Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Υπερχρέωση Internet cosmote 760€ πέραν του δωρεάν 1.5 GB


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
91 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   gmachos

gmachos

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 23/02/2012 - 18:12

λοιπον φιλε μου επειδη την εχω πατησει και εγω καπως ετσι1.η cosmote χρεωνει 10 λεπτα το mb εφοσον εχεις περασει το προβλεπομενο οριο σου. 2.θα επρεπε να σε ενημερωσουν με sms οταν περασες το οριο σου 3.ειναι υποχρεωμενοι να σου δωσουν αναλυτικο λογαριασμο για τις χρεωσεις 4.θα πας στο συνηγορο του πολιτη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 23/02/2012 - 19:40

Αν μιλατε για stremarisma μπορει να σας φυγουν πολλα mb, μη το παιρνετε παντα σταθερο. Χρησιμοποιω στο κινητο (android) οτι εχω και στο ipad απο apps σχεδον. Ενδεικτικα αναφερω οτι στο κινητο που το παρακολουθω εχω καταναλωσει για το μηνα τωρα 19gb περιπου (wifi +3g). Δεν εχει τελειωσει ο μηνας αλλα δε το ελιωσα, υπαρχουν φορες που εκανα μεγαλυτερη χρηση...

Ναι το youtube τρωει πολλα αλλα δεν ειναι το μονο. Ανετα ξεπερνας τον ογκο σου αν εισαι σε καμια καλη κυψελη και το internet παει νερακι...

Θελει προσοχη. Η cosmote διεκοψε τα συμβολαια επειδη κατηγγειλαν τις συμβασεις λογω χρεωσεων και τωρα ανετα θα ψαχνει για να βγαλει τα κινητα που χαρισε. Μην αφηνετε το 3g ανοικτο και κοβετε βολτες ετσι. Δυστυχως στο θεμα αυτο το android σε ενημερωνει καλυτερα και εχεις περισσοτερες δυνατοτητες, αλλα εχει περασει καιρος απο τοτε που αφησα το iphone ενδεχεται να υπαρχει και εδω (cydia + jb) λυση σε κατι τετοιο.

#63   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2012 - 22:13

Guys διαβάζω όλα αυτά που γράψατε,και έχω μείνει....εγώ επέλεξα το i-data της cosmote 500mb 10€ τον μήνα! Μια χαρά είναι πιστεύω,και χωρίς δεσμεύσεις.Σε περίπτωση που ξεπεράσω τα mb, μου είπαν ότι θα σέρνεται στο Internet! Δεν πληρώνω με τίποτα παραπάνω από 10€ τον μήνα! Αλλά αυτό που σας λέω είναι πρόγραμμα για ipad.

#64   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 10/04/2012 - 22:22

Μπορείς πολυ απλα το βραδυ που κοιμάσαι να το έχεις σε λειτουργία πτήσης ώστε και να θελει να μη μπορει να συνδεθεί.

#65   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2012 - 22:27

Στο σπίτι έχω μόνιμα το wifi ανοιχτό χωρίς το 3g. Άρα δεν χρειάζομαι λειτουργία πτήσης,αλλά καλό είναι από την άλλη γιατί δεν σου τρώει μπαταρία...

#66   akhs1

akhs1

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:akhs_xania

Δημοσίευση 10/04/2012 - 22:40

Πολλοι παιδια την πατανε με το youTube......... βλεπουν τα βιντεακια και τα βιντεοκλιπ με τις ωρες και οταν ερθει ο λογαριαμος λενε... Ακουγα και εβλεπα....αλλα δεν τα αποθηκευα στο τηλεφωο η ipad...........αρα ειναι σαν να μη τα εχω "κατεβασει".........
την ακουω συχνα αυτη τη δικαιολογια.....μη τα ριχνεται παντα στις εταιριες....γινονται λαθη αλλα τις περισσοτερες φορες φταει ο συνδρομητης.....

#67   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 10/04/2012 - 22:46

Σωστό και αυτο

#68   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 10/04/2012 - 22:47

Πολλοι παιδια την πατανε με το youTube......... βλεπουν τα βιντεακια και τα βιντεοκλιπ με τις ωρες και οταν ερθει ο λογαριαμος λενε... Ακουγα και εβλεπα....αλλα δεν τα αποθηκευα στο τηλεφωο η ipad...........αρα ειναι σαν να μη τα εχω "κατεβασει".........
την ακουω συχνα αυτη τη δικαιολογια.....μη τα ριχνεται παντα στις εταιριες....γινονται λαθη αλλα τις περισσοτερες φορες φταει ο συνδρομητης.....

Συμφωνω.παρολα αυτα δεν πιστευω οτι ο φιλος θα βγαλει πολυ ευκολα ακρη

#69   konsttantinos

konsttantinos

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/04/2012 - 22:47

Στις περιπτώσεις που δεν αναγνωρίζουμε την οφειλή, 1ον μιλάμε με εκπρόσωπο της εταιρέιας, του οποίου κρατάμε το όνομα, 2ον αν δεν βγάλουμε άκρη, στέλνουμε φαξ στην εταιρέια με το οπόιο τους αναφέρουμε ότι δεν αναγνωρίζουμε την οφειλή και να μας χορηγήσουν εντος 3 ημερών αντίγραφα των χρέωσεων (πότε, πόσα gb, ώρα κλπ.), με την επιφύλαξη πάντα κάθε νόμιμου δικαιώματός μας, 3ον αν δεν απαντήσουν εντός της προθεσμίας, το ανωτέρω ´´2ον´´ τους το στέλνουμε με εξώδικο. Τα επιμέρους τα συζητάτε με τον δικηγόρο σας.
Υ.Γ. Αν δεν δίνουν στοιχέια, πάρτε μια εισαγγελική παραγγελία.

#70   pro8

pro8

    iPH Enthousiast

  • 530 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2012 - 22:50

και η γυναικα μοιυ στην voda...περυσι της ηρθε ο λογαριασμος 1700€ για μια ογκοχρεωση!
ρωτησαμε σε ποιο χρονικο διαστημα εγινε αυτο και μας ενημερωσαν για ενα ξημερωμα μιας κυριακης σε διαστημα 1 ωρας που ηταν αδυνατο να πιασεις τετοια ταχυτητα δεδομενων!
η ειρωνεια ηταν οτι ημασταν διακοπες και δεν καναμε χρηση την υπηρεσια!
επειδη η γυναικα ειναι δικηγορος καλεσε στο ινκα,ηραθαν σε επικοινωνια με την voda..και εκαναν "αναπροσαρμογη" ετσι ο λογαριασμος ηρθε στα ιδια οπως καθε μηνα!
η πιο μεγαλη ειρωνια ειναι οτι μας αποζημιωσαν καλωντας στο τηλ. να παμε να παραλαβουμε μια τηλεφωνικη συσκευη της αρεσκιας μας..
αφου καταναλωσαμε την προσφορα τους μετα τους δωσαμε δρομο!

#71   konsttantinos

konsttantinos

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/04/2012 - 23:03

Σε αντίστοιχη περίπτωση της συζύγου μου, στη wind, που της έστειλαν λογαριασμό φουσκωμένο, επειδή και η σύζυγός μου είναι δικηγόρος, του έστειλε φαξ με το οποίο τους έλεγε ότι δεν αναγνωρίζει την οφειλή, ότι χωρίς τη συναίνεσή της είχαν ενεργοποιήσει το Internet κλπ και για τους λόγους αυτούς να προβούν άμεσα σε αντιλογισμο. Πράγματι στον επόμενο λογαριασμό είχαν αφαιρέσει το ποσό.

#72   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 10/04/2012 - 23:05

Ρε τους κλέφτες..

#73   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/04/2012 - 23:15

Μα τι συζητάμε τώρα ; 500, 700 και 1000 ευρώ χρέωση για χρήση internet κάποια πρωινή ώρα ; Θα τρελαθούμε τελείως ;

Εννοείται ότι δεν πληρώνετε με τίποτα τέτοιους λογαριασμούς. Αμφισβητείτε την χρέωση και κάνετε καταγγελία σε ΙΝΚΑ.

Μιλάμε για αλητεία και καθαρή κλεψιά από τις εταιρίες. Στέλνουν ένα φουσκωμένο λογαριασμό και προσεύχονται να τσιμπήσει ο καταναλωτής και να πληρώσει...απατεώνες !!!

#74   MANGAKOS97

MANGAKOS97

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/04/2012 - 08:24

Πολλοι παιδια την πατανε με το youTube......... βλεπουν τα βιντεακια και τα βιντεοκλιπ με τις ωρες και οταν ερθει ο λογαριαμος λενε... Ακουγα και εβλεπα....αλλα δεν τα αποθηκευα στο τηλεφωο η ipad...........αρα ειναι σαν να μη τα εχω "κατεβασει".........
την ακουω συχνα αυτη τη δικαιολογια.....μη τα ριχνεται παντα στις εταιριες....γινονται λαθη αλλα τις περισσοτερες φορες φταει ο συνδρομητης.....

Την έχω πατήσει έτσι και μετά συνέχεια κάνω ελέγχω τα δεδομένα που καιω

Τελευταία επεξεργασία από: MANGAKOS97, 11/04/2012 - 08:25


#75   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 09/07/2012 - 20:56

Καλησπέρα! Ξεθάβω λίγο αυτό το θέμα γιατί σήμερα ήρθε ο λογαριασμός μου της cosmote και μου ήρθε ο ουρανός σφοντύλι!!! Έχω πρόγραμμα απεριόριστα 55 στην cosmote και συνήθως πληρώνω γύρω στα 60 ευρώ. Άνοιξα λοιπόν τον φάκελο και ο λογαριασμός μου ήταν 200 ευρώ!!! Δεν μπορεί λέω... Κάποιο λάθος θα έχει γίνει. Κοιτάω λοιπόν τον λογαριασμό καλύτερα και ενώ έχω 750Mb δωρεάν το είχα υπερβεί κατά 2Gb!!! Να μην σας τα πολυλογώ είχε μέσα ο λογαριασμός μου κινήσεις δεδομένων και τα περισσότερα μεγάλα ήταν νυχτερινές ώρες που εγώ κοιμόμουν!!! Κάθε μέρα το κινητό μου μεταξύ 4-5 τα ξημερώματα δηλαδή κατέβαζε μεγάλα πακέτα δεδομένων! Και που? Μέσα στο σπίτι μου που είναι συνδεδεμένο με wifi!!!! Πως γίνονται αυτά ρε παιδιά πως γίνεται εγώ να κοιμάμαι και το κινητό μου να κατεβάζει 20 και 30 Mb??? Πως γίνεται να δουλεύω και κατεβάζει 100 και 200 Mb? πως γίνεται να είμαι σπίτι μου και να κατεβάζει 1 Gb ενώ είναι συνδεδεμένο στο wifi??? Η μαμακία είναι ότι έχω το data usage αλλά όταν του έκανα jailbreak στην 5.1.1 (κοντά στα τέλη του Μαΐου) το εγκατέστησα αλλά δεν το είχα τρέξει για να ξεκινήσει να δουλεύει και δεν έχω καθόλου αναφορά για το τι έχει γίνει!!! Τι λέτε να παίζει???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες