Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone OS v2.2 to be released on 21 November (!?)


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
84 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   mitsos_82

mitsos_82

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2008 - 09:57

Και εμενα δεν με απασχολει το Ελληνικο menu. Tο κινητο το εχω jailbraked και δεν εχω βαλει ελληνικα.
Γενικα δεν ξερω τι παραπανω μπορει να θελω απο αυτα που ηδη εχω στο iphone μου.
Μια χαρα ειμαι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   eeee6346

eeee6346

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/11/2008 - 12:17

wtf ? Και αν το γούσταρε να το έχει ο αγρότης - κτηνοτρόφος και τι έγινε?

ο αγροτης και ο κτηνοτροφος αν θελουν κινητο να παρουν ενα πιο απλο στη χρηση...το iphone ειναι iphone και δεν μπορει να το χρησιμοποιει ο καθενας.αν ο αγροτης θελει να κανει καμακι στη γιδα με το iphone τοτε ας το παρει και με αγγλικο μενου...
εγω νομιζεις δεν θελω μια bmw z4??θελω αλλα η δουλεια μου προς το παρον δεν μου το επιτρεπει!
α και να μην ξεγελιομαστε για να χρησιμοποιησει καποιος iphone(οχι για να παρει τηλ μονο-γιατι σε αυτη την περιπτωση ενα nokia 1100 θα ηταν αρκετο) χρειαζεται καποιες βασικες γνωσεις πανω στο αντικειμενο!

#48   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/11/2008 - 12:57

Δεν είμαι αγρότης...αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι σας πείραξε ο αγρότης :) ισως προφανώς μερικοι να θέλουν να έχουν το αποκλειστικό προνόμιο να κατέχουν το Iphone .. τι να πω..πρόκειτε απλά για ένα ακόμη γκαντζετάκι.. :)

#49   mitsos_82

mitsos_82

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2008 - 13:03

Quote

η γνωμη μου ειναι οτι δεν πρεπει το iphone να εχει ελληνικα...ισως θα επρεπε να εχει ελληνικο πληκτρολογιο.αυτο ναι να το δεχτω οτι ειναι θεμα για συζητηση...πεστε μου ομως εναν ή εστω δυο σημαντικους λογους για τους οποιους θα επρεπε να εχει ελληνικο μενου!οπως ειπε και καποιος απο εδω μεσα(δεν θυμαμαι ποιος) αν ειχε και ελληνικο μενου θα το ειχε και ο αγροτης-κτηνοτροφος που θα το αγοραζε με την επιδοτηση που πηρε για την επιχειρηση του...δεν ξερω θεωρω πως δεν χρειαζεται ελληνικο μενου!αποψη μου παντα!!! :)


ΚΟΙΤΑ ΤΟΥΣ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΥΣ.
Εγω ρε φιλε ειμαι αγροταρος εχω iphone το πεταω μες το τρακτερ και παω να αρμεξω τα προβατα. ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

#50   Patatui

Patatui

    Advanced Member

  • 268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/11/2008 - 15:32

Quote

η γνωμη μου ειναι οτι δεν πρεπει το iphone να εχει ελληνικα...ισως θα επρεπε να εχει ελληνικο πληκτρολογιο.αυτο ναι να το δεχτω οτι ειναι θεμα για συζητηση...πεστε μου ομως εναν ή εστω δυο σημαντικους λογους για τους οποιους θα επρεπε να εχει ελληνικο μενου!οπως ειπε και καποιος απο εδω μεσα(δεν θυμαμαι ποιος) αν ειχε και ελληνικο μενου θα το ειχε και ο αγροτης-κτηνοτροφος που θα το αγοραζε με την επιδοτηση που πηρε για την επιχειρηση του...δεν ξερω θεωρω πως δεν χρειαζεται ελληνικο μενου!αποψη μου παντα!!! :)


Φιλε θα συμφονησω μαζι σου σε αυτο το μερος της απαντησης σου:

Quote

η γνωμη μου ειναι οτι δεν πρεπει το iphone να εχει ελληνικα...ισως θα επρεπε να εχει ελληνικο πληκτρολογιο.αυτο ναι να το δεχτω οτι ειναι θεμα για συζητηση...πεστε μου ομως εναν ή εστω δυο σημαντικους λογους για τους οποιους θα επρεπε να εχει ελληνικο μενου!οπως ειπε και καποιος απο εδω μεσα(δεν θυμαμαι ποιος)


Οπως ειπα και εγω ποιο πανω

Quote

Παιδια δεν καταλαβενω αυτο με ελληνικο μενου...το πληκτρολογιο χρειαζετε..το μενου το ελληνικο τι το θελουμε??...Εγω νομιζω αγγλικο μενου ειναι το καλητερο(μπορει να ειναι και συνηθια)..γνωμη μου παντα:)


Αλλα εσυ το παραχεσες το πραμα...Ειπαμε οτι δεν χρειαζομαστε το ελληνικο πληκρολογιο και δεν μας οφελει σε τιποτα(γνωμη μας)...ολα οκ!!
Εσενα τι σε νιαζει αν ο αγρωτης(και οποιος διποτε αλλος) το παρει..ανθρωπος ειναι οπως ολοι μας... Αν ειναι ετσι εσυ γιατι το πηρες???
Και να ξερεις το επαγγελμα δεν ειναι ντροπη...Ειναι καλυτερα αγροτης απο το να ειμαστε σπιτι να κανουμε τη ζωη μας με τα λευτα του μπαμπα(Χωρις παρεξηγηση)..
Δεν εχω κατι μαζι σου απλα προσεχε πως μηλας..ανθρωποι ειμαστε ολοι μας..
Φιλικα παντα!

#51   jimRL

jimRL

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/11/2008 - 16:14

Quote

η γνωμη μου ειναι οτι δεν πρεπει το iphone να εχει ελληνικα...ισως θα επρεπε να εχει ελληνικο πληκτρολογιο.αυτο ναι να το δεχτω οτι ειναι θεμα για συζητηση...πεστε μου ομως εναν ή εστω δυο σημαντικους λογους για τους οποιους θα επρεπε να εχει ελληνικο μενου!οπως ειπε και καποιος απο εδω μεσα(δεν θυμαμαι ποιος) αν ειχε και ελληνικο μενου θα το ειχε και ο αγροτης-κτηνοτροφος που θα το αγοραζε με την επιδοτηση που πηρε για την επιχειρηση του...δεν ξερω θεωρω πως δεν χρειαζεται ελληνικο μενου!αποψη μου παντα!!! :)


Ούτε εγώ καταλαβαίνω ποιό είναι το πρόβλημα με τον αγρότη-κτηνοτρόφο.. Γιατί αποκλείουμε την περίπτωση ένας τέτοιος άνθρωπος να έχει χόμπι την τεχνολογία και να μπορεί να χρησιμοποιήσει ή ακόμα και να του χρειάζεται το iPhone;

Κατά τα άλλα ούτε εγώ είμαι φαν του ελληνικού μενού αλλά το ελληνικό πληκτρολόγιο είναι απαραίτητο για να είναι ολοκληρωμένη η συσκευή στην ελληνική αγορά. Το θεωρώ απαράδεκτο να μην υπάρχει ούτε σε αυτό το update, αρχικά μας είχαν πει μέχρι τέλος Οκτωβρίου..


#52   stefplak

stefplak

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/11/2008 - 16:14

παιδια θα συμετασχω και εγω στην συζητηση σας περι ελληνικης γλωσσας και iphone.Θελω να  πληροφορησω σε μερικα μελη απο εδω μεσα πως καλο ειναι να κανουνε κανα Google work, μπας και ανοιξουν λιγο τα ματια τους να δουμε "τι εστι ελληνικη Γλωσσα".Αιντε μη τα παρω με τα Greeklish και που ολα τα πιτσιρικια (μεγαλο ποσοστο) εχουν μαθει να γραφουν το ψωμι  ,psomi  και  το υποστηριζουμε κιολας...

ΥΓ1: ειμαι σιγουρος πως την γλωσσα μας εκτιμουνε περισσοτερο οι ξενοι παρα οι νεοελληνες και δεν ειναι τυχαιο πως το μεγαλυτερο ελληνικο λεξικο γραφτηκε απο αγλλους επιστημονες  τους  LIDDLE& SCOTT

ΥΓ2: δεν με νοιάζει εμενα τι θα κανει η apple με τα ελληνικα,αλλα μια ερωτηση ρε παιδια :οι αλλες εταιριες ειναι ηλιθιες που βαζουν τα ελληνικα δηλαδη? Παραλληλα ενα μεγαλο ευχαριστω στα παλληκαρια που  ελληνοποιησαν το iphone. Να ειναι καλα και να συνεχισουν ακαθεκτοι.....

#53   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1,199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 13/11/2008 - 16:37

Quote

παιδια θα συμετασχω και εγω στην συζητηση σας περι ελληνικης γλωσσας και iphone.Θελω να  πληροφορησω σε μερικα μελη απο εδω μεσα πως καλο ειναι να κανουνε κανα Google work, μπας και ανοιξουν λιγο τα ματια τους να δουμε "τι εστι ελληνικη Γλωσσα".Αιντε μη τα παρω με τα Greeklish και που ολα τα πιτσιρικια (μεγαλο ποσοστο) εχουν μαθει να γραφουν το ψωμι  ,psomi  και  το υποστηριζουμε κιολας...



ΥΓ1: ειμαι σιγουρος πως την γλωσσα μας εκτιμουνε περισσοτερο οι ξενοι παρα οι νεοελληνες και δεν ειναι τυχαιο πως το μεγαλυτερο ελληνικο λεξικο γραφτηκε απο αγλλους επιστημονες  τους  LIDDLE& SCOTT



ΥΓ2: δεν με νοιάζει εμενα τι θα κανει η apple με τα ελληνικα,αλλα μια ερωτηση ρε παιδια :οι αλλες εταιριες ειναι ηλιθιες που βαζουν τα ελληνικα δηλαδη? Παραλληλα ενα μεγαλο ευχαριστω στα παλληκαρια που  ελληνοποιησαν το iphone. Να ειναι καλα και να συνεχισουν ακαθεκτοι.....

Τώρα γιατί ρατσισμός προς τους νέους? Τα greeklish χρησιμοποιούνταν αρχικά γιατί τα πρώτα PC και πολλές συσκευές δεν είχαν ελληνικό keyboard... Και απλά έμεινε... Δεν μου αρέσει καθόλου να βρίζουν και να μας παίρνει όλους η σπόντα... Και άμα αγαπάς τόσο πολύ τα ελληνικούλια σου τότε γιατί αγγλικό ερωτιματικό? Οι τόνοι περίπατο πήγαν?


ΥΓ:Προς αυτόν που "καταδίκασε" τους αγρότες... Δηλαδή ο άλλος άμα έχει 50 στρέμματα και έχει μεγάλη επιχείρηση πάλι αγρότης είναι αλλά είναι και επιχειρηματίας και εσύ τον λες βλάχο και ότι δεν του χρειάζεται το iPhone... Και εσύ τί κόμπλεξ έχεις αν ο άλλος κάνει ένα συγκεκριμένο επάγγελμα?

#54   stefplak

stefplak

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/11/2008 - 17:02

-Τώρα γιατί ρατσισμός προς τους νέους?
εσυ μπορεις να το δεις σαν ρατσισμο εγω το βλεπω σαν συστηματικη κρητικη.μαθε πρωτα την εννοια του ορου ρατσισμος και μετα να την επικαλεισαι....

-Τα greeklish χρησιμοποιούνταν αρχικά γιατί τα πρώτα PC και πολλές συσκευές δεν είχαν ελληνικό keyboard
καλα αυτα ειναι φθηνες δικαιολογιες/επιχειρηματα και οχι τεκμηρια.βρες κατι καλυτερο,προσωπικα δεν με πειθεις...

-Δεν μου αρέσει καθόλου να βρίζουν και να μας παίρνει όλους η σπόντα
ποιος σε εβρισε?τροπος εκφρασης και αγανακτησης ητανε.εαν νιωθεις οτι σε εβρισα ζητω συγνωμη,αλλα τι να κανουμε τα εχει αυτα ο γραπτος λογος....

-Και άμα αγαπάς τόσο πολύ τα ελληνικούλια σου τότε γιατί αγγλικό ερωτιματικό? Οι τόνοι περίπατο πήγαν?
το ειχα προβλεψει οτι καποιος θα μου την πει, γιατι ητανε και η πιο ευκολη δικαιολογια να επικαλεστει.ναι ρε τα ελληνικουλια μου τα αγαπαω και μην αγχεσαι εκει που πρεπει να βαλω ελληνικο ερωτηματικο το βαζω οπως και τονισμο ,βλεπεις στα pc πολλες φορες μας παρασυρει και η δυναμη της εξις, που οπως βλεπω πασχεις και εσυ απο αυτην ,εαν με καταλαβαινεις βεβαια.....



#55   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8,236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/11/2008 - 17:49

Kάποια στιγμή όταν βγει η 2.2 θα γίνει split οοοολη αυτή η κουβέντα γιατί είμαστε τελείως offtopic.

Απλά παρεμβαίνω για να χαμηλώσουν οι τόνοι. Να γίνει split αλλά μην αναγκαστώ να διαγράψω και καμιά βρισιά.

Συνεχίστε ;D


#56   giangian

giangian

    iPH User

  • 132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2008 - 19:35

Λοιπόν φίλοι διαβάστε αυτό.Σήμερα πήγα σε ένα κατάστημα της Vodafone και τους ρώτησα πότε προβλέπεται να μπεί το Ελληνικό μενού και.......κρατηθείτε για την απάντηση: Τον Δεκέμβριο θα κυκλοφορήσει από την Apple  ένα patch (σπαστήρι όπως μου το είπαν ) και θα προστεθεί το Ελληνικό μενού.


#57   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640,961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 13/11/2008 - 19:41

Patch από την Apple!! Μάλιστα...  :-)

#58   giannis42

giannis42

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/11/2008 - 19:44

Quote

Λοιπόν φίλοι διαβάστε αυτό.Σήμερα πήγα σε ένα κατάστημα της Vodafone και τους ρώτησα πότε προβλέπεται να μπεί το Ελληνικό μενού και.......κρατηθείτε για την απάντηση: Τον Δεκέμβριο θα κυκλοφορήσει από την Apple  ένα patch (σπαστήρι όπως μου το είπαν ) και θα προστεθεί το Ελληνικό μενού.


λετε να  τους το πουλησε ο lionheart ;D ;D...και ο minos ;D ;D

#59   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2008 - 20:12

Quote

Λοιπόν φίλοι διαβάστε αυτό.Σήμερα πήγα σε ένα κατάστημα της Vodafone και τους ρώτησα πότε προβλέπεται να μπεί το Ελληνικό μενού και.......κρατηθείτε για την απάντηση: Τον Δεκέμβριο θα κυκλοφορήσει από την Apple  ένα patch (σπαστήρι όπως μου το είπαν ) και θα προστεθεί το Ελληνικό μενού.


Δεν θέλω να στεναχωρήσω κανέναν, αλλά ο υπάλληλος μάλλον είχε black midnight. Η πληροφορία κρίνεται ως ... αβάσιμη.

#60   giannis42

giannis42

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/11/2008 - 21:43

Quote

Quote

Λοιπόν φίλοι διαβάστε αυτό.Σήμερα πήγα σε ένα κατάστημα της Vodafone και τους ρώτησα πότε προβλέπεται να μπεί το Ελληνικό μενού και.......κρατηθείτε για την απάντηση: Τον Δεκέμβριο θα κυκλοφορήσει από την Apple  ένα patch (σπαστήρι όπως μου το είπαν ) και θα προστεθεί το Ελληνικό μενού.




Δεν θέλω να στεναχωρήσω κανέναν, αλλά ο υπάλληλος μάλλον είχε black midnight. Η πληροφορία κρίνεται ως ... αβάσιμη.


γιατι οχι??? ...ενα επισημο jailbreak για την Ελλαδα θα ειναι ;D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες