Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

AssistantConnect + AssistantConnect4S !


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/02/2012 - 10:43

Παίδες ξέρω πως είναι άκαιρο αυτό που θα πω, αλλά παίρνω την πρωτοβουλία.. Όπως γνωρίζετε βγήκε στο cydia ένα tweek που λέγεται assistantconnect + assistantconnect4s όπου επιτρέπει (εφόσον έχεις iphone4 και το SPIRE εγκατεστημένο) κάποιος φίλος σου που χει το 4s, να στείλει σε κάποιον (με iphone4) μεσω mail τα authentications απο το μηχάνημα του..

Και ευθύς μου γενήθηκε το ερώτημα: Υπάρχει κάποιος που θέλει να κάνει το καλό , και να μου στείλει στο μαιλ που θα του πω, το αρχείο αυτό? Η όλη διαδικασία κρατά ένα λεπτό και μπορεί κάποιος να την δει εδώ






Ξαναλέω: Δεν είναι υποχρεωμένος κανείς να το κάνει.. Αν θέλει μόνο. Όποιος θέλει ας με βοηθήσει μιας και το θέλω πολύ το siri..Ευχαριστώ!

Όποιος θέλει το μαιλ μου ας μου κένει ένα pm . Στην ανάγκη ας δώσουμε και κάποιο χρηματικό ποσό βρε παιδί μου..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 18/02/2012 - 14:02

Φίλε μην το πάρεις στραβά αυτο που θα γράψω, αλλα ούτε για το 4 της γυναίκας μου δεν το έχω κάνει. Ο λόγος: δε γνωρίζω μήπως η apple κάποια στιγμη ελέγξει και βρει το μοναδικό Id του 4s μου και με βάλει σε κάποια blacklist με αποτέλεσμα να μου το αχρηστευσει (το Siri). Φιλικά το γράφω, αν μπορούσα να διασφάλιστώ με κάποιον τροπο θα το έκανα.

#3   MegaTonTNT

MegaTonTNT

    iPH Enthousiast

  • 401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2012 - 15:27

μολις το δοκιμασα και λειτουργει κανονικα.

#4   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/02/2012 - 15:41

Φίλε μην το πάρεις στραβά αυτο που θα γράψω, αλλα ούτε για το 4 της γυναίκας μου δεν το έχω κάνει. Ο λόγος: δε γνωρίζω μήπως η apple κάποια στιγμη ελέγξει και βρει το μοναδικό Id του 4s μου και με βάλει σε κάποια blacklist με αποτέλεσμα να μου το αχρηστευσει (το Siri). Φιλικά το γράφω, αν μπορούσα να διασφάλιστώ με κάποιον τροπο θα το έκανα.



Κανένα πρόβλημα φίλε σε καταλαβαινω απόλυτα.. Βρήκα έναν φίλο μ που μου είπε πως μπορεί να μου στείλει το authentication του σιρι. Για τον φιλο MegaTonTNT, το πρόβλημα (όπως διάβασα) είναι πως το αρχειάκι αυτό ισχύει μόνο για 24 ώρες..οπότε..

#5   MegaTonTNT

MegaTonTNT

    iPH Enthousiast

  • 401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2012 - 15:46

ναι οπως ακριβως το λες ειναι, οπως γραφει και το app αν και δεν νομιζω να μου χρειαστει το siri, το εβαλα μονο κ μονο για να δοκιμασω

#6   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/02/2012 - 15:55

αποτυχια ειναι αυτο να κραταει για 24 ωρες...σαν μισο χεσιμο μ ακουγεται..

#7   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/02/2012 - 15:57

Πάντως κάπου διάβασα..

"But should not be more than 5 users by iphone because Apple see ;) "

Που σημαίνει πως υπάρχει (θεωρητικα) ένα όριο 5 ανθρώπων που μπορει καποιος να δωσει τα authentications.. Πάντως σε free proxys που μπήκα , δεν έχω καταφέρει κάτι ακόμα..

#8   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/02/2012 - 16:13

αποτυχια ειναι αυτο να κραταει για 24 ωρες...σαν μισο χεσιμο μ ακουγεται..


Σωστός..Αν μπορέσουν και ''μεγαλώσουν'' αυτό το χρνικό διάστημα καλώς..αλλιώς όσοι το θέλουμε παμε σε μεταχει 4s όταν βγει το 5άρι..

#9   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/02/2012 - 19:55

Σωστός..Αν μπορέσουν και ''μεγαλώσουν'' αυτό το χρνικό διάστημα καλώς..αλλιώς όσοι το θέλουμε παμε σε μεταχει 4s όταν βγει το 5άρι..

η τουλαχιστον να βρουν ενα τροπο ωστε οταν ανοιγει ο 4ς το wifi,3g να αποστελλεται απευθειας το μαμω-email..τι να πω..αλλιως παλι αχρηστο ειναι..εγω πιστευω οτι οταν βγει το iphone 5 θα το δωσουν και για 4,3gs..




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες