχω δει καποια αλλαγη στην λειτουργια του iphone

Τελευταία επεξεργασία από: theoss, 16/11/2009 - 14:52


#7   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 16/11/2009 - 14:55

Η πιθανότητα να καεί pixel στην οθόνη εξαιτίας εφαρμογής είναι ανάλογη με το να πέσει καταμεσήμερο κατακαλόκαιρο κεραυνός στο κεφάλι σου και να σε αφήσει στον τόπο επειδή βλασφήμησες τα θεία...


μου ειναι αδυνατο να βρω το συγκεκριμενο ποστ απλα θυμαμαι πολυ καλα οτι το ατομο ειπε οτι εβαλε το VM , ειχε ανοιχτες εφαρμογες σε μια στιγμη που έκανε καθαρισμο την μνημης του με To Processes toy SBSettings κολλησε το Iphone (κοινως του εσβησε ) οταν εκανε επανεκιννηση το μηλο φαινοταν καθαρα αλλα στην συνεχεια ολη η πανω σειρα που εχει την μπαταρια και τον Carrier ηταν μαυρη ... Και δν εβλεπε τα χαρακτηριστικα επανω στην γραμμη αυτη αλλα και δν μπορουσε να ανοιξει το SBSettings .γενικα ακομη και μετα απο restore αποσο θυμαμαι του εμεινε το ιδιο! Δικα σου συμπερασματα

Τελευταία επεξεργασία από: AlexK, 16/11/2009 - 14:55





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες