Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ηθική & Υποκρισία!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sjonjon

sjonjon

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Twitter:@sjonjon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 18/02/2012 - 01:33

Τα αντανακλαστικά των διαχειριστών ,όσον αφορά τη νομιμοφροσύνη, έχουν ξεφύγει πλέον σε αυτό το forum. :(
Έχω ξαναθίξει παρόμοιο θέμα και πραγματικά δε σας καταλαβαίνω.
Ο φίλος εδώ ρωτάει για 2 διαφορετικά προγράμματα τα οποία ΕΝ ΔΥΝΑΜΕΙ μπορούν να χρησιμοποιηθούν είτε για κακόβουλο σκοπό, είτε να έχουν σαν αποτέλεσμα κάποιο copyright infringement, είτε να χρησιμοποιηθούν για απολύτως καλόβουλο και νόμιμο σκοπό.
Θα παρακαλούσα να μου πείτε με ποιά λογική λογοκρίνεται το ένα ενώ για το άλλο παρέχονται πληροφορίες αβίαστα.
Η μήπως κάποιοι νομίζετε οτι κατεβάζοντας video απο youtube ή κανοντάς τα mp3 ή οτιδήποτε άλλο είστε οι πλέον νομοταγείς και ηθικοί πολίτες?
Κάθε φορά που κατεβάζετε κάτι απο youtube ελέγχετε αν έχει σηματάκι creative commons?Η μήπως πριν το κατεβάσετε έπικοινωνείτε με αυτόν που το ανέβασε και εξακριβώνετε οτι έχει πάρει άδεια απο τους copyright holders αν υπάρχουν?Πολύ αμφιβάλλω...
Δηλαδή για να καταλάβω.. αν ζητούσε ο φίλος software για mac το οποίο να μπορεί να χρησιμοποιήσει για penetration testing ή για network sniffing (τα οποία μπορούν να χρησιμοποιηθούν για πλήρως νόμιμο επαγγελματικό και εκπαιδευτικο σκοπό μέχρι black hat hacking )και όχι : "κατι αναλογο στο mac σαν το tomson key για να σπαμε δυκτια?? " θα του λέγατε?Η διατύπωση κάνει διαφορά?Αν ναι κούνια που σας κούναγε.
My point is οτι όσο "νομιμο" ή όχι (ή/και ηθικό??που σαι ρε βουλγαράκη.. ;) ) είναι το ένα software για το οποίο γίνεται συζήτηση τόσο είναι και το άλλο που λογοκριθηκε.
Για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου, φυσικά και πιστεύω οτι αυτή η συζήτηση δεν πρέπει να λογοκριθεί ,παροτι και τα 2 προγράμματα για τα οποία ζητάει πληροφορίες ο φίλος μπορούν να χρησιμοποιηθούν για παράνομη δραστηριότητα όπως "πειρατεία" και malicious hacking.
Νομίζω πως είναι καιρός να χαλαρώσετε λίγο με αυτά τα θέματα γιατί το επόμενο βήμα είναι να στηρίξετε και την ACTA εδω μέσα.
Αγωνιστικούς χαιρετισμούς και πάντα φιλικά
YAAAARRRR!!

Τελευταία επεξεργασία από: sjonjon, 18/02/2012 - 01:35


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 18/02/2012 - 02:33

Όταν κλείσουν το youtube σαν παράνομο, τότε τo ξανασυζητάμε το θέμα!

Το αν ένα βίντεο τραγούδι έχει creative commons, υπάρχει το team του youtube για να τα ελέγχει, και όχι εμείς! Από εκεί και πέρα όταν το λογισμικό που διατίθεται ανοικτά, και ελεύθερα, σαν ένας απλός converter, (από που κάνουμε εμείς μετά converted δεν είναι της υπόθεσης) μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για το youtube, δεν βρίσκω τον λόγο να μην τον αναφέρουμε! (τον converter)

Τώρα θα σε παρακαλέσω να μου εξηγήσεις, γιατί πραγματικά όσο και αν προσπάθησα δεν τα κατάφερα, τι σχέση έχει ο free converter, με την ερώτηση του φίλου μας: ''...υπαρχει κατι αναλογο στο mac σαν το tomson key για να σπαμε δυκτια?? ''

Αν κατάλαβα καλα (και εδώ διόρθωσε με) για εσένα είναι το ίδιο! Η άντε, ας είμαι ευγενικός, σχεδόν το ίδιο!!

Για ποιον 'πλήρως νόμιμο επαγγελματικό και εκπαιδευτικό σκοπό' πιστεύεις ότι θέλει να το χρησιμοποιήσει ο φίλος από πάνω;; Και να στο πω και αλλιώς για να τελειώνουμε μια και καλή με την βραδινή μας αμπελοφιλοσοφία!

Εγώ που δουλεύω σαν βλάκας από το πρωί μέχρι το βράδυ, για να παρέχω τα απαραίτητα κομφόρ στην οικογένεια μου (ιντερνετ εσωκλείεται) ποιος είσαι εσύ, που ζητάς δημοσίως πως θα μου υποκλέψεις την σύνδεση!!

Με αγωνιστικούς χαιρετισμούς Che.



ps: Τα αντανακλαστικά είναι των συντονιστών (mod) και όχι των διαχωριστών (admins) .... ;-)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 18/02/2012 - 02:42

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#3   sjonjon

sjonjon

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Twitter:@sjonjon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 18/02/2012 - 03:04

Είναι η νοοτροπία του Έλληνα όταν του την ψιλολένε απλώς να νιώθει υποχρεωμένος να απαντήσει και να στηρίξει την αρχική του θέση αντί να ψάξει λίγο παραπάνω.Δεν πειράζει θα σου εξηγήσω λοιπόν γιατί μάλλον αρνείσαι να καταλάβεις ή βαριέσαι να ψάξεις..
Να σε παραπέμπψω λοιπόν εδώ . Ένα ένα λοιπόν:

"Το αν ένα βίντεο τραγούδι έχει creative commons, υπάρχει το team του youtube για να τα ελέγχει, και όχι εμείς! "

Όχι είναι δικιά σου δουλειά!Και αν διαπιστώσεις οτι πρόκειται για copyright infingement κάνεις καταγγελία και τότε έρχεται το youtube και κάνει έλεγχο και μπορεί και να αποσείρει το video.Θα το κάνεις όμως?Ή σε συμφέρει να μπαίνεις και να ακούς τα τραγούδια σου?Αν διαβάσεις θα δείς οτι το λένε και μόνοι τους οτι δε γίνεται να ελέγχουν όλα τα video.Αν δε σε αφορά αν licensed under creative commons μη μου το παίζεις νομιμόφρων χρήστης internet γιατί απλώς βαυκαλίζεσαι.

Από εκεί και πέρα όταν το λογισμικό που διατίθεται ανοικτά, και ελεύθερα, σαν ένας απλός converter, (από που κάνουμε εμείς μετά converted δεν είναι της υπόθεσης) μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για το youtube, δεν βρίσκω τον λόγο να μην τον αναφέρουμε! (τον converter)


Ούτε εγώ βρίσκω το λόγο να μη το αναφέρεις!Το δήλωσα νομίζω.. ;)
Απλώς θα πρέπει να υπάρχει ισότιμη μεταχείρηση και αμεροληψία απέναντι στην πληροφορία.Αυτό δεν αναιρεί το γεγονός οτι κάλλιστα κάποιος μπορεί να το χρησιμοποιήσει κάποιο copyrighted video για το οποίο αυτός που το ανέβασε δεν έχει δικαιώματα (και δεν έχει γίνει ακόμα κταγγελία για οποιοδήποτε λόγο)ή να κάνει export τη μουσική σε mp3 και να το στείλει και σε 10-20-100 φίλους του.Rings any bells??You wouldn't steal a car..Would you?
Δε μπορείς να το λογοκρίνεις απλώς και μόνο υποθέτοντας οτι ο άλλος θα ο χρησιμοποιήσει για τα προαναφερθέντα.Το καλύψαμε.Ελπίζω.

Για ποιον 'πλήρως νόμιμο επαγγελματικό και εκπαιδευτικό σκοπό' πιστεύεις ότι θέλει να το χρησιμοποιήσει ο φίλος από πάνω;; Και να στο πω και αλλιώς για να τελειώνουμε μια και καλή με την βραδινή μας αμπελοφιλοσοφία!



Δε θα χρειαζόταν να αμπελοφιλοσοφήσουμε αν είχες διάθεση να καταλάβεις αυτά που έγραψα και δεν μου έβαζες λόγια.
Διάφορα Penetration testing software υπάρχουν και είναι νομιμότατα, το χρησιμοποιούν όλες οι εταιρείες που αχολούνται με network security και προστατεύουν εσένα τον μέσο χρήστη απο κακόβουλα site και απο πιθανα exploit που μπορεί να οδηγήσουν σε υποκλοπή των προσωπικών σου πληροφοριών.Network sniffing είναι επίσης εκ των ών ουκ άνευ tools για όσους ασχολούνται με δίκτυα.Τέτοιου ε΄ίδους tool χρησιμοποιύνται κατα κόρον σε εκπαιδευτικά ιδρύματα όπως για παραδειγμα στο ΕΜΠ οπου έχω την τύχη να φοιτώ.Φυσικά αυτά τα tools μπορούν να χρησιμοποιηθούν και για malisious σκοπούς όπως υποκλοπή προσωπικών πληροφοριών,network hacking και όλα τα συναφή.
Επαναλαμβάνω: Δε μπορείς να το λογοκρίνεις απλώς και μόνο υποθέτοντας οτι ο άλλος θα ο χρησιμοποιήσει για τα προαναφερθέντα.Το καλύψαμε.Ελπίζω.

Εγώ που δουλεύω σαν βλάκας από το πρωί μέχρι το βράδυ, για να παρέχω τα απαραίτητα κομφόρ στην οικογένεια μου (ιντερνετ εσωκλείεται) ποιος είσαι εσύ, που ζητάς δημοσία πως θα μου υποκλέψεις την σύνδεση!!


Δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο και ούτε υποτίμησα τους κόπους και τη νοημοσύνη σου.Σε αντίθεση με εσένα βέβαια. :(
Εγώ το μόνο που ζήτησα είναι κοινή μεταχείρηση και αμεροληψία.
Θες να λογοκρίνεις το ένα?Θα λογοκρίνεις και το άλλο!Θες να λογοκρίνεις το installous?Θα λογοκρίνεις και το Whited00r(το έχω αναλύσει ψάχτο).Η και τα 2 ή κανένα αλλιώς είσαι υποκριτής.
Αυτά...
Πραγματικά πιστέυω οτι αν δείξεις λίγη καλή διάθεση και διαβάσεις προσεκτικά αυτά που λέω θα καταλάβεις τι εννοώ και τι όχι.

YAAARRR

Τελευταία επεξεργασία από: sjonjon, 18/02/2012 - 03:05


#4   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 18/02/2012 - 16:46

Συνεχεια της συζήτησης από το τοπικ του Mac Corner: εδώ

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 18/02/2012 - 16:50

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#5   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 18/02/2012 - 17:21

Είναι η νοοτροπία του Έλληνα όταν του την ψιλολένε απλώς να νιώθει υποχρεωμένος να απαντήσει και να στηρίξει την αρχική του θέση αντί να ψάξει λίγο παραπάνω


Δεν είμαι εγώ αυτός που ανέπτυξε ολόκληρη 'θέση' ! (... βιβλίο θα γράψεις σε λίγο)

Όχι είναι δικιά σου δουλειά!Και αν διαπιστώσεις οτι πρόκειται για copyright infingement κάνεις καταγγελία και τότε έρχεται το youtube και κάνει έλεγχο και μπορεί και να αποσείρει το video.


Χωρις καμιά διάθεση ειρωνείας, μονο νέος φοιτητής θα μπορούσε να κάνει τέτοια ανάπτυξη του θέματος!

Γιατι αυτά που γράφεις μονο ουτοπικά θα μπορούσα να τα χαρακτηρίσω! Αν πιστεύεις ότι την σήμερον ημέρα, τα άτομα που δουλεύουν 9, 12, η ακόμα και 14 ώρες την ημέρα, όταν επιτέλους βρουν λίγο χρόνο για να μπουν στο youtube (η κάθε είδους youtube, net, κτλ) θα κοιτάξουν αν η μουσική που ακούνε διαμέσου αυτού, είναι νόμιμη η όχι, για να την καταγγείλουν στο youtube για απόσυρση, μάλλον θα πρέπει να το επανεξετάσεις το θέμα!!

Οταν τα καθημερινά προβλήματα, έχουν γίνει πλέον στις μέρες μας ερώτηση επιβίωσης, και θανάτου, και εγώ ακούω για το δικαίωμα του καλλιτέχνη στο youtube! μονο αστείο θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω!

Και δεν πειράζει, προσωπικά δέχομαι χωρίς κανένα πρόβλημα την διπροσωπία όπως την παρουσιάζεις!!

Επαναλαμβάνω: Δε μπορείς να το λογοκρίνεις απλώς και μόνο υποθέτοντας οτι ο άλλος θα ο χρησιμοποιήσει για τα προαναφερθέντα.


Δεν έχω χρόνο για υποθέσεις φιλε μου! Ουτε με ενδιαφέρει αν αυτός που θέλει να με υποκλέψει έχει καλο σκοπο!! Κατανοητό ελπίζω!

Εγώ το μόνο που ζήτησα είναι κοινή μεταχείρηση και αμεροληψία.


Ουτοπικο!

Δεν είναι τυχαίο ότι οι κανόνες του φόρουμ είναι απλοί και όχι σύνθετοι! Φανταζεσαι σε κάθε υπόθεση υποκλοπής, 'σπασίματος wifi' παράνομου πειρατικού υλικού, κτλ, καθόμασταν να αναλύσουμε, επεξεργαστούμε, και αποφασίσουμε αν ο σκοπός του μέλους ήταν καλοπροαίρετος η όχι!! (I.P.H 42.000 μελοι )!!

Εχω όλη την καλη διάθεση που φαντάζεσαι, και για να το διαβάσω, και ακόμα να προσπαθήσω να το κατανοήσω το κείμενο σου. Μονο που εσύ που κατηγορείς εμενα και καλα ότι 'επειδή μου την είπες' (δεν μου είπες τίποτα) βιάστηκα να σου απαντήσω, χωρίς να κατανοήσω περαιτέρω το βαθύτερο νόημα του κειμένου σου! απλώς σου λέω ότι τα πολλά λόγια, και οι βαθυστόχαστες αναλύσεις (δικαιώμα στο 'αθώος μέχρι αποδείξεως του εναντίον'), είναι για δικαστήρια, και όχι για ένα απλό τεχνολογικό φόρουμ που καλώς η κακώς, έχει ήδη θέσει του κανόνες του. (..και που όλως τυχαίως τους αποδεχθήκατε κατά την εγγραφής σας στο φόρουμ)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 21/02/2012 - 01:31

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#6   sjonjon

sjonjon

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Twitter:@sjonjon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 18/02/2012 - 17:54

Αυτή ακριβώς είναι η μαγεία του internet: Δεν μπορείς να το ελέγξεις.Όσο ουτοπικό και να είναι, είναι η αλήθεια.Και σίγουρα το γεγονός οτι η αντιμετώπιση των copyright infringement είναι ουσιαστικά αδύνατη, δεν αναιρεί το γεγονός οτι αυτό που κάνεις είναι παράνομο!
Και απο τη στιγμή που οι υπεύθυνοι στο φόρουμ αναλαμβάνουν ρόλο δικαστή ,που αποφασίζει τι είναι παράνομο και τι όχι και τι θα λογοκριθεί και τι όχι,τότε το κείμενο μου μια χαρά αρμόζει στην περίσταση.Φυσικά και έχω αποδεχθεί τους όρους του φόρουμ.Το αστείο είναι οτι ΕΣΥ είσαι αυτός που τους εφαρμμόζει επιλεκτικά.

Οταν τα καθημερινά προβλήματα, έχουν γίνει πλέον στις μέρες μας ερώτηση επιβίωσης, και θανάτου, και εγώ ακούω για το δικαίωμα του καλλιτέχνη στο youtube! μονο αστείο θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω!

Ενώ τα δικαιώματα του developer στο installous είναι εντελώς διαφορετικό θέμα...Εκτίθεσαι..

Και επειδή δε σου αρέσουν οι βαθυστόχαστες αναλύσεις και μιας και ένα σοβαρό αντεπιχείρημα σου με γεγονότα δε διάβασα που να απαντάει σε αυτά που λέω χωρίς να τα μειώνει με λαικισμούς, να σου θέσω το παρακάτω χειροπιαστό σενάριο προς εξέτασιν:

1)Έρχεται που λες ο φίλος που άνοιξε το χθεσινό τόπικ και αφού δεν πήρε την πληροφορία που ήθελε, επειδή εσύ έκρινες οτι πρέπει να λογοκριθεί διότι αναφέρεται σε παράνομη δραστηριότητα, και ανοίγει άλλο τόπικ στο οποίο λέει:

"Παιδιά γειά σας.Ψάχνω για πρόγραμμα που να παίζει σε mac με το οποίο να μπορώ να αναλύσω network packets και να κάνω pen-testing.Σπουδάζω πληροφορική και το χρειάζομαι για τη σχολή.Ευχαριστώ.

και έρχομαι εγώ και του λέω : "αδερφέ αυτό που θές είναι wireshark για packet sniffer ,το metasploit για pen-testing και ακόμα καλύτερα τσέκαρε το back-track linux distribution. " (για να αποφύγουμε παρεξηγήσεις τα παραπάνω software είναι απολύτως νόμιμα)

2)Έρχομαι εγώ και ανοίγω τόπικ με θέμα youtube downloader και λέω:

"Παιδιά γειά σας!Ψάχνω κάποιο πρόγραμμα για να κάνω download video απο το youtube και να κάνω extract τον ήχο σε mp3 γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι και δεν παίζουν γκαφρά για να αγοράζω τραγούδια απο itunes.

Και απο κάτω μου προτείνουν το software που εσύ πρότεινες στον φίλο μας που άνοιξε το τόπικ χθές.

Και ερωτώ..Τι κάνεις? ποια είναι η αντίδρασή σου σαν mod?Τι θα λογοκρίνεις και τι όχι?Είναι η διατύπωση που σε χαλάει?

Τελευταία επεξεργασία από: sjonjon, 18/02/2012 - 18:02


#7   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 18/02/2012 - 20:51

Μην φοβάσαι για εμενα φιλε μου! Δεν εκτίθεμαι πουθενά!

Σοβαρο αντεπιχείρημα προφανώς και δεν βρήκες, μιας που προφανώς δεν κατάλαβες την ουσία του θέματος! Παραμένεις, και επιμένεις στο δικαίωμα του καθένα να εκφράζεται (ζητάει) ελεύθερα ότι του κατέβει στο κεφάλι, και εμείς θα πρέπει να το αποδεχτούμε η αλλιώς για να το διαγράψουμε, θα πρέπει να αποδείξουμε τον δόλο αυτής της ενέργειας! Επανέρχομαι λοιπόν, και ρισκάροντας να γίνω πάλι 'λαϊκιστής' η 'γραφικός' κατά τα λεγόμενα σου, και σου απαντάω λοιπόν ότι όλη αυτή η ιστορία δεν μας ενδιαφέρει! Απο την στιγμή λοιπόν που κάποιος ρωτάει '...πως μπορώ να σπάσω ένα δίκτυο', πως μπορώ να κατεβάσω πειρατικό υλικό, και αλλου τέτοιου είδους ερωτήσεις, να είσαι σίγουρος ότι θα διαγράφονται.

Για να σου απαντήσω τώρα και στο ερώτημα που μου θέτεις, του αν κάποιος διατυπώσει διαφορετικά την ερώτηση του. Ισως κάποιος άλλος mod που θα το δει, θα το αγνοήσει, και αν και εγώ δεν το δω (έχουμε και μια ζωη πέρα από το φόρουμ) προφανώς και θα περάσει, και προφανώς θα απαντηθεί! Αν όμως το δω εγώ προσωπικά, δεν θα περάσει όπως και αν έχει διατυπωθεί! (...μέχρι εκεί που μου το επιτρέπουν οι γνώσεις μου φυσικά)

Σε καλύπτει η απάντηση μου;

Οι υπεύθυνοι του φόρουμ δεν αναλαμβάνουν κανέναν ρόλο δικαστή! Θέτουν 5 απλούς κανόνες λειτουργίας, και από εκεί και πέρα στηριζόμαστε στην υποστήριξη και κατανόηση των μελών μας για την σωστή λειτουργία αυτού.

Το ότι πάντα υπήρξαν, υπάρχουν, και θα υπάρχουν, σε κάθε ζωντανή κοινότητα κάποιοι που τους διασκεδάζει να θέτουν αυτούς τους κανόνες προς επανεξέταση, γνωστό! Το θέμα είναι όμως ότι μέχρι να έρθουν οι 'αναμενόμενες αλλαγές' που τόσο πολύ περιμένουν κάποιοι, δυστυχώς για εσένα, θα είναι οι διαχειριστική και συντονιστική ομάδα που θα εφαρμόζει επιλεκτικά το τι είναι σωστό η όχι για την κοινότητα της. (σελίδα της)

Απο εκεί και πέρα, επανερχόμενος στο περί 'αμπελοφιλοσοφίας', μιας που εδώ λοιπόν έχουμε από την μια πλευρά ένα γεγονός (επιλεκτική κρίση/απόφαση), και από την άλλη, μια ωραία συζήτηση περί δικαιωμάτων του κάθε πικραμένου που θέλει να υποκλέψει, χακαρει, παραβιάσει, οποιοδήποτε σύστημα, και ζητάει βοήθεια μεσα από το φόρουμ, πιστεύω το αποτέλεσμα είναι αναμενόμενο, έτσι δεν είναι;;

Κοιτα, επειδή τέτοιου είδους τοπικς, έχουμε πράγματι βαρεθεί να ακούμε, αναλύουμε κτλ κτλ, και επειδή κατά 99% τελειώνουν όλα με κλείδωμα, (λόγο παρεκτροπής του τοπικ) πιστεύω ότι από πλευράς μου τουλάχιστον, ότι είχα να πω, το είπα. Κατανοητό και αποδεκτό για μερικούς , για άλλους όχι! Τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να ικανοποιούμε πάντα όλον τον κόσμο!

Μπορείς να συνεχίσεις την όποια ανάλυση του θέματος, χωρίς άλλη παρεμβολή από πλευράς μου πλέον.


Καλη συνέχεια.....

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 18/02/2012 - 20:57

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#8   sjonjon

sjonjon

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Twitter:@sjonjon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 18/02/2012 - 21:15

Προφανώς και δε σκοπεύω να συνεχίσω γιατί πιστεύω οτι by now θα έπρεπε να έχουμε συνεννοηθεί και δε το βλέπω να γίνεται.

Αν όμως το δω εγώ προσωπικά, δεν θα περάσει όπως και αν έχει διατυπωθεί!

Αυτό προσπαθώ να σου πώ.. οτι όχι μόνο το είδες άλλα πρότεινες και λύση. Απλώς και μόνο επειδή δεν είναι με την 1η ματιά παράνομο δε σημαίνει οτι δεν είναι τελικά.Και τούμπαλιν. ;) Anyway.

Έχεις δίκιο και με συγχωρείς. Η συζήτηση έπρεπε να έχει τελειώσει απο μέρους μου εδώ..:

Και δεν πειράζει, προσωπικά δέχομαι χωρίς κανένα πρόβλημα την διπροσωπία όπως την παρουσιάζεις!!






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες