Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

weetoolbox σοβαρό πρόβλημα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 27/02/2012 - 05:01

Καλημέρα,

Μόλις έκανα update το weetoolbox στην έκδοση 1.1-2 ... Για όσους δε γνωρίζουν το weetoolbox είναι widget για το notification center... αφού λοιπόν έκανα respring και έσυρα με τ δάχτυλο μου να κατεβάσω το notification center, το κινητό πάγωσε και δεν ανταποκρινόταν... Κάνω λοιπόν ένα hard reset, κολλάει στο μήλο... Κάνω ξανά hard reset, διπλό hard reset τίποτα... Ότι κι αν έκανα το κινητό κολλημένο στο μήλο.. Το itunes δεν το έβλεπε, το ifunbox το ίδιο... Για να μη τα πολυλογώ, το έβαλα σε dfu mode, και τώρα κατεβαίνει η ipsw για restore... Διάβασα στο idownloadblog ότι έχει κιάλλος κόσμος το ίδιο πρόβλημα με την συγκεκριμένη έκδοση...Οπότε προσοχή, μη την πατήσετε σαν και μένα... Τέλος όλα τα wee για μένα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/02/2012 - 08:24

Το μόνο wee που έχω περάσει είναι το weekillbackground αλλα η αλήθεια είναι ότι ψαχνομουν για κανένα καλο widget για το NC,χρήσιμη πληροφορία πάντως φίλε μου,μήπως το έβαλες απο κανένα hack repo και όχι απο το official;
Γιατι έτσι την είχε πατήσει ο αδερφος μου στο ipad2 με το swirlysms


Οποιος θέλει follow me
Twitter @Nnaf81
Instagram Nnafp

#3   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/02/2012 - 10:39

Κλασική περίπτωση με restore που μπορούσε να αποφευχθεί με αφαίρεση του tweak από /Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries μέσω OpenSSH.
Συνεχίστε να παίζετε με τα ifunbox & iSpirit, και θα κάνετε καλή εξάσκηση στα restore.

#4   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 27/02/2012 - 14:06

kdellios προσπάθησα φίλε μου με cyberduck αλλά δεν γινόταν τίποτα, λες να προτίμησα το restore?... Φίλε Νnaf δωρεάν είναι το tweak...δεν το κατέβασα σπασμένο, από το κανονικό repo το κατέβασα... Διάβασα όπως προείπα ότι έχουν και άλλοι προβλήματα που τους οδήγησαν σε restore....




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες