Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Το νέο Apple TV


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
116 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/04/2012 - 21:24

Ακριβως το αντιθετο με οτι λες συμβαινει.... ιδικα αν γινει Jb οι δυνατοτητες που εχει δεν συγκρινοντε με κανενα αλλο στην κατηγορια της τιμης του..


Μην έχετε παρωπίδες. Μόνο και μόνο οι ελλείψεις σε συνδεσιμότητα την καθιστούν παραπληγική ως συσκευή. Τι να λέμε? οτι το 2 δεν έβγαζε 1080p? οτι σύνδεση ήχου μόνο με οπτική? οτι τελευταία φορματ ήχου δε περνάνε? το ότι δε παίζει 3d?

Έχετε δίκιο.......... Η μάλλον όχι?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2012 - 21:39

το έχεις και ξέρεις ότι δεν παίζει 3d?

σε ποια format ήχου ακριβώς αναφέρεσαι γιατί και εδώ πάλι λες χωρίς να ξέρεις.δηλαδη εσύ την σημερινή εποχή με τι θες να κανεις σύνδεση ήχου???με καλώδιο καρφί 3.5 mm?

αρα μάλλον έχουμε δίκιο.......

#63   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 11/04/2012 - 09:20

Καλά λοιπόν. Πάρτο εσύ για να παίζεις 3d iso και επειδή ως εκ θαύματος τελικά δε θα τα παίζει ψάχνε να βρεις τι θα το κάνεις μετά.
Επειδή επίσης η εξυπνάδα περισσεύει προς ενημέρωση υπάρχει και η έξοδος component για ψηφιακό ήχο την οποία την έχουν όλα σχεδόν τα σοβαρά media player. Ο λόγος είναι απλός. Οι ραδιοενισχυτές κάποιων είναι φορτωμένοι και πάντα χρειάζεται plan B.
Κλείνοντας για ενημέρωση σου αν κάνεις εσύ passthrough dts ή οποιοδήποτε HD format ήχου να το ανακοινώσεις σε κάποιο forum διότι θα είσαι ο μοναδικός που θα το πετύχει.

#64   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2012 - 09:37

ρε μεγαλε ξερεις εσυ οτι δεν παιζει 3D???το εχεις δει???εγω που το εχω λοιπον εχω δει 3 3d ταινιες και εγω δει παρα πολλες με dts ηχο

#65   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 11/04/2012 - 09:49

Θα ξαναπεναλάβω τα γραφόμενα μου.......... Έκανες αναπαραγωγή Full 3D ISO με αποκωδικοποίηση DTS-HD? Είσαι σίγουρος?

ή μήπως έκανες "τύπου" 3D με half SBS (up & down ή Left Right) με τον ενισχυτή να κλειδώνει στο dts μεν αλλά ουσιαστικά να μιλάμε για dolby digital έστω και με XBMC περασμένο?

#66   livegreat

livegreat

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2012 - 10:03

Εγω παντως περνάω ήχο και εικόνα μέσω hdmi στον ενισχυτη μου και το dts το αναγνωρίζει κανονικα.

#67   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 11/04/2012 - 10:35

Φίλε "livegreat" υποστηρίζει αρχεία AC3 το οποίο έχει πολλές ομοιότητες με το DTS αλλά ΔΕΝ είναι dts. Είναι όπως παλιά που λέγανε ότι το Apple tv2 "παίζει" 1080p.

Ποτέ δεν έπαιζε 1080p στην ουσία. Απλά τα 1080p τα έκανε downscaling σε 720p

#68   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2012 - 10:41

cmak τι τηλεοραση εχεις?

#69   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 11/04/2012 - 10:43

samsung c750

#70   livegreat

livegreat

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2012 - 10:52

Κοιτα αν παίξω ενα αρχείο με AC3 ήχο ο ενίσχυτης το βλέπει ως Dolby digital και φυσικα αναγράφεται και στην οθονη του.Οταν το αρχείο ειναι dts στην οθονη του αναγράφεται κανονικα ως DTS.Δε νομιζω να κάνει τοσο λάθος ο ενίσχυτης.Μιλαμε παντα για jailbroken atv2 και τα αρχεία παίζονται μέσω xbmc.

#71   valandis

valandis

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 14/04/2012 - 11:28

Δηλαδή για να δω μια ταινία απο το atv3 θα πρέπει να έχω ανοιχτό το iMac, τι κόλημα και αυτό της apple να μην συνεργάζεται με usb !!!!!!
Έχω έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο τον GoFlex Satelite αυτός που δημιουργεί δικό του wifi και μπορούμε να δούμε ασύρματα ταινίες στο Ipad, θα μπορούσα να συνδέσω το atv3 με το wifi του GoFlex και να streamaro ταινίες από τον σκληρό ;

#72   karhariasgr

karhariasgr

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2012 - 22:48

καλησπέρα
όταν λέτε δεν διαβάζει σκληρούς εννοείται σε NTFS format ή γενικά σκληρούς?

#73   gous

gous

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:goustis

Δημοσίευση 18/04/2012 - 22:57

παντως να υποθεσω οτι για να δεις καλη ταινια πρεπει να χεις κατεβασει blue ray;; γτ εγω που εχω ταινιες της μορφης dvdrip δε εχω δει καμια διαφορα απ το να συνδεσω το λαπτοπ μου με hdmi στην τηλεοραση μου.

#74   karhariasgr

karhariasgr

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2012 - 09:52

δεν ειναι ανάγκη να ειναι blu ray. Τα rip των 720p και 1080p παρέχουν πάρα πολύ καλή ποιότητα!

αν μπορεί κάποιος να μου πεις με τους σκληρούς τι παίζει. ούτως ή άλλως έχω mac σπίτι και οι σκληροί είναι σε etx3 MAC OS Jurnaled format θα τους βλέπει το AppleTV?

έχω αυτή την στιγμή το HiMedia 900B για media center, δεν πήρα το παλιό Apple TV επειδή είχε τον περιορισμό των 720p . Το καινούργιο θα με ενδιέφερε, από την στιγμή που μπορεί να δει ασύρματα τα δεδομένα από το mac και φυσικά μπορείς να συνδέσεις σκληρούς που τους βλέπουν τα mac κανονικά.

#75   dchaldez

dchaldez

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/04/2012 - 15:33

καλησπερα υπαρχει προβλημα ασυμβατοτητας apple tv 3 εκτος απο ρευμα αν το παρεις απο Αμερικη?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες